INOVATĪVAS FIZISKO AKTIVITĀŠU NOVĒRTĒŠANAS METODES

ANNE-METTE BREDAHL – SEPTIŅKĀRTĒJA PARALIMPISKO SPĒĻU DALĪBNIECE NO NORVĒĢIJAS, IEPAZĪSTINA LSPA AR TEHNOLOĢIJĀM, KO IZMANTO VĀJREDZĪGI SPORTISTI

Drukāt

Logo Norway grant

No 31.janvāra līdz 6.februārim LSPA apmeklēja Norvēģijas sporta zinātnes augstskolas (NSSS) pēcdoktrantūras pētniece un lektore Anne-Mette BREDAHL -  septiņu Paralimpisko spēļu dalībniece slēpošanā; pirmā sieviete Skandināvijā, kura ar invaliditāti ieguvusi zinātņu doktora grādu.

Vieslektore no Norvēģijas vadīja nodarbības LSPA studentiem par psiholoģijas aspektiem sporta darbā ar personām, kurām ir invaliditāte, kā arī 1.februārī piedalījās LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras organizētajā seminārā par studentu starpdisciplinārās pētniecības veicināšanu veselības aprūpes jomā un inovatīvajām tehnoloģijām veselības aprūpē.

Seminārā piedalījās 25 studenti, pētnieki un pasniedzēji no LSPA un Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI). Anne-Mette  Bredahl dalījās savā pieredzē par tehnoloģijām, ko izmanto sportisti ar redzes traucējumiem. Savukārt EDI pētnieks Krišjānis Nesenbergs iepazīstināja ar bērnu ar invaliditāti fizisko aktivitāšu datu uzskaites iespējām pētniecības projektā "Veselības un sociālie indikatori dalībai fiziskās aktivitātēs bērniem ar invaliditāti”.

Anne-Mette Bredahl akadēmisko mobilitāti finansē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētā projektu īstenošanas aktivitāte “Stipendijas”, projekts “Inovatīvi fizisko aktivitāšu mērījumi veselības aprūpes un sporta zinātnes studijās” (nr. EEZ/NFI/S/2015/021).

Informāciju sagatavoja:
LSPA prof. Aija Kļaviņa,
projekta koordinatore
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

IMG 20170201 161952

IMG 20170201 152346IMG 20170201 151937

 

PROJEKTA IETVAROS NORVĒĢIJAS SPORTA ZINĀTNES AUGSTSKOLAS PROFESORS OJVIDS STANDALS APMEKLĒ LSPA

Drukāt

Logo Norway grant

No 21. līdz 27. novembrim Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) apmeklēja Norvēģijas sporta zinātnes augstskolas profesors un pētnieks Ojvids Standals, lai  tiktos ar pētniecības projekta "Veselības un sociālie indikatori dalībai fiziskās aktivitātēs bērniem ar invaliditāti” (NFI/R/2014/070) pētniekiem, kā arī ar LSPA akadēmisko personālu sporta zinātnes un veselības aprūpes studiju programmās.
Sadarbībā ar pētniecības projekta kolēģiem notika darbs pie kopīgās zinātniskās publikācijas, kas balstās uz zinātniskā projekta iegūtajiem rezultātiem.
O.Standals vadīja arī nodarbības LSPA doktorantūras un veselības aprūpes maģistrantūras studentiem par kvalitatīvās pētniecības metožu izmantošanu sporta un veselības aprūpes pētījumos.
Vizīte notika EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētā projektu īstenošanas aktivitātē “Stipendijas” projekta “Inovatīvi fizisko aktivitāšu mērījumi veselības aprūpes un sporta zinātnes studijās” (nr. EEZ/NFI/S/2015/021) ietvaros.

IMG 20161125 155621

Informāciju sagatavoja:
projekta koordinātore,
LSPA prof. Aija Kļaviņa

 

Profesionālās pilnveides seminārs par Norvēģijas projekta rezultātiem

Drukāt

Logo Norway grant

IMG 4884Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas mācību centru „A Sports”, 27.oktobrī, Rīgas 66.vidusskolā organizēja tālākizglītības programmas “Sporta nodarbību plānošana, organizēšana un vadīšana audzēkņiem ar funkcionāliem traucējumiem” semināru sporta pedagogiem, treneriem, fizioterapeitus un citiem interesentiem. Semināra programma iekļāva praktiskas un teorētiskas nodarbības par bērnu ar funkcionēšanas traucējumiem stāju, fizisko spēju līmeni un ikdienas fiziskām aktivitātēm, ko vadīja LSPA pētnieces Aija Kļaviņa (projekta koodinatore) un Zinta Galeja.

Seminārā piedalījās 30 sporta pedagogi, fizioterapeiti un treneri no dažādām Latvijas vietām. Seminārs tika organizēts projekta “Innovative Physical Activity Measures in Health and Sport Science Studies” (nr. EEZ/NFI/S/2015/021), kuru līdzfinansē  Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programma „Pētniecība un stipendijas” ietvaros.

Sagatavoja prof. A.Kļaviņa

 

LSPA MĀCĪBSPĒKI STIPRINA SADARBĪBU AR NORVĒĢIJAS SPORTA ZINĀTNES AUGSTSKOLU PIELĀGOTO FIZISKO AKTIVITĀŠU JOMĀ

Drukāt


Logo Norway grant

IMG-20160907-WA0000No 5.-12. septembrim LSPA prof. Aija Kļaviņa un asistente Karīna Ostrovska apmeklēja Norvēģijas sporta zinātnes augstskolu (NSSS) un tās struktūrvienības, lai kopā ar Norvēģijas kolēģiem turpinātu LSPA koordinētā starptautiskā pētniecības projekta "Veselības un sociālie indikatori dalībai fiziskās aktivitātēs bērniem ar invaliditāti” darba gaitu un strādātu pie zinātniskā projekta rezultātu analīzes datu papildināšanas kvalitatīvo indikatoru sadaļā, kā arī vienotos par  starptautisko publikāciju izstrādes procesu.

Lasīt tālāk...
 

STUDENTES NO LSPA MAĢISTRATŪRAS PROGRAMMAS VESELĪBAS APRŪPĒ SĀKUŠAS STUDIJAS NORVĒĢIJĀ

Drukāt

Logo Norway grant

Lai veicinātu starptautiskā pētniecības projekta „Veselības un sociālie indikatori bērnu ar invaliditāti dalībai fiziskās aktivitātēs” (NFI/R/2014/070) zinātnisko darbu un vienlaicīgi nodrošinātu pētniecisko darbu saistībā ar savu maģistra darbu tēmām, trīs studentes no LSPA maģistratūras programmas veselības aprūpē “Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā” studē Norvēģijas sporta zinātnes augstskolā.

Linda Mitrone, Simona Galvanovska un Jekaterina Barinova  Norvēģijā zināšanas papildinās no 1.marta līdz 31.maijam.

Aija Klavina 2016 3Mūsu studentes Norvēģijā veic pētniecisko darbu arī saistībā ar savu maģistra darbu tēmām. Mobilitātes ietvaros studentes apgūst arī praktiskas zināšanas un pieredzi Norvēģijas sporta zinātnes augstskolas (Norwegian School of Sport Sciences (NSSS)) sadarbības institūcijā Beitostolenē, kur atrodas Norvēģijā populārs rehabilitācijas centrs dažāda vecuma cilvēkiem ar invaliditāti. Starpdisciplināras veselības un izglītības speciālistu vadībā studentes iepazīstās ar ikdienas fiziskām aktivitātēm, kuras cilvēki ar invaliditāti apgūst, lai pēc rehabilitācijas sekmīgi tās turpinātu veikt savās dzīvesvietās.

Studenšu mobilitāti finansē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētā projektu īstenošanas aktivitāte “Stipendijas”, projekts “Inovatīvi fizisko aktivitāšu mērījumi veselības aprūpes un sporta zinātnes studijās” (nr. EEZ/NFI/S/2015/021).

Informāciju sagatavoja:
prof. Aija Kļaviņa,
projekta koordinātore

 

 

Inovatīvas fizisko aktivitāšu novērtēšanas metodes veselības un sporta zinātnes studijās Nr. EEZ/NFI/S/2015/021

Drukāt

Logo Norway grant

Projekta nosaukums:

Inovatīvas fizisko aktivitāšu novērtēšanas metodes veselības un sporta zinātnes studijās
Nr. EEZ/NFI/S/2015/021

Projekta partneri:

  • LSPA
  • Norwegian School of Sport Science (NSSS)/ Norvēģijas sporta zinātnes augstskola

Projekta mērķis:
Projekts tiks īstenots, lai stiprinātu bilaterālo sadarbību starp NOrvēģijas un Latvijas augstākās izglītības iestādēm sporta zinātnes un veselības aprūpes disciplīnās. Projekta rezultātā tiks izstrādāts un ieviests inovatīvs studiju modulis LSPA sporta zinātnes un veselības aprūpes studiju programmās. Šis projekts arī veido sinerģiju ar pētniecības projektu "Veselības un sociālie indikatori bērnu ar invaliditāti dalībai fiziskās aktivitātēs" (Nr. NFI/R/2014/070).

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv