Sporta kapelāni

Kas ir sporta kapelāns?

Drukāt

"Sporta kapelāns" - dažkārt to dēvē arī par sporta mentoru, garīgo mentoru vai dzīves treneri.

Sporta kapelāns ir cilvēks, kurš ir atvērts un pieejams sarunām. Tas ir cilvēks ar kuru var izrunāt dzīves notikumus, dalīties savās vajadzībās un idejās. Kapelāns ir gatavs ieklausīties gan tavos priekos, gan skumjās, pārdzīvojumos, izaicinājumos, rūpēs un jautājumos. Ja vēlies kapelāns var lūgt kopā ar Tevi vai aizlūgt par Tevi. Kapelāns var palīdzēt tev atrast Dievu, ja tu to meklē.

Kapelāni sadarbojas ar visiem, tas ir, jebkādas ticības un konfesijas cilvēkiem, kā arī ar neticīgajiem - neviens netiek diskriminēts. Tomēr jāņem vērā, ka visi LSPA kalpojošie kapelāni ir kristieši, tādēļ iespējams, ka sarunās tiks pielietotas arī Bībeles patiesības, lai palīdzētu tev rast atbildes uz dzīvē aktuālajiem jautājumiem un problēmām.

Sporta kapelāni saglabā profesionālu pieeju uzdevumiem un konfidencialitāti likuma robežās.

Sporta kapelāns ir atbalstošs un pieejams krīzēs, atrodoties slimnīcā, slimību un nopietnu ievainojumu gadījumos, tādēļ ja nepieciešams, sporta kapelāns ir gatavs tikties ar cilvēkiem arī ārpus LSPA vides.

Sporta kapelānu var uzaicināt arī uz sacensībām vai sporta nometnēm.

Tie sporta kapelāni, kuri ir ordinēti mācītāji, ir pieejami kalpošanai arī tādos dzīves notikumos kā kāzas, kristības, bērnu svētīšana, bēres.

Ja vēlies tikties ar kādu no LSPA kalpojošajiem sporta kapelāniem, tad dodies uz LSPA kapelu tajā laikā, kad šis kapelāns kalpo (skat. kapelānu kalpošanas laiki), un ja kapelāns nebūs aizņemts sarunā ar kādu citu cilvēku, tad viņš/-a labprāt tevi uzklausīs.

Ja vēlies, tu vari rezervēt savu tikšanos ar sporta kapelānu ne vēlāk kā divas dienas pirms sporta kapelāna kalpošanas augstskolā, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu un norādot vēlamo tikšanās laiku.

 

LSPA sporta kapelāni

Drukāt

Gunita TalbergaGunita Tālberga

LSPA doktorantūras studente, LSPA sporta kapelānu darba koordinatore.

Piedalījusies kustības Athletes in Action brīvprātīgo sporta kapelānu kalpošanā Londonas olimpiskajās spēlēs (2012), pasaules studentu vasaras Universiādēs Belgradā (2009) un Kazaņā (2013). Skolas laikā nodarbojusies ar karatē un vieglatlētiku, studiju laikā ar taekvondo. Patīk riteņbraukšana.

 

Ar kapelāni iespējams sazināties: t.29968833

 

Peteris TervitsPēteris Tervits

Ventspils baptistu draudzes mācītājs.

Precējies, trīs bērnu tēvs. Kopš pirmās klases nodarbojies ar sportu – sākumā basketbolu, pēc tam handbolu. Kopš 18 gadu vecuma strādājis par handbola treneri bērnu, jauniešu un pieaugušo komandās. Kopš 2006. gada kalpo draudzēs kā garīdznieks. 2012. gadā bijis kapelāns Paralimpiskajās spēlēs Londonā. Ir pieredze gan individuālo, gan komandu sporta veidu sportistu konsultēšanā.

Ar kapelānu iespējams sazināties: t. 25951959

 

Raimonds Mezins 1Raimonds Mežiņš

Luterāņu mācītājs, Sv. Gregora kristīgās misijas centra direktors. 11 gadi laulībā ar sievu Andu. Olivera un Odrijas tētis. Kopš 2004. gada kalpo kā luterāņu mācītājs. Patīk sports, īpaši hokejs, kuru pats spēlējis 25 gadus. Patīk runāties un filozofēt par Dievu un cilvēku attiecībām.

 

  

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv