Citas aktualitātes

ŽURNĀLA "SPORTS" INTERVIJA AR LSPA DOCENTI UN LATVIJAS TRENERU TĀLĀKIZGLĪTĪBAS CENTRA VADĪTĀJU SIGNI LUIKU

Drukāt

Signe L„Latvijas Treneru tālākizglītības centrs (LTTC) atrodas pašā sporta zinātnes centrā — Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Ar mūsu studentiem strādā labākie pasniedzēji, kādi vien valstī šajās jomās ir. Sporta medicīnā — profesors Viesturs Lāriņš, sporta psiholoģijā — profesore Agita Ābele, fizioloģijā — profesore Inese Pontaga, anatomijā — LU pasniedzēja profesore Gundega Knipše... Iesaistām arī jaunos pasniedzējus, kas nāk ar svaigām vēsmām,” sarunu sākot, uz LTTC stiprāko pamatu norāda Signe Luika.

Lasīt tālāk...
 

Ministra Vjačeslava Dombrovska apsveikums Zinību dienā!

Drukāt

VJDombrovskisCienījamie skolotāji, pasniedzēji, skolēni, studenti un vecāki! No sirds sveicu Jūs Zinību dienā! Katra mācību gada sākumā mēs dzirdam, cik svarīgu lomu cilvēka dzīvē spēlē izglītība. To mums atgādina skolu direktori, skolotāji, vecāki un valsts amatpersonas. Un tā nav sakritība, jo izglītībai patiešām ir neatsverama loma un nozīme.

Lasīt tālāk...
 

Izglītības un zinātnes ministrs: Sporta pedagogu algas - budžeta prioritāte sportā

Drukāt

IZM Logo Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis jūlija sākumā, tiekoties ar Latvijas sporta federāciju un sporta nozares profesionāļiem, kā arī ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Sporta federācijas padomes vadību, uzsvēra, ka Jaunajās politikas iniciatīvās IZM ir virzījusi pieprasījumu par 2,3 miljonu latu piešķiršanu sporta pedagogu algām. 

Lasīt tālāk...
 

LSPA ARODBIEDRĪBAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS ANDRIS PIMENOVS PĀRSTĀV AKADĒMIJU MĪTIŅĀ PIE VALDĪBAS ĒKAS

Drukāt

20.jūnijā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) biedri piedalījās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rīkotajā mītiņā pie Ministru kabineta, lai valdībai atgādinātu strādājošo tiesības uz cienīgiem darba apstākļiem, kā arī iestātos pret sociālo nevienlīdzību. LSPA strādājošo intereses mītiņā pārstāvēja Akadēmijas arodbiedrības priekšsēdētājs, docents Andris Pimenovs.

Lasīt tālāk...
 

Nākamā gada oktobrī Rīgā risināsies Eiropas “Fair play” kustības kongress

Drukāt

Karoga-nodosanas-ceremonijaLatvijas Olimpiskā komiteja un Latvijas Olimpiešu klubs ieguvuši tiesības 2014.gada oktobrī Rīgā rīkot Eiropas “Fair Play” kustības (EFPM) kongresu un Ģenerālo asambleju, ko apliecina šā gada kongresā Stambulā parakstītais līgums. Kongresu rīko LOK sadarbībā ar Olimpiešu klubu, Izglītības un Zinātnes ministriju, Rīgas domi un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

Lasīt tālāk...
 

IZMAIŅAS SPORTA SPECIĀLISTA SERTIFIKĀTA IEGŪŠANAS NOSACĪJUMOS

Drukāt

IZM Logo Šodien valdībā tika atbalstīti Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektā "Noteikumi par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un sporta speciālistiem noteiktajām prasībām", kas paredz samazināt administratīvo slogu sporta speciālista sertifikāta iegūšanai, kā arī paredz kvalifikācijas celšanu personām, kuras vēlās strādāt sporta jomā.
 
Grozījumi noteikumu projektā paredz precizēt prasības A kategorijas sporta speciālista sertifikāta piešķiršanai, sertificējamā un resertificējamā sporta speciālista iesniegumam pievienojamo dokumentu regulējumu, sporta speciālistu reģistrā iekļaujamās informācijas saturu un iesniegšanas kārtību, kā arī noteikt reģistra publisku pieejamību. Tas nodrošinās arī sporta speciālistu uzraudzībai nepieciešamās informācijas apriti. 

Lasīt tālāk...
 

Video konkurss „Latgaliskais Tevī i pasaulē”

Drukāt

Jauniešu biedrība „Latgolys Studentu centrs” un latgaliski rakstošais medijs www.lakuga.lv organizē video konkursu „Latgaliskais Tevī i pasaulē”, ar kura starpniecību aicina lauzt sabiedrībā pastāvošos stereotipus par to, kādi ir latgalieši, kā cilvēki dzīvo Latgalē un kuras vērtības un lietas tiek uzskatītas par latgaliskām. Bieži vien ziņu sižetos par Latgali tiek rādītas sagruvušas māju vietas, uzsvērta reģiona nabadzība un atpalicība no pārējās Latvijas. Latgales jaunieši aicina pārkāpt pāri saviem un sabiedrības priekšstatiem un uz Latgali un latgaliešiem paraudzīties no cita skatu punkta, atklāt jaunas lietas un vērtības, to visu iemūžināt video un parādīt pārējai Latvijai un arī pasaulei.
Konkursa tēma ir „Latgaliskais Tevī i pasaulē”, kuru ikviens konkursa dalībnieks var interpretēt pēc saviem ieskatiem. Video var veidot dažādās tehnikās – zīmēt animācijas, veidot sižetus vai palūgt, lai par video galvenajiem varoņiem kļūst draugi.
Galvenā balva ir dāvanu karte 200 Ls vērtībā elektronikas preču veikalā.

Lasīt tālāk...
 

Aicina reģistrēties gadskārtējam Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējienam

Drukāt

gal_b_438113Vecrīgā, Doma laukumā, 9.decembrī plkst. 12.00 tiks dots starts jau piektajam jautro Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējienam, kuru organizē Rīgas starptautiskais „Rotari klubs”. Pasākuma dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties skrējienā un jautri pavadīt laiku, reizē sniedzot atbalstu bērnu namam „Priedīte” un organizācijai „Pestīšanas Armija”.

 

Labdarības pasākuma dalībnieki tiek aicināti ierasties jau no plkst. 11.30, lai iesildītos un sagatavotos startam, taču skrējiena starts tiks dots plkst. 12.00. Trases garums ir 1,5 km, tāpēc skrējienā aicināti piedalīties dažāda vecuma cilvēki. Lai reģistrētos skrējienam un sniegtu atbalstu labdarības pasākumam, jāapmeklē mājas lapa www.santasfunrun.lv, kurā iespējams iepazīties ar sīkāku informāciju par skrējienu.

Reģistrējoties dalībai pasākumā, individuālajiem dalībniekiem jāiemaksā ziedojuma summa 10 latu apmērā, kurā ietilpst vecīša tērps 3 latu vērtībā, bet atlikušie 7 lati tiks novirzīti ziedojumos. Pasākuma organizatori aicina piedalīties arī komandas. Gan ģimenes, gan studenti četru cilvēku sastāvā var reģistrēties par 20 latu lielu dalības maksu, savukārt uzņēmumu pārstāvji aicināti piedalīties skrējienā, ziedojot 250 latus.

Lasīt tālāk...
 
11 lapa no 11

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv