Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

9.MARTĀ PIECU MAĢISTRA DARBU AIZSTĀVĒŠANA

Drukāt

Magistra darbsPirmdien - 9.martā, 205.auditorijā no pulksten 13:00 maģistra darbus aizstāvēs pieci LSPA maģistrantūras studenti kvalifikācijā „„Fiziskās sagatavošanas vecākais treneris” un 'Sporta veida vecākais treneris". Piedalīties aicināts ikviens interesents.  Lai veicas, un tiekamies maģistrantu un doktorantu izlaidumā - 2014.gada 26.martā!

Lasīt tālāk...
 

LSPA PROFESORE ŽERMĒNA VAZNE LĪDZAUTORE KOLEKTĪVAJAI MONOGRĀFIJAI „PSIHOLOĢIJA”

Drukāt

PSIHOLOGIJA monografijaOtrdien - 3. martā, notiks kolektīvās monogrāfijas „PSIHOLOĢIJA” atvēršanas svētki. No LSPA monogrāfijas tapšanā piedalījusies Pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras asociētā profesore Žermēna Vazne, kura ir autore grāmatas 3.daļas „Lietišķās jomas”  nodaļai „Sporta psiholoģija”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA MAĢISTRANTS ALEKSANDRS ASTAFIČEVS IZCĪNA IESPĒJU PIEDALĪTIES STARPTAUTISKĀS OLIMPISKĀS AKADĒMIJAS JAUNIEŠU SESIJĀ GRIEĶIJĀ

Drukāt

Sasa Astaficevs18. februārī, Latvijas Sporta muzejā noskaidroti labākie pētnieki Latvijas Olimpiskās akadēmijas tradicionālajā konkursā „Olimpiskā kustība vakar, šodien, rīt”, kura tēma šogad bija “Olimpiskie ideāli XXI gadsimtā.” Viens no konkursa uzvarētājiem ir LSPA maģistrantūras students, Igora Miglinieka sporta kluba basketbola treneris Aleksandrs ASTAFIČEVS, kurš izcīnīja tiesības no 23. maija – 6.jūnijam piedalīties Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas 55. Starptautiskajā jauniešu sesijā Olimpijā (Grieķijā).

Lasīt tālāk...
 

LSPA MAĢISTRANTUS UN DOKTORANTUS AICINA PIETEIKTIES KONKURSAM "RESEARCHSLAM"

Drukāt

RTU Konkurss ResearchSlam PlakatsLatvijas augstskolu maģistranti un doktoranti aicināti pieteikties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izsludinātajam konkursam "ResearchSlam" un atklāt sabiedrībai savu pētniecības nozari vai zinātnisko darbību un sasniegumus, pastāstot par tiem vienkāršā un aizraujošā veidā.

Lasīt tālāk...
 

LTV1 “PANORĀMA”: LATVIJĀ PIERĀDA LAIMES HORMONU SAISTĪBU AR SPORTOŠANU UN FIZISKĀM AKTIVITĀTĒM

Drukāt

IK PanoramaPirmo reizi sporta zinātnes vēsturē Latvijā aizstāvēta doktora disertācija par laimes hormonu. Darba autore LSPA doktorante, Eiropas Sociālā fonda mērķstipendijas saņēmēja Ieva Kundziņa pierādījusi, ka riteņbraukšana, slēpošana un nūjošana aizdzen dusmas, agresiju, bailes, paaugstina beta endorfīnu asinīs un dod prieku. Pie tam, pētījums LSPA veikts par cilvēkiem pusmūžā, kam mirstība no sirds un asinsvadu slimībām ir galvenais nāves cēlonis. Autori: Aija Kinca, Panorāma.

Lasīt tālāk...
 

IEVA KUNDZIŅA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

Kundzina Grants 201522.janvārī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Ievai Kundziņai pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta teorijas un vēstures apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu „FIZISKĀ REKREĀCIJA 45 LĪDZ 55 GADUS VECU CILVĒKU LABSAJŪTAS UZLABOŠANAI”, kura viens no pamatmērķiem bija iegūt datus par beta-endorfīnu (laimes hormons) līmeņa un emocionālā stāvokļa izmaiņām uz cilvēku fiziskas slodzes ietekmē.

Ievas Kundziņas darba vadītājs ir LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants.

Lasīt tālāk...
 

KONFERENCE PĀRCELTA!

Drukāt

ParceltaLatvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 67.Studentu zinātniskās konferences rīcības komiteja informē, ka 15.janvārī plānotā konference tiek pārcelta uz vēlāku laiku, zemās studentu aktivitātes dēļ sakarā ar intensīvo gatavošanos ziemas sesijai. Jaunais konferences norises laiks un studentu pieteikšanās tiks izziņoti atsevišķi. Sekojiet līdzi informācijai LSPA mājaslapā – www.lspa.lv .

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĒTNIECE ANNA ZUŠA UNGĀRIJĀ PREZENTĒ BIOMEHĀNIKAS PILNVEIDOŠANAS IESPĒJAS JAUNAJIEM TENISISTIEM

Drukāt

DSC 3142Kinezioloģijas pētniecības laboratorijas vadītāja, zinātņu doktore Anna ZUŠA no 4. līdz 6.decembrim piedalījās Rietumungārijas Universitātes 9.starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Sporta zinātne”. KonferencI apmeklēja 82 dalībnieki no 16 valstīm. A.Zuša  uzstājās ar referātu “Labā sitiena biomehānika un pilnveidošanas iespējas 10 līdz 12 gadu veciem tenisistiem”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA ZINĀTNIEKI APMEKLĒ SPORTA BIOMEHĀNIKAS ZINĀTNISKI - PRAKTISKO KONFERENCI MASKAVĀ

Drukāt

Maskavas konference

No 18. - 21.novembrim Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) sporta biomehānikas speciālisti -  Informātikas un biomehānikas katedras vadītājs, profesors Jānis LANKA, Kinezioloģijas pētniecības laboratorijas vadītāja, zinātņu doktore Anna ZUŠA un doktorants Edgars BERNĀNS apmeklēja II Krievijas zinātniski - praktisko konferenci par sporta biomehāniku, kurā piedalījās vadošie zinātnieki no Krievijas sporta augstskolām. Konferenci organizēja Krievijas valsts fiziskās kultūras, sporta, tūrisma un jaunatnes universitāte Maskavā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA SPECIĀLISTI PIEDALĀS DISKUSIJĀ PAR MŪŽIZGLĪTĪBAS AKTUALITĀTĒM AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ

Drukāt

lakma logo 0Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācija (LAKMA) 21.novembrī,  Rīgas Stradiņa universitātes Medicīniskās izglītības tehnoloģiju centrā, organizē konferenci, lai kopīgi atklātu, kāda ir augstskolu loma un vieta mūžizglītības procesu realizēšanā.

Lasīt tālāk...
 
27 lapa no 36
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv