Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

IZDOTS PIRMAIS BALTIJAS VALSTU SPORTA ZINĀTNES ŽURNĀLS ANGĻU VALODĀ „IZGLĪTĪBA. TRENIŅŠ. SPORTS.”

Drukāt

Baltijas zurnals

7.Baltijas sporta zinātnes konferencē Tartū, Lietuvas Sporta Universitātes pārstāvji prezentēja pirmo Baltijas valstu sporta un veselības zinātnes žurnālu angļu valodā „Izglītība. Treniņš. Sports” (Education. Physical Training. Sport.), kura mērķi ir sekmēt sporta zinātnes attīstību un labāku sadarbību starp sporta augstskolām Baltijas valstīs.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors, profesors Jānis Žīdens uzskata, ka: „Jaunais sporta zinātnes žurnāls ir labs ieguvums akadēmiskās sporta izglītības un pētniecības attīstībai, sadarbojoties četrām Baltijas valstu augstskolām,  lai kopīgi integrētos Eiropas un pasaules sporta zinātnes apritē.”

Pirmajā izdevuma numurā publicēts arī LSPA asoc. profesoru Jeļenas Solovjovas, Imanta Upīša, profesora Jura Granta un Austrālijas kolēģa Joy Jarvie Kalmikovs raksts „Līdzsvara traucējumi jaunajiem sportistiem” (Postural disorders in young athletes).

Žurnāls apskatāms mājaslapā www.lsu.lt/en/zurnalas

Žurnāla redakcija publicē sporta zinātnes rakstus trīs galvenajos virzienos:

Sociālās zinātnes – sporta izglītībā, treniņu metodika, psiholoģija, socioloģija, pētniecības metodoloģija, sporta menedžments, rekreācija un tūrisms

Biomedicīnas zinātnes – sporta medicīna, bioķīmija, kustību terapija, biomehānika, motorika, fiziskās aktivitātes un veselība

Humanitārās zinātnes – sporta vēsture, filozofija, likumdošana un terminoloģija

2013.gada 24.aprīlī Rīgā, 6.Baltijas sporta zinātnes konferences norises laikā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors Jānis Žīdens, Lietuvas Sporta Universitātes rektors Albertas Skirvidas, Lietuvas Pedagoģiskās Universitātes dekāns Audronius Vilkas un Tartū Universitātes dekāns Matti Paasuke parakstīja sadarbības memorandu par kopīga sporta zinātnes žurnāla izdošanu.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 

INTARA NIKONOVA UN GUNITAS TĀLBERGAS DARBUS ATZINĪGI NOVĒRTĒ 7.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCES JAUNO ZINĀTNIEKU DARBU KONKURSĀ

Drukāt

Intars Gunita9.maijā, noslēdzoties 7.Baltijas sporta zinātnes konferencei Tartū  ar atzinības rakstiem svinīgi sveikti 10  labākie jaunie sporta zinātnieki un augstskolu doktoranti no Baltijas valstīm, kuri piedalījās konferences jauno zinātnieku darbu  konkursā, tai skaitā divi LSPA jaunie zinātnieki – Intars Nikonovs un Gunita Tālberga.

Kopumā konkursa komisija vērtēja 38 jauno sporta zinātnieku un augstskolu doktorantu zinātniski pētnieciskos darbus četrās tematiskajās grupās:

Lasīt tālāk...
 

37 LSPA PĀRSTĀVJI PIEDALĀS 7.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCĒ TARTŪ

Drukāt

7 bALTIJAS kONFERENCE 2014

Lai dalītos jaunāko sporta zinātnes pētījumu gūtajā pieredzē un secinājumos, no šā gada 7. līdz 9.maijam 11 Eiropas valstu sporta zinātnes pārstāvji, tai skaitā 37 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docētāji un jaunie zinātnieki, piedalījās 7. Baltijas sporta zinātnes konferencē Tartū (Igaunija), kurā liela uzmanība tika veltīta pareiza un sabalansēta uztura nozīmei sportā.

Šogad konferencē prezentēja 154 zinātniski pētnieciskos darbus četros virzienos:
Treniņu procesa analīze sportā
Bioloģija un kinezioloģija treniņu procesā
Pedagoģija, psiholoģija un sporta menedžments
Fizioterapija, veselība, rekreācija un fiziskās aktivitātes.

Konferencē no LSPA ar referātiem uzstājās seši LSPA pārstāvji. Konferences valdes sēdē LSPA profesors Juris Grants un asoc. profesore Andra Fernāte klātesošajiem prezentēja Akadēmijas doktorantūras studiju programmu statistikas rādītājus un aktuālos zinātnes pētījumus. Savukārt konferences atklāšanas plenārsēdē LSPA zinātņu doktore Anna Zuša uzstājās ar zinātnisko referātu par dažādas kvalifikācijas tenisistu labā sitiena biomehāniku un jauno spēlētāju balsta un kustību attīstību. Ar zinātniskajiem referātiem uzstājās arī LSPA profesori Viesturs Krauksts, Inese Pontaga, asoc.prof. A.Fernāte un LSPA zinātņu doktors Kalvis Ciekurs.

13 LSPA jaunie sporta zinātnieki un augstskolu doktoranti konferencē piedalījās ar stenda referātiem, kurus vērtēja kompetenti nozaru speciālisti.

Savukārt zinātniskās darba sekcijas vadīja LSPA profesori Juris Grants, Inese Pontaga, Viesturs Lāriņš, Viesturs Krauksts, Alvis Paeglītis un Leonīds Čupriks.

7. Baltijas sporta zinātnes konferenci rīkoja Tartu Universitāte un Baltijas sporta zinātnes biedrība. Baltijas sporta zinātnes konference Tartū notika jau trešo reizi.

8.Baltijas sporta zinātnes konference notiks 2015.gadā no 22. - 24.aprīlim Viļņā, to organizēs Lietuvas Sporta universitāte.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 

17.APRĪLĪ LATVIJAS SPORTA PEDAGOĢIJAS AKADĒMIJA PREZENTĒS SAVU ZINĀTNISKI PĒTNIECISKO APARATŪRU UN PĒTĪJUMU METODIKU

Drukāt

SP ZIN banerisCeturtdien – 17.aprīlī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) speciālisti prezentēs Akadēmijā pieejamo zinātniski pētniecisko aparatūru un dažādas sporta pētnieciskās metodikas sporta jomas profesionāļiem, studentiem un citiem interesentiem. Prezentācijas mērķis ir ieinteresēt sporta speciālistus tālākai sadarbībai ar sporta zinātniekiem.

Lasīt tālāk...
 

LSPA MAĢISTRS INTARS NIKONOVS NORVĒĢIJĀ ROK SNIEGA ALAS

Drukāt

intars alaNo 17. – 22.martam Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) maģistrs Intars Nikonovs Norvēģijā, „Nordplus” projekta ietvaros, piedalījās Telemark universitātes studiju kursa „Ārpustelpu [outdoor] izglītība” praktiskajā nodarbībā - Ziemas pārgājiens, kur kopā ar 2 docētājiem un 21 Norvēģijas studentu devās 4 dienu slēpju pārgājienā kalnos un nakšņoja  pašu raktās sniega alās.

Lasīt tālāk...
 

LSPA 6.STARPTAUTISKAJĀ DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ PREZENTĒ 60 REFERĀTUS

Drukāt

6 konference27.martā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika 6.Starptautiskā doktorantu un maģistrantu zinātniskā konference „Teorija un prakse sporta zinātnē”, kurā piedalījās 64 dalībnieki, tai skaitā 22 ārzemju viesi no Bulgārijas un Portugāles. Latviju konferencē pārstāvēja 3 augstskolas: LSPA, Liepājas Universitāte un Rīgas Stradiņa Universitāte. Konferences laikā prezentēti 37 mutiskie referāti un 23 stenda referāti 5 konferences darba virzienos, visvairāk dalībnieku darbojās sekcijā “Sports teorijā un praksē” .

Lasīt tālāk...
 

IZCILĀ SKELETONISTU DUKURU ĢIMENE ATKLĀS LSPA 6.STARPTAUTISKO DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKO KONFERENCI

Drukāt

Skweletona komandaCeturtdien - 27.martā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notiks 6.Starptautiskā doktorantu un maģistrantu zinātniskā konference „Teorija un prakse sporta zinātnē”, kas pulksten 8:45 sāksies ar izcilo skeletonistu Dukuru un Latvijas skeletona komandas pārstāvju tikšanos ar konferences dalībniekiem. Kopā ar skeletonistiem konferences dalībnieki pārrunās Soču XXII Ziemas olimpiskās spēles, uzzinās daudz interesanta par skeletonu un to, kā abi brāļi uzsāka savu skeletonistu karjeru, kā arī varēs uzdot jautājumus. Foto: olimpiade.lv

Lasīt tālāk...
 

PIRMDIEN - 17.MARTĀ, NOSLĒDZAS MAĢISTRA DARBU AIZSTĀVĒŠANAS MARATONS

Drukāt

Magistra darbsPirmdien – 17.martā, 1.stāva 153.auditorijā no pulksten 10:00 maģistra darbus aizstāvēs astoņi LSPA maģistrantūras studenti kvalifikācijā „Fiziskās sagatavošanas vecākais treneris”, „Sporta veida vecākais treneris” un „Sporta skolotājs”. Piedalīties aicināts ikviens interesents.  Lai veicas, un tiekamies maģistrantu un doktorantu izlaidumā - 2014.gada 27.martā, pulksten 15:00!

Lasīt tālāk...
 

10.MARTĀ NOTIEK SEPTIŅU MAĢISTRA DARBU AIZSTĀVĒŠANA KVALIFIKĀCIJĀ - FIZISKĀS SAGATAVOŠANAS VECĀKAIS TRENERIS

Drukāt

Magistra darbsPirmdien - 10.martā, 205.auditorijā no pulksten 10:30 maģistra darbus aizstāvēs septiņi LSPA maģistrantūras studenti kvalifikācijā „Fiziskās sagatavošanas vecākais treneris”. Piedalīties aicināts ikviens interesents.  Lai veicas, un tiekamies maģistrantu un doktorantu izlaidumā - 2014.gada 27.martā!

Lasīt tālāk...
 

KLAJĀ NĀCIS TREŠAIS POPULĀRZINĀTNISKAIS IZDEVUMS „SPORTS TEORIJĀ UN PRAKSĒ”

Drukāt

Sports teorija prakseLai padziļinātu aktīva dzīvesveida atbalstītāju izpratni par sportu un tā sniegtajām iespējām dzīves kvalitātes uzlabošanā, klajā nācis žurnāla "Sports" trešais populārzinātniskais pielikums "Sports teorijā un praksē", kas ir 64 lappušu biezs speciālizlaidums sporta speciālistiem, sportistiem un visiem sporta interesentiem par aktuālām teorētiskām un praktiskām sporta un aktīvās atpūtas tēmām.  Žurnāla galvenā redaktore ir LSPA profesore Agita Ābele.

Lasīt tālāk...
 
27 lapa no 34
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv