Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

IEVA KUNDZIŅA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

Kundzina Grants 201522.janvārī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Ievai Kundziņai pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta teorijas un vēstures apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu „FIZISKĀ REKREĀCIJA 45 LĪDZ 55 GADUS VECU CILVĒKU LABSAJŪTAS UZLABOŠANAI”, kura viens no pamatmērķiem bija iegūt datus par beta-endorfīnu (laimes hormons) līmeņa un emocionālā stāvokļa izmaiņām uz cilvēku fiziskas slodzes ietekmē.

Ievas Kundziņas darba vadītājs ir LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants.

Lasīt tālāk...
 

KONFERENCE PĀRCELTA!

Drukāt

ParceltaLatvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 67.Studentu zinātniskās konferences rīcības komiteja informē, ka 15.janvārī plānotā konference tiek pārcelta uz vēlāku laiku, zemās studentu aktivitātes dēļ sakarā ar intensīvo gatavošanos ziemas sesijai. Jaunais konferences norises laiks un studentu pieteikšanās tiks izziņoti atsevišķi. Sekojiet līdzi informācijai LSPA mājaslapā – www.lspa.lv .

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĒTNIECE ANNA ZUŠA UNGĀRIJĀ PREZENTĒ BIOMEHĀNIKAS PILNVEIDOŠANAS IESPĒJAS JAUNAJIEM TENISISTIEM

Drukāt

DSC 3142Kinezioloģijas pētniecības laboratorijas vadītāja, zinātņu doktore Anna ZUŠA no 4. līdz 6.decembrim piedalījās Rietumungārijas Universitātes 9.starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Sporta zinātne”. KonferencI apmeklēja 82 dalībnieki no 16 valstīm. A.Zuša  uzstājās ar referātu “Labā sitiena biomehānika un pilnveidošanas iespējas 10 līdz 12 gadu veciem tenisistiem”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA ZINĀTNIEKI APMEKLĒ SPORTA BIOMEHĀNIKAS ZINĀTNISKI - PRAKTISKO KONFERENCI MASKAVĀ

Drukāt

Maskavas konference

No 18. - 21.novembrim Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) sporta biomehānikas speciālisti -  Informātikas un biomehānikas katedras vadītājs, profesors Jānis LANKA, Kinezioloģijas pētniecības laboratorijas vadītāja, zinātņu doktore Anna ZUŠA un doktorants Edgars BERNĀNS apmeklēja II Krievijas zinātniski - praktisko konferenci par sporta biomehāniku, kurā piedalījās vadošie zinātnieki no Krievijas sporta augstskolām. Konferenci organizēja Krievijas valsts fiziskās kultūras, sporta, tūrisma un jaunatnes universitāte Maskavā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA SPECIĀLISTI PIEDALĀS DISKUSIJĀ PAR MŪŽIZGLĪTĪBAS AKTUALITĀTĒM AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ

Drukāt

lakma logo 0Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācija (LAKMA) 21.novembrī,  Rīgas Stradiņa universitātes Medicīniskās izglītības tehnoloģiju centrā, organizē konferenci, lai kopīgi atklātu, kāda ir augstskolu loma un vieta mūžizglītības procesu realizēšanā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA FIZIOTERAPEITI TESTĒ PROJEKTA„SPORTO VISAS KLASE” SKOLĒNUS

Drukāt

545c968f0ad37 28406906677.novembrī Zemgales Olimpiskajā centrā (Jelgava) Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti un pasniedzēji veica Olimpiskās klases – Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klases, skolēnu testus un noskaidroja, vai viņi attīstījušies atbilstoši vecuma normām. Tādas pašas pārbaudes veiks maijā, lai redzētu, vai skolēniem bijusi izaugsme.

Lasīt tālāk...
 

"VEF RĪGA" SADARBOSIES AR LSPA

Drukāt

VEF logoLai nodrošinātu basketbola kluba „VEF Rīga” komandas dalībnieku vispārējo fizisko sagatavošanu un traumu riska mazināšanu spēļu sezonas laikā, "VEF Rīga" uzsācis sadarbību ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) speciālistiem, īpaši ar Akadēmijas Funkcionālās diagnostikas un fizisko īpašību pētniecības laboratorijas speciālistu komandu.

Lasīt tālāk...
 

LSPA DARBU SĀK BALTIJĀ PIRMĀ SPORTA PĒTNIECĪBAS LABORATORIJA AR SENSORJŪTĪGU GRĪDU, KAS SINHRONIZĒTA AR VIDEOSITĒMU

Drukāt

IMG 290129.oktobrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) atklāta sporta pētniecības laboratorija, kura sniedz iespēju augstas klases sportistiem pilnveidot savu meistarību un uzlabot sportiskos rezultātus, analizējot - cik laba ir atlēta izmantojamā tehnika, attiecīgajā sporta veidā, un cik efektīvi viņš izmanto savu spēku rezultāta sasniegšanai. Laboratorijas uzdevums ir piemeklēt sportistam piemērotāko kustību izpildes tehniku mērķa sasniegšanai un traumu riska mazināšanai.

Lasīt tālāk...
 

STARPTAUTISKĀS VASARAS SKOLAS VĒSTURE APKOPOTA SPECIĀLĀ IZDEVUMĀ

Drukāt

IMG 2114

Par godu starptautiskās rekreācijas sporta veidu Vasaras skolas (OSRESS – Outdoor Sports and Recreation Education Summer School) 5 gadu jubilejai LSPA rekreācijas sporta izglītības speciālisti sadarbībā ar Polijas kolēģiem klajā laiduši speciālu izdevumu „OSRESS”, kurā apkopota Vasaras skolu vēsturē laikā no 2010. – 2013.gadam.

Izdevuma 93. lapaspusēs lasītājiem angļu valodā atrodamas gan publikācijas, gan praktiskās rekomendācijas par rekreāciju un izglītību brīvā dabā. Speciāla nodaļa veltīta studentu  savāktajām latviešu tautas spēlēm un rotaļām brīvā dabā.

Lasīt tālāk...
 

VIDZEMES TELEVĪZIJA STĀSTA PAR LSPA ORGANIZĒTO 5.STARPTAUTISKO VASARAS SKOLU MADONĀ

Drukāt

vtv logoLai brīvā dabā meklētu veidus kā pilnveidot studiju procesu rekreācijas studentiem un gūtu jaunas zināšanas neformālā gaisotnē, jau 5.gadu Madonas pusē risinājās starptautiskā rekreācijas sporta veidu Vasaras skola. Tās iniciatori ir Latvijas un Polijas sporta pedagoģijas augstskolu mācību spēki. Aizvadīto gadu garumā nometnes pulcējušas vairākus simtus dalībnieku no dažādām pasaules valstīm, kas praksē pierādījuši arvien vairāk pieaugošo neformālās izglītības nozīmi Eiropā. 

Vairāk par 2014.gada Vasaras nometni skaties VTV veidotajā sižetā:

Lasīt tālāk...
 
27 lapa no 35
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv