Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

LSPA SPECIĀLISTI PIEDALĀS DISKUSIJĀ PAR MŪŽIZGLĪTĪBAS AKTUALITĀTĒM AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ

Drukāt

lakma logo 0Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācija (LAKMA) 21.novembrī,  Rīgas Stradiņa universitātes Medicīniskās izglītības tehnoloģiju centrā, organizē konferenci, lai kopīgi atklātu, kāda ir augstskolu loma un vieta mūžizglītības procesu realizēšanā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA FIZIOTERAPEITI TESTĒ PROJEKTA„SPORTO VISAS KLASE” SKOLĒNUS

Drukāt

545c968f0ad37 28406906677.novembrī Zemgales Olimpiskajā centrā (Jelgava) Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti un pasniedzēji veica Olimpiskās klases – Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klases, skolēnu testus un noskaidroja, vai viņi attīstījušies atbilstoši vecuma normām. Tādas pašas pārbaudes veiks maijā, lai redzētu, vai skolēniem bijusi izaugsme.

Lasīt tālāk...
 

"VEF RĪGA" SADARBOSIES AR LSPA

Drukāt

VEF logoLai nodrošinātu basketbola kluba „VEF Rīga” komandas dalībnieku vispārējo fizisko sagatavošanu un traumu riska mazināšanu spēļu sezonas laikā, "VEF Rīga" uzsācis sadarbību ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) speciālistiem, īpaši ar Akadēmijas Funkcionālās diagnostikas un fizisko īpašību pētniecības laboratorijas speciālistu komandu.

Lasīt tālāk...
 

LSPA DARBU SĀK BALTIJĀ PIRMĀ SPORTA PĒTNIECĪBAS LABORATORIJA AR SENSORJŪTĪGU GRĪDU, KAS SINHRONIZĒTA AR VIDEOSITĒMU

Drukāt

IMG 290129.oktobrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) atklāta sporta pētniecības laboratorija, kura sniedz iespēju augstas klases sportistiem pilnveidot savu meistarību un uzlabot sportiskos rezultātus, analizējot - cik laba ir atlēta izmantojamā tehnika, attiecīgajā sporta veidā, un cik efektīvi viņš izmanto savu spēku rezultāta sasniegšanai. Laboratorijas uzdevums ir piemeklēt sportistam piemērotāko kustību izpildes tehniku mērķa sasniegšanai un traumu riska mazināšanai.

Lasīt tālāk...
 

STARPTAUTISKĀS VASARAS SKOLAS VĒSTURE APKOPOTA SPECIĀLĀ IZDEVUMĀ

Drukāt

IMG 2114

Par godu starptautiskās rekreācijas sporta veidu Vasaras skolas (OSRESS – Outdoor Sports and Recreation Education Summer School) 5 gadu jubilejai LSPA rekreācijas sporta izglītības speciālisti sadarbībā ar Polijas kolēģiem klajā laiduši speciālu izdevumu „OSRESS”, kurā apkopota Vasaras skolu vēsturē laikā no 2010. – 2013.gadam.

Izdevuma 93. lapaspusēs lasītājiem angļu valodā atrodamas gan publikācijas, gan praktiskās rekomendācijas par rekreāciju un izglītību brīvā dabā. Speciāla nodaļa veltīta studentu  savāktajām latviešu tautas spēlēm un rotaļām brīvā dabā.

Lasīt tālāk...
 

VIDZEMES TELEVĪZIJA STĀSTA PAR LSPA ORGANIZĒTO 5.STARPTAUTISKO VASARAS SKOLU MADONĀ

Drukāt

vtv logoLai brīvā dabā meklētu veidus kā pilnveidot studiju procesu rekreācijas studentiem un gūtu jaunas zināšanas neformālā gaisotnē, jau 5.gadu Madonas pusē risinājās starptautiskā rekreācijas sporta veidu Vasaras skola. Tās iniciatori ir Latvijas un Polijas sporta pedagoģijas augstskolu mācību spēki. Aizvadīto gadu garumā nometnes pulcējušas vairākus simtus dalībnieku no dažādām pasaules valstīm, kas praksē pierādījuši arvien vairāk pieaugošo neformālās izglītības nozīmi Eiropā. 

Vairāk par 2014.gada Vasaras nometni skaties VTV veidotajā sižetā:

Lasīt tālāk...
 

LSPA ORGANIZĒTAJĀ 5.STARPTAUTISKAJĀ VASARAS SKOLĀ PIEDALĀS 30 DALĪBNIEKI NO 7 EIROPAS AUGSTSKOLĀM

Drukāt

New Picturejepg

Vasaras izskaņā, no 4. - 11. septembrim, Smeceres silā Madonā jau piekto gadu norisinās Starptautiskā Vasaras skola 30 sporta speciālistiem un studentiem no septiņām Eiropas augstskolām. Ceturtdien – 4.septembrī, LSPA 205. auditorijā, plkst. 18.00 notiks Vasaras skolas svinīgs atklāšanas pasākums, kurā prezentēs grāmatu par piecu gadu skolas pieredzi „Rekreācija brīvā dabā”. Aicināti visi interesenti!

Lasīt tālāk...
 

27.AUGUSTĀ NOTIKS LSPA DOKTORANTES IEVAS KUNDZIŅAS PROMOCIJAS DARBA ATKĀRTOTA APROBĀCIJA

Drukāt

Ieva KundzinaTrešdien – 27.augustā, pulksten 11:00, 205.kabinetā notiks Anatomijas, fizioloģijas, bioķīmijas un higiēnas katedras atklātā sēde, kuras laikā LSPA  doktorante, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Ieva Kundziņa atkārtoti aprobēs promocijas darbu „FIZISKĀ REKREĀCIJA 45 LĪDZ 55 GADUS VECU CILVĒKU LABSAJŪTAS UZLABOŠANAI”.

Lasīt tālāk...
 

OSRESS 2014

Drukāt

seret
OSRESS 2014

OUTDOOR SPORTS AND RECREATION EDUCATION SUMMER SCHOOL 2014

Recreation in historical environment in Latvia

September 4 - 11, 2014
Latvia, Madona, Smeceres sils

Consortium of the Universities:

Latvian Academy of Sport Education, Latvia, Jozef Pilsudski University of Physical Education in Warsaw, Faculty of PE in Biala Podlaska, Poland, State College of Computer Science and Business Administration in Lomza, Poland, Swedish School of Sport and Health Science, Sweden, University of Malaga, Spain in collaboration with Latvian Association of Outdoor Education and Recreation.


Starptautisko Vasaras skolu organizēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) un Latvijas Rekreācijas izglītības asociācija. Šā gada vasaras skolas moto ir – Rekreācijas kultūrvēsturiskā vidē Latvijā. Nometnes mērķis ir sekmēt pieredzes apmaiņu un profesionālo izaugsmi Eiropas sporta speciālistiem un studentiem rekreācijas jautājumos, kā arī veicināt neformālo izglītību, izglītošanās procesā vienlīdzīgi iesaistot gan studentus, gan pasniedzējus. Tā bija lieliska iespēja papildināt savas zināšanas studentiem no pasniedzējiem un pasniedzējiem no studentiem.

Vasaras skolā piedalījās 11 LSPA pārstāvji, kā arī dalībnieki no Polijas Jozefa Pilsudska universitātes, Gdaņskas Fiziskās audzināšanas un sporta universitātes un Datorzinātņu un biznesa administrēšanas augstskolas, kā arī pārstāvji no Zviedrijas Sporta un veselības zinātnes augstskolas, Lietuvas Sporta universitātes un Malagas Universitātes Spānijā.

Vasaras skolas 2014 programma:

4. septembris

5. septembris

6. Septembris

7. Septembris

8.septembris

9.septembris

10. septembris

Vasaras skolas laikā tās dalībniekus apciemoja arī VidzemesTV: http://www.youtube.com/watch?v=MT1JwtEPgFw

Plašāku apskatu variet redzēt arī Slēpošanas katedras docenta Kalvja Ciekura veidotajā video: http://www.youtube.com/watch?v=voDG1VqYBdc

 

AR EIROPAS SOCIĀLĀ FONDA FINANSIĀLU ATBALSTU IZGLĪTOTI 25 LSPA DOKTORANTI

Drukāt

esf es lspa2Kopš 2009.gada Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) īsteno projektu "Atbalsts doktora studiju programmu īstenošanai", kuru finansē no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem. Projekta ietvaros LSPA ir izglītojusi 25 doktorantus no kuriem 13 jau ieguvuši zinātnisko doktora grādu sporta zinātnē!

Lasīt tālāk...
 
24 lapa no 32

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv