Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

14.SEPTEMBRĪ ASV ZIEMEĻAIJOVAS UNIVERSITĀTES PROFESORS MING-KAI CHINS TIKSIES AR LSPA TOPOŠAJIEM SPORTA SKOLOTĀJIEM UN DOCĒTĀJIEM

Drukāt

Ming Kai ChinsPirmdien, 14.septembrī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā viesosies Amerikas Savienoto Valstu Ziemeļaijovas universitātes profesors un starptautiskā projekta „HOPSport” viceprezidents Ming-Kai Chins, lai ar studentiem un docētājiem pārrunātu skolas sporta nodarbību aktualitātes un sporta stundu popularitātes veicināšanu ar interaktīvu metožu un tehnoloģiju palīdzību.

Lasīt tālāk...
 

LSPA DOCENTE IEVA KUNDZIŅA VĀCIJĀ UZSTĀJAS STARPTAUTISKĀ SPORTA UN NEIROZINĀTNES KONFERENCĒ

Drukāt

Ieva Kundzina 2015LSPA docente Ieva Kundziņa no 2. līdz 5.septembrim Vācijā – Magdeburgas Otto-Von-Guericke universitātē, piedalījās un pārstāvēja mūsu Akadēmiju starptautiskā sporta un neirozinātnes konferencē "Aktīva, veselīga novecošana" (Active healthy aging), kurā prezentēja pētījumu par fiziskās rekreācijas ietekmi uz beta-endorfīnu (laimes hormons) līmeni un labsajūtu 45-55 gadus veciem cilvēkiem.

Lasīt tālāk...
 

LSPA SĀK ĪSTENOT NORVĒĢIJAS FINANŠU INSTRUMENTA UN LATVIJAS VALSTS LĪDZFINANSĒTO PROJEKTU “VESELĪBAS UN SOCIĀLIE INDIKATORI BĒRNU AR INVALIDITĀTI DALĪBAI FIZISKĀS AKTIVITĀTĒS”

Drukāt

Norway grants2015.gada februārī Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Pētniecība un Stipendijas” aktivitātē „Stipendijas” atbalstījusi 11 projektu īstenošanu, tai skaitā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas īstenoto projektu “Veselības un sociālie indikatori bērnu ar invaliditāti dalībai fiziskās aktivitātēs”, kurā kā partneri līdzdarbojas Norvēģijas Sporta zinātnes skola, Latvijas Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI), kā arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA).

Lasīt tālāk...
 

ARĪ LILITA VOITKEVIČA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

Voitkevica aizstavejusies 2015

30.jūnijā Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Lilitai Voitkevičai pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta teorijas un vēstures apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu „Organisma hidratācija sporta spēļu pārstāvjiem”.

Lasīt tālāk...
 

ZINTA GALEJA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

Galeja Paeglitis30.jūnijā Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Zintai Galejai pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta teorijas un vēstures apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu „Sportistu kakla un krūšu daļas segmentu funkcionālā stāvokļa izmaiņas reflektora kairinājuma ietekmē”.

Lasīt tālāk...
 

VAIRĀK NEKĀ 60 LATVIJAS REHABILITĀCIJAS PROFESIONĀĻI UZKLAUSA LSPA SPECIĀLISTU PIEREDZI PIELĀGOTO FIZISKO AKTIVITĀŠU JOMĀ

Drukāt

Vaivari 2015

19.jūnijā Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” notika klīniskā konference «Pielāgotās fiziskās aktivitātes», kurā piedalījās vairāk nekā 60 rehabilitācijas speciālisti no Vaivariem, Rīgas, Kuldīgas, Daugavpils un citām Latvijas vietām. LSPA maģistratūras programmas “Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā” students Mārtiņš Čampa, kurš strādā kā fizioterapeits un “Vaivaros” attīsta pielāgoto fizisko aktivitāšu virzienu, kā daļu no rehabilitācijas procesa, ziņoja par ārzemju pieredzi un tās ieviešanu Latvijas pielāgoto fizisko aktivitāšu jomā.

Lasīt tālāk...
 

30.JŪNIJĀ ZINTAS GALEJAS DISERTĀCIJAS AIZSTĀVĒŠANA PAR SPORTISTU KAKLA UN KRŪŠU DAĻAS FUNKCIJU UZLABOŠANU AR FIZIOTERAPIJAS METODĒM

Drukāt

Zinta Galeja30.jūnijā, pulksten 13:00, 205.auditirijā LSPA  doktorante, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Zinta GALEJA aizstāvēs zinātņu doktora disertāciju  „Sportistu kakla un krūšu daļas segmentu funkcionālā stāvokļa izmaiņas reflektora kairinājuma ietekmē”, kurā izstrādāti ieteikumi sporta ārstiem un sporta fizioterapeitiem sportistu kakla un krūšu daļas muskuļu funkcionalitātes uzlabošanai, balstoties uz speciālās literatūras atziņām un praktisko pētījumu rezultātiem.

Lasīt tālāk...
 

30.JŪNIJĀ LILITA VOITKEVIČA AIZSTĀVĒS DISERTĀCIJU PAR SPORTISTU ŪDENS UZŅEMŠANU UN ZAUDĒŠANU SPORTA AKTIVITĀŠU LAIKĀ

Drukāt

Voitkeviča Lilita 1230.jūnijā, pulksten 16:00, 205.auditirijā LSPA doktorante, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Lilita VOITKEVIČA aizstāvēs doktora disertāciju  „Organisma hidratācija sporta spēļu pārstāvjiem”, kurā novērtēts sporta spēļu pārstāvju ūdens balanss organismā pirms sportiskām aktivitātēm, to laikā un pēc sportisko aktivitāšu beigām, kā arī, balstoties uz iegūtajiem rezultātiem, izstrādātas rekomendācijas eihidratācijai (normāla ūdens daudzuma sasniegšana organismā) diennakti pirms treniņa, slodzes laikā un agrīnajā atjaunošanās periodā pēc slodzes.

Lasīt tālāk...
 

ELZAS GRIBUSTES REFERĀTS PAR LSPA SIEVIEŠU BASKETBOLA KOMANDU AUGSTĀK NOVĒRTĒTAIS LSPA STUDENTU 67. ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ

Drukāt

Elza Gribuste 201527.maijā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Studentu 67. zinātniskā konference, kurā piedalījās 7 LSPA studenti, kuri prezentēja 5 mutiskos un 2 stenda referātus. Pamatā referāti tika veltīti treniņu procesam dažādos sporta veidos – basketbolā, orientēšanās sportā, airēšanā, kalnu slēpošanā, fitnesā un džudo.

Lasīt tālāk...
 

LSPĀ ZINĀTNIEKI IZSTRĀDĀS TESTU MODERNĀS PIECCĪŅAS TRENIŅU PROCESA KONTROLEI

Drukāt

4 - CopyLSPA Kinezioloģijas pētniecības laboratorijas vadītāja Anna Zuša un doktorants Edgars Bernāns, kurš specializējas sporta biomehānikā,  LSPA stadionā veikuši augstākās klases sportistu darba spēju novērtēšanu Latvijas vadošajiem modernās pieccīņas atlētiem Olimpietim Denisam Čerkovskim un Ruslanam Nakonečnijam, trenera Mihaila Jefremenko vadībā.

Lasīt tālāk...
 
21 lapa no 32

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv