Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

9 STUDENTI SAŅEM AUGSTĀKO NOVĒRTĒJUMU LSPA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ

Drukāt

IMG 5162

Ceturtdien – 26.martā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika 7.Doktorantu un maģistrantu zinātniskā konference “Zinātne sportam, veselībai un labklājībai”, kurā piedalījās 39 jaunie sporta pētnieki. Konferences piecās darba sekcijā tika prezentēti 24 mutiskie referāti un 15 stenda referāti, visvairāk dalībnieku darbojās sekcijā “Sporta teorija un praksei”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA STUDENTI UZSTĀJĀS STARPTAUTISKĀ STUDENTU KONFERENCĒ LIETUVĀ

Drukāt

Andris 14.martā LSPA doktorantūras studente Karīna Rodionova un veselības aprūpes maģistrantūras students Andris Šnēvelis uzstājās Šauļu Valsts koledžas organizētajā 7. starptautiskajā studentu konferencē “Studenti. Zinātne. Veselība. 2015”. Mūsu studenti klātesošos iepazīstināja ar savu pētījuma tēmu par specifiskas pielāgoto fizisko aktivitāšu programmas izmantošanu, pacientiem ar otrā tipa cukura diabētu, ārstēšanai.

Lasīt tālāk...
 

17 LSPA DOCĒTĀJI PIEDALĪJUŠIES JAUNĀS TRENERA ROKASGRĀMATAS TAPŠANĀ

Drukāt

Renars Licis Signe LuikaOtrdien - 3.martā, notika grāmatas „Vispusīgās fiziskās sagatavotības trenera rokasgrāmata” atvēršanas svētki. Grāmatas galvenais redaktors ir LSPA Sporta spēļu katedras docents, pedagoģijas doktors Renārs Līcis, bet grāmatas izdošanas projekta vadītāja ir LSPA docente, Latvijas Treneru tālākizglītības centra valdes priekšsēdētāja, pedagoģijas doktore Signe Luika.  Grāmatas tapšanā piedalījušies 24 autori, tostarp 17 mūsu Augstskolas docētāji, no kuriem 12 ir LSPA profesori.

Lasīt tālāk...
 

9.MARTĀ PIECU MAĢISTRA DARBU AIZSTĀVĒŠANA

Drukāt

Magistra darbsPirmdien - 9.martā, 205.auditorijā no pulksten 13:00 maģistra darbus aizstāvēs pieci LSPA maģistrantūras studenti kvalifikācijā „„Fiziskās sagatavošanas vecākais treneris” un 'Sporta veida vecākais treneris". Piedalīties aicināts ikviens interesents.  Lai veicas, un tiekamies maģistrantu un doktorantu izlaidumā - 2014.gada 26.martā!

Lasīt tālāk...
 

LSPA PROFESORE ŽERMĒNA VAZNE LĪDZAUTORE KOLEKTĪVAJAI MONOGRĀFIJAI „PSIHOLOĢIJA”

Drukāt

PSIHOLOGIJA monografijaOtrdien - 3. martā, notiks kolektīvās monogrāfijas „PSIHOLOĢIJA” atvēršanas svētki. No LSPA monogrāfijas tapšanā piedalījusies Pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras asociētā profesore Žermēna Vazne, kura ir autore grāmatas 3.daļas „Lietišķās jomas”  nodaļai „Sporta psiholoģija”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA MAĢISTRANTS ALEKSANDRS ASTAFIČEVS IZCĪNA IESPĒJU PIEDALĪTIES STARPTAUTISKĀS OLIMPISKĀS AKADĒMIJAS JAUNIEŠU SESIJĀ GRIEĶIJĀ

Drukāt

Sasa Astaficevs18. februārī, Latvijas Sporta muzejā noskaidroti labākie pētnieki Latvijas Olimpiskās akadēmijas tradicionālajā konkursā „Olimpiskā kustība vakar, šodien, rīt”, kura tēma šogad bija “Olimpiskie ideāli XXI gadsimtā.” Viens no konkursa uzvarētājiem ir LSPA maģistrantūras students, Igora Miglinieka sporta kluba basketbola treneris Aleksandrs ASTAFIČEVS, kurš izcīnīja tiesības no 23. maija – 6.jūnijam piedalīties Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas 55. Starptautiskajā jauniešu sesijā Olimpijā (Grieķijā).

Lasīt tālāk...
 

LSPA MAĢISTRANTUS UN DOKTORANTUS AICINA PIETEIKTIES KONKURSAM "RESEARCHSLAM"

Drukāt

RTU Konkurss ResearchSlam PlakatsLatvijas augstskolu maģistranti un doktoranti aicināti pieteikties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izsludinātajam konkursam "ResearchSlam" un atklāt sabiedrībai savu pētniecības nozari vai zinātnisko darbību un sasniegumus, pastāstot par tiem vienkāršā un aizraujošā veidā.

Lasīt tālāk...
 

LTV1 “PANORĀMA”: LATVIJĀ PIERĀDA LAIMES HORMONU SAISTĪBU AR SPORTOŠANU UN FIZISKĀM AKTIVITĀTĒM

Drukāt

IK PanoramaPirmo reizi sporta zinātnes vēsturē Latvijā aizstāvēta doktora disertācija par laimes hormonu. Darba autore LSPA doktorante, Eiropas Sociālā fonda mērķstipendijas saņēmēja Ieva Kundziņa pierādījusi, ka riteņbraukšana, slēpošana un nūjošana aizdzen dusmas, agresiju, bailes, paaugstina beta endorfīnu asinīs un dod prieku. Pie tam, pētījums LSPA veikts par cilvēkiem pusmūžā, kam mirstība no sirds un asinsvadu slimībām ir galvenais nāves cēlonis. Autori: Aija Kinca, Panorāma.

Lasīt tālāk...
 

IEVA KUNDZIŅA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

Kundzina Grants 201522.janvārī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Ievai Kundziņai pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta teorijas un vēstures apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu „FIZISKĀ REKREĀCIJA 45 LĪDZ 55 GADUS VECU CILVĒKU LABSAJŪTAS UZLABOŠANAI”, kura viens no pamatmērķiem bija iegūt datus par beta-endorfīnu (laimes hormons) līmeņa un emocionālā stāvokļa izmaiņām uz cilvēku fiziskas slodzes ietekmē.

Ievas Kundziņas darba vadītājs ir LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants.

Lasīt tālāk...
 

KONFERENCE PĀRCELTA!

Drukāt

ParceltaLatvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 67.Studentu zinātniskās konferences rīcības komiteja informē, ka 15.janvārī plānotā konference tiek pārcelta uz vēlāku laiku, zemās studentu aktivitātes dēļ sakarā ar intensīvo gatavošanos ziemas sesijai. Jaunais konferences norises laiks un studentu pieteikšanās tiks izziņoti atsevišķi. Sekojiet līdzi informācijai LSPA mājaslapā – www.lspa.lv .

Lasīt tālāk...
 
21 lapa no 30

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv