Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

TURPMĀK LSPA STUDENTI ANATOMIJAS ZINĀŠANAS PAPILDINĀS ARĪ RSU ANATOMIJAS UN ANTROPOLOĢIJAS INSTITŪTĀ

Drukāt

Saskaņā ar LSPA un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) 2018.gadā noslēgto vienošanos par kopēju sadarbību studiju procesa īstenošanā un pētniecībā, 14.maijā, LSPA rektors Juris Grants un Anatomijas, fizioloģijas, bioķīmijas un higiēnas katedras mācībspēki apmeklēja RSU Anatomijas un antropoloģijas institūtu (AAI) jeb Anatomikumu, kur vienojās par turpmāku sadarbību anatomijas nodarbību vadīšanas metodiskajā darbā, kā arī LSPA studentu iespējām apmeklēt institūta Anatomijas muzeju, studiju procesa vajadzībām.
DSC02295 2

Lasīt tālāk...
 

PROFESORAM GRĀVĪTIM PIEŠĶIRTS VALSTS EMERITĒTĀ ZINĀTNIEKA NOSAUKUMS

Drukāt

Uldis Gravitis 04Par mūža ieguldījumu zinātnes attīstībā un jaunās zinātnieku maiņas sagatavošanā,  Latvijas Zinātņu akadēmijas Valsts emeritēto zinātnieku padome piešķīrusi valsts emeritētā zinātnieka goda nosaukumu un mūža stipendiju LSPA ilggadējam rektoram, šobrīd Akadēmijas Senāta priekšsēdētājam, profesoram Dr. paed. Uldim Grāvītim.

Lasīt tālāk...
 

FOTO REPORTĀŽA: LSPA PIEDALĀS BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES ASOCIĀCIJAS 12. KONFERENCĒ

Drukāt

IMG 5016 225. un 26.aprīlī Viļņā norisinājās Baltijas Sporta zinātnes asociācijas organizētā konference "Sporta zinātne praksei, mācībām un veselības veicināšanai” (Sport science for sports practice, teacher training and health promotion). Tajā piedalījās 14 valstu 182 sporta zinātnes pārstāvji, tai skaitā 43 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas mācībspēki, zinātnieki un jaunie pētnieki. Konferencē tika prezentēti vairāk nekā 140 pētnieciskie darbi sporta zinātnē un veselības veicināšanā. Piedāvājam foto ieskatu konferences darbā.

Lasīt tālāk...
 

12. BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCĒ VIĻŅĀ PIEDALĀS 43 LSPA PĀRSTĀVJI

Drukāt

IMG 4798No 25. līdz 26.aprīlim 14 valstu 182 sporta zinātnes pārstāvji, tai skaitā 43 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas mācībspēki, zinātnieki un jaunie pētnieki, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā piedalās 12.Baltijas valstu zinātnes konferencē "Sporta zinātne praksei, mācībām un veselības veicināšanai” (Sport science for sports practice, teacher training and health promotion).

Lasīt tālāk...
 

PARAKSTĪTS SADARBĪBAS MEMORANDS PAR SPORTA ZINĀTNES UN PRAKSES SKOLAS IZVEIDI

Drukāt

Trešdien – 24.aprīlī, Murjāņu sporta ģimnāzijā (MSĢ) tika parakstīts sadarbības memorands starp Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), MSĢ un Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomi par Sporta zinātnes un prakses skolas izveidi. Sporta izglītības speciālistu iniciatīva domāta sporta skolu audzēkņiem, viņu treneriem un sporta skolotājiem, lai papildinātu viņu zināšanas sporta jomā, veiktu treniņu procesa uzlabojumus un sniegtu jaunu zināšanu pieredzi.

IMG 4756

Lasīt tālāk...
 

IVARS KRAVALIS PĀRSTĀVĒJIS LSPA EIROPAS UN ĶĪNAS SPORTA AUGSTSKOLU SADARBĪBAS VEICINĀŠANAS FORUMĀ

Drukāt

IMG 20190418 141959 2Studiju departamenta vadītājs asociētais profesors Ivars Kravalis,  no 16. līdz 19. aprīlim, Horvātijā pārstāvēja LSPA intereses Zagrebas Universitātes Kinezioloģijas fakultātes un Pekinas Sporta universitātes (Ķīna) organizētajā sadarbības veicināšanas forumā starp Ķīnas un Centālās un Austrumeiropas valstu augstskolām fiziskās audzināšanas un sporta izglītības jomā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA DOCĒTĀJI APMEKLĒ VINGEITAS AKADĒMISKO KOLEDŽU IZRAĒLĀ, LAI VIENOTOS PAR KOPĪGIEM IZPĒTES VIRZIENIEM

Drukāt

WhatsApp Image 2019-04-16 at 14.34.17 2No 5. līdz 12. aprīlim, LSPA fizioterapijas un sporta zinātnes docētāji Mārtiņš Čampa,  Agris Liepa un Edgars Bernāns darba vizītē apmeklēja Vingeitas akadēmisko koledžu (The Academic College at Wingate) Izraēlā, kur vadīja teorētiskās un praktiskās nodarbības sporta treneriem un instruktoriem, kā arī apmeklēja koledžas zinātniskās laboratorijas.

Lasīt tālāk...
 

NOTIKUSI LSPA KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE 2019”

Drukāt

IMG 4613Pagājušās nedēļā, ar plašu tēmu loku sporta zinātnē un veselības aprūpē, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Augstskolas organizēta starptautiskā zinātniskā konference “Sporta zinātne un veselības aprūpe 2019”. Konferences atklāšanas plenārsēdē ziņojumu par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētījumiem un izstrādnēm ziemas sporta veidos sniedza RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna ar kuru LSPA izveidojusies veiksmīga sadarbība.

Lasīt tālāk...
 

SPORTA DARBA VADĪTĀJI AICINA STIPRINĀT SAIKNI STARP AUGSTSKOLĀM UN STUDĒJOŠO PRAKSES VIETĀM

Drukāt

IMG 4662

2019.gada 11.aprīlī LSPA Zinātnes dienu ietvaros notika Eiropas Sporta un nodarbinātības observatorijas (EOSE) pētniecības projekta “Eiropas sporta un fizisko aktivitāšu prasmes un kompetences” (ESSA-Sport”)* apaļā galda diskusija par sporta speciālistu sagatavošanas un nodarbinātības aktualitātēm un problēmjautājumiem Latvijā. Diskusijā piedalījās 16 dalībnieki – sporta darba praktiķi un akadēmiskais personāls.

Lasīt tālāk...
 

PIRMIE REZULTĀTI STARPDISCIPLINĀRAJAM PROJEKTAM PAR FIZISKO AKTIVITĀŠU IETEKMI UZ CUKURA DIABĒTA PACIENTIEM

Drukāt

41084817 467754313722484 3838907684027891712 n 2Staigā vesels – tas palīdz! Zināmi pirmie rezultāti starpdisciplinārajam projektam par fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi uz 2. tipa cukura diabēta pacientiem. Projekts tiek īstenots, sadarbojoties Latvijas Universitātes (LU) Datorikas (DF), Medicīnas fakultātei (MF), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai (LSPA) un P.Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai (PSKUS). Fiziskās aktivitātes, kas viedi pārvaldītas ar mobiliem tehniskiem risinājumiem, var uzlabot 2. tipa cukura diabēta pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti, pārliecināti ziņo projektā iesaistītā pētnieku grupa, kas īstenoja projektu “Staigā vesels”.

Lasīt tālāk...
 
3 lapa no 30

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv