Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes

Pētniecība

LSPA PROFESŪRA RECENZĒ DOKTORANTU DISERTĀCIJAS LIETUVAS UNIVERSITĀTĒS

Drukāt

IMG 20190607 154059Tuvojoties akadēmiskā gada izskaņai, LSPA rektors profesors Juris Grants un profesore Žermēna Vazne piedalījušies divu Lietuvas universitāšu Promocijas padomju darbā, kā starptautiskie sporta zinātnes eksperti un recenzējuši doktorantu promocijas darbus, kas veiksmīgi aizstāvēti Šauļu Universitātē un Lietuvas Sporta universitātē.

Lasīt tālāk...
 

LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ PAR LABĀKO ATZĪTS KITIJAS AUZIŅAS PĒTĪJUMS DISTANČU SLĒPOŠANĀ

Drukāt

IMG 6002

LSPA 71. studentu zinātniskajā konferencē “Sporta zinātne studenta acīm” uzvarējusi bakalaura programmas “Sporta zinātne” 4.kursa studente Kitija AUZIŅA, kura prezentēja pētījumu “Slidsoļa efektivitāte distanču slēpošanā pret nogāzi un līdzenumā”. Konferences organizatori izsaka pateicību visiem astoņiem tās dalībniekiem par labi sagatavotiem ziņojumiem, kā arī LSPA docētājiem par ieguldīto darbu jauno speciālistu sagatavošanā zinātniskajā darbā.

Lasīt tālāk...
 

SOCIĀLĀ INOVĀCIJA LATVIJĀ: PROFESORE FERNĀTE RECENZĒJUSI STARPDISCIPLINĀRU ZINĀTNISKO MONOGRĀFIJU

Drukāt

IMG 076631.maijā  Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātē tika prezentēta starpdisciplināra RTU, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Stradiņā universitātes un Latvijas Zinātņu akadēmijas autoru kolektīva zinātniskā monogrāfija “SOCIĀLĀ INOVĀCIJA: IZAICINĀJUMI UN RISINĀJUMI LATVIJĀ”, kuras zinātniskā redaktore ir LSPA viesprofesore Karine Oganisjana, bet recenzente profesore Andra Fernāte.

Lasīt tālāk...
 

LSPA VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTES POLIJĀ PIEDALĀS 6. STARPTAUTISKAJĀ ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ “MEDICĪNAS ZINĀTNES PULSS”

Drukāt

IMG 20190524 115349No 23. – 24.maijam, Opolē (Polija), norisinājās 6. starptautiskā zinātniskā konference “Medicīnas zinātnes pulss”, kurā LSPA Sporta medicīnas katedras profesore Aija Kļaviņa piedalījās konferences paneļdiskusijā par medicīnas un veselības aprūpes veikto pētījumu integrācijas iespējam ekonomikā un tautsaimniecībā, daloties ar labās prakses piemēriem, kas veicinājuši nozares attīstību sekmīgas pētnieku un praktiķu sadarbības rezultātā.

Lasīt tālāk...
 

STARPTAUTISKĀS DOKTORA PROGRAMMAS «SPORTA ZINĀTNE» IZVEIDEI LSPA PIESAISTA ES FONDU LĪDZEKĻUS

Drukāt

IMG 4937Lai sekmētu sporta zinātnes attīstību un stiprinātu jauno doktorantu konkurētspēju Eiropā un pasaulē, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sadarbībā ar  Lietuvas Sporta universitāti, Tartu Universitāti un Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitāti turpina attīstīt starptautisku doktorantūras studiju programmu “Sporta zinātne”. 2.maijā LSPA rektors Juris Grants parakstījis Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītu projekta "LSPA inovatīva, pētniecībā balstīta starptautiskā starpaugstskolu kopīgā doktora studiju programma «Sporta zinātne»" īstenošanas līgumu Nr.8.2.1.0/18/A/020.

Lasīt tālāk...
 

10.JŪNIJĀ LSPA NOTIKS 10 MAĢISTRA DARBU AIZSTĀVĒŠANAS SPORTA ZINĀTNĒ

Drukāt

Books-studyPirmdien - 10.jūnijā, 205.auditorijā, no pulksten 09.00, notiks desmit maģistra darbu aizstāvēšanas Sporta zinātnes kvalifikācijās „Sporta veida vecākais treneris”, „Sporta veida vecākais treneris (psiholoģiskajā sagatavošanā)”, "Vadītājs sporta jomā" un “Sporta skolotājs”. Piedalīties aicināti visi interesenti. 

Lasīt tālāk...
 

LTV1 RAIDĪJUMS “IZZIŅAS IMPULSS” VIESOJAS LSPA FIZISKO DARBASPĒJU PĒTNIECĪBAS LABORATORIJĀ

Drukāt

LTV viesojas laboratorija 2Kas notiek cilvēka organismā brīdī, kad sportojam? Kā zināt, kurā brīdī mēs audzējam muskuļus un kurā zaudējam svaru? Kā trenēt efektīvāk? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem atbildes meklē Latvijas Televīzijas raidījums «Izziņas impulss», viesojoties LSPA Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijā.

Lasīt tālāk...
 

TURPMĀK LSPA STUDENTI ANATOMIJAS ZINĀŠANAS PAPILDINĀS ARĪ RSU ANATOMIJAS UN ANTROPOLOĢIJAS INSTITŪTĀ

Drukāt

Saskaņā ar LSPA un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) 2018.gadā noslēgto vienošanos par kopēju sadarbību studiju procesa īstenošanā un pētniecībā, 14.maijā, LSPA rektors Juris Grants un Anatomijas, fizioloģijas, bioķīmijas un higiēnas katedras mācībspēki apmeklēja RSU Anatomijas un antropoloģijas institūtu (AAI) jeb Anatomikumu, kur vienojās par turpmāku sadarbību anatomijas nodarbību vadīšanas metodiskajā darbā, kā arī LSPA studentu iespējām apmeklēt institūta Anatomijas muzeju, studiju procesa vajadzībām.
DSC02295 2

Lasīt tālāk...
 

PROFESORAM GRĀVĪTIM PIEŠĶIRTS VALSTS EMERITĒTĀ ZINĀTNIEKA NOSAUKUMS

Drukāt

Uldis Gravitis 04Par mūža ieguldījumu zinātnes attīstībā un jaunās zinātnieku maiņas sagatavošanā,  Latvijas Zinātņu akadēmijas Valsts emeritēto zinātnieku padome piešķīrusi valsts emeritētā zinātnieka goda nosaukumu un mūža stipendiju LSPA ilggadējam rektoram, šobrīd Akadēmijas Senāta priekšsēdētājam, profesoram Dr. paed. Uldim Grāvītim.

Lasīt tālāk...
 

FOTO REPORTĀŽA: LSPA PIEDALĀS BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES ASOCIĀCIJAS 12. KONFERENCĒ

Drukāt

IMG 5016 225. un 26.aprīlī Viļņā norisinājās Baltijas Sporta zinātnes asociācijas organizētā konference "Sporta zinātne praksei, mācībām un veselības veicināšanai” (Sport science for sports practice, teacher training and health promotion). Tajā piedalījās 14 valstu 182 sporta zinātnes pārstāvji, tai skaitā 43 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas mācībspēki, zinātnieki un jaunie pētnieki. Konferencē tika prezentēti vairāk nekā 140 pētnieciskie darbi sporta zinātnē un veselības veicināšanā. Piedāvājam foto ieskatu konferences darbā.

Lasīt tālāk...
 
2 lapa no 30

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv