Uz sākumu Jaunumi Pētniecība

Pētniecība

PAGARINĀTS ANKETAS IESNIEGŠANAS DATUMS. LSPA AICINA PIEDALĪTIES PĒTĪJUMĀ PAR FIZISKO AKTIVITĀTI COVID-19 PANDĒMIJAS LAIKĀ

Drukāt

PĒTĪJUMSLai pētītu un noteiktu Latvijas iedzīvotāju fizisko aktivitāti, garīgo labsajūtu un emocionālo stāvokli Covid-19 pandēmijas laikā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) aicina visus Valsts iedzīvotājus, vecumā no 18 gadiem, piedalīties starptautiskā Baltijas Sporta zinātnes asociācijas dalībvalstu pētījumā. Tā mērķis ir izpētīt iedzīvotāju fizisko aktivitāti, garīgo labsajūtu un emocionālo stāvokli pandēmijas laikā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Anketu var aizpildīt ŠEIT līdz 22.februārim.

Lasīt tālāk...
 

LĪDZ 30. JANVĀRIM TURPINĀS PIETEIKŠANĀS LSPA STARPTAUTISKAJAI ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI

Drukāt

SZK 2021 omlineTurpinās pieteikšanās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) starptautiskajai zinātniskajai konferencei “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2021”, kas Microsoft Teams on-line platformā notiks šā gada 1. februārī no pulksten 09.00 līdz 16:30. Dalībnieku reģistrēšanās konferencei.

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĒTĪJUMS: 27 PROCENTIEM PUSAUDŽU KONSTATĒ PSIHOSOCIĀLUS TRAUCĒJUMUS SAISTĪBĀ AR VIEDIERĪČU LIETOŠANU

Drukāt

FLPP IG AK 2020lLatvijā aptaujātie pusaudži un jaunieši vecumā no 11 līdz 19 gadiem viedierīces – telefonus, planšetes un datorus, lieto ikdienā. Turklāt 27% aptaujāto pusaudžu ikdienā izpaužas psihosociālās veselības traucējumi - nervozitāte, aizkaitināmība un slikts garastāvoklis, liecina Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieku veiktā aptauja, kurā piedalījās 615 respondenti.

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĒTNIEKI LĪDZDARBOSIES BANKU AUGSTSKOLAS PĒTĪJUMĀ PAR COVID-19 IETEKMI UZ UZŅĒMĒJU DIGITĀLAJĀM PRASMĒM

Drukāt

FLPP logo IGBanku augstskolas (BA) pētnieku grupa sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un Liepājas Universitātes kolēģiem sākusi darbu Latvijas Zinātnes padomes administrētajā Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas projektā “COVID-19 ietekme uz ilgtspējīga patēriņa uzvedību un aprites ekonomiku”. Projekta pētnieki iecerējuši veikt pētījumu par mazo un vidējo uzņēmu (MVU) digitālo pratību un kompetenci, kā arī izstrādās digitālu platformu, kas ar modernām izglītības metodēm veicinās MVU un iedzīvotāju apmācības dažādu videi draudzīgu tehnoloģiju pielietošanā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA STIPRINA SADARBĪBU AR OLIMPISKO VIENĪBU

Drukāt

IMG 1151 3Pēc jaunā Veselības aprūpes sportā izpētes centra atklāšanas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), Latvijas Olimpiskās vienība (LOV) sākusi ciešāku sadarbību ar Akadēmijas zinātniekiem, lai maksimāli sekmētu LOV sportistu sagatavošanu startiem Olimpiskajās spēlēs, Pasaules čempionātos un citās starptautiskās sporta sacensībās.

Izpētes centra pētnieki jau veikuši LOV sportistu testēšanu funkcionālo traucējumu novēršanai, kā arī veikuši biomehānisko kustību analīzi bobslejistiem, īpašu vērību veltot muskuļu darbības izpētei bobsleja kamanu iestumšanai laikā, lai uzlabotu starta ieskrējiena un uzrāviena efektivitāti.

Lasīt tālāk...
 

LSPA IZPĒTES CENTRĀ VEIKTI ELEKTRONIKAS UN DATORTEHNIKAS INSTITŪTĀ IZSTRĀDĀTĀ SENSORĀ APĢĒRBA PRECIZITĀTES MĒRĪJUMI

Drukāt

Anna sagatavo ātrgaitas kameru marķierus 230.novembrī Elektronikas un datortehnikas institūta (EDI) pētnieki Ričards Cacurs un Armands Ancāns apmeklēja Veselības aprūpes sportā izpētes centru Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), lai sadarbībā ar centra vadītāju Annu Zušu un zinātnisko asistentu Dāvi Dzeni veiktu sensorā apģērba precizitātes mērījumus trīs dimensiju (3D) telpā.

Lasīt tālāk...
 

IZDOS STARPTAUTISKU ZINĀTNISKO ŽURNĀLU PAR JĀŠANAS SPORTU UN ZIRGU VĒSTURI

Drukāt

ZURNALS PAR JASANAS SPORTULai rosinātu starptautisku, pētījumos balstītu, diskusiju par jāšanas sportu un tā vēsturi, kas būtu pieejama zinātniekiem, treneriem, jātniekiem un citiem speciālistiem, kurus interesē jāšanas sports vēsturiskā griezumā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) parakstījusi sadarbības līgumu ar Ungārijas akadēmiskās un zinātniskās literatūras izdevēju “Trivent Publishing” par kopīga zinātniskā žurnālaCHEIRONizdošanu.

Lasīt tālāk...
 

PROFESORS JĀNIS LANKA RECENZĒ TALLINAS UNIVERSITĀTES DOKTORANTA PROMOCIJAS DARBU

Drukāt

Lanka Janis 04LSPA  sporta biomehānikas eksperts, Dr. habil. paed. profesors Jānis LANKA 4.novembrī, kā Tallinas Universitātē (Igaunija) promocijas padomes pieaicinātais eksperts un starptautiskais recenzents, piedalījies doktoranta Indreka RANNAMA attālinātajā promocijas darba  "Muskuļu-skeleta sistēmas raksturlielumu un bilaterālās asimetrijas ietekme uz jauno riteņbraucēju sporta rezultātiem” aizstāvēšanā.

Lasīt tālāk...
 
11 lapa no 51
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv