Uz sākumu Jaunumi Pētniecība

Pētniecība

14. BALTIJAS SPORTA ZINĀTNĀTNES KONFERENCE “SPORTS UN VESELĪBA PĀRMAIŅU LAIKĀ”

Drukāt

BSZ konference LSPA 2021 IGNo 29. līdz 30. aprīlim Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) pirmo reizi attālināti, izmantojot Zoom platformu, rīko 14. Baltijas sporta zinātnes konferenci “Sports un veselība pārmaiņu laikā”. Tā ir jauna pieredze gan konferences organizatoriem, gan dalībniekiem, jo attālināti tiek nodrošinātas zinātniskās diskusijas starp pētniekiem no 12 valstīm.  Konference veltīta tēmām, kas saistītas ar šī laika izaicinājumiem un iespējām sportā, par veselīga dzīvesveida un fizisko aktivitāšu aktualitātēm un nākotnes tendencēm.

Lasīt tālāk...
 

30. APRĪLĪ ATTĀLINĀTI NORISINĀSIES EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTS

Drukāt

Zinātnieku-nakts-2021 2Piektdien - 30. aprīlī, attālināti norisināsies ikgadējais pasākums Eiropas Zinātnieku nakts, kura mērķis ir sniegt iespēju iepazīties ar zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu, šogad virtuāli viesojoties zinātniskajos institūtos, augstskolās un citās iestādēs no visas Latvijas, tai skaitā Latvijas Sporta pedaoģijas akadēmijā (LSPA). Šī gada pasākuma tēma ir “Zinātnes sasniegumi nākotnei” un pasākumu šogad organizē Latvijas Universitāte.

Lasīt tālāk...
 

LĪDZ 19.APRĪLIM VAR PIETEIKTIES LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI “SPORTS UN VESELĪBA 2021” SLĒPOŠANAS, ŠAUŠANAS, ORIENTĒŠANĀS, AIRĒŠANAS, TŪRISMA UN REKREĀCIJAS KATEDRAS SEKCIJAI

Drukāt

LSPA 100 SZK sleposana IG20.aprīlī, pulksten 13.30, MS Teams platformā turpināsies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) simtgadei veltītā studentu zinātniskā konference “Sports un veselība 2021”. Pieteikties konferences Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, airēšanas, tūrisma un rekreācijas katedras sekcijai līdz 19.aprīlim aicināti visi LSPA īstenoto studiju programmu studenti, izņemot maģistrantūras un doktorantūras studentus, kā arī citu augstskolu studenti.

Lasīt tālāk...
 

LSPA REKTORS: ŠĪ GADA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKĀ KONFERENCE IZDEVUSIES IZCILI. PALDIES ORGANIZATORIEM UN DALĪBNIEKIEM!

Drukāt

Sportam But noslegusies IG 202115.martā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) tiešsaistes platformā Zoom norisinājās ikgadējā Akadēmijas doktorantu un maģistrantu zinātniskā konference. Konferences “SPORTAM BŪT!” plenārsēdi atklāja LSPA rektors, profesors Juris Grants, kurš iezīmēja LSPA simtgadi un sniedza nelielu ieskatu tās dibināšanas vēsturē, kā arī prezentēja jaunākās sporta zinātnes un veselības aprūpes sportā grāmatas, kas nāks klajā LSPA simtgades zīmē.

Lasīt tālāk...
 

LSPA ZINĀTNES DAĻA SĀKUSI DARBU STARPTAUTISKĀ “ERASMUS+” PROJEKTĀ PAR PAREIZAS STĀJAS LOMU KUSTĪBAS IZPILDĒ (MOTION)

Drukāt

MOTION 2021 IGSporta izglītības pasākumu aģentūra “Baltijas futbola skola” sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), Lietuvas Šauļu futbola federāciju, Igaunijas futbola klubu “Elva” un Ukrainas futbola klubu “Kijevas Dynamo” sākusi darbu Eiropas Savienības finansētā “Erasmus+” programmas projektā “Somatoskopisko un antropometrisko indikatoru ietekme uz sniegumu” (MOTION).

Projekta galvenais mērķis ir aizsargāt sportistus, īpaši jaunākos, no veselības un drošības apdraudējumiem, uzlabojot treniņu un sacensību apstākļus. Iesaistītās puses iecerējušas aktualizēt tēmu par sportā iesaistītu personu pareizas stājas lomu kustības izpildē, vērtējot atlētu fizisko stāvokli partneru sporta klubos.

Iecerēts izpētīt sportistus ierobežojošos faktorus, kas neļauj galvenajām ķermeņa daļām optimāli strādāt. Projektā plānots arī izstrādāt vingrinājumu kopumu un zinātniski pamatotu metodiku, kas veicinās muskuļu nelīdzsvarotības novēršanu noteiktās ķermeņa daļās un stājā.

No LSPA projektam piesaistīta Zinātnes daļa: profesors Jānis Žīdens, vadošā pētniece Anna Zuša un  Zinātnes daļas vadītāja Una Gūtmane, kuru uzdevums ir koordinēt pētniecisko procesu, lai projektu izstrādātu pamatojoties uz zinātniski pierādāmiem fakiem. 

Lai gan sākotnēji projektu bija paredzēts sākt 2021.gada janvārī, COVID-19 pandēmijas iespaidā, projekta uzsākšana aizkavējās. Pirmā projektu koordinatoru tikšanās norisinājās 19. februārī, izmantojot Zoom platformu, nevis tiekoties klātienē, kā projektā bija iecerēts.

Projektu plānots īstenos no 2021. gada 1. janvāra  līdz 2022. gada 1. jūlijam. Tā maksimālais finansējuma apjoms ir 59 980 Euro - atkarībā no definēto mērķu sasniegšanas atbilstošā kvalitātē, kuru izvērtē Eiropas Savienība.

Projekta nosaukums angļu valodā “Somatoscopic and anthropometric indicator impact on performance - MOTION".

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar Baltijas Futbola Skolas
menedžeri Kristapu Kazaku,
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

LSPA PĒTNIEKI PREZENTĒ PIRMĀS ATZIŅAS UN SECINĀJUMUS PAR COVID-19 UN PANDĒMIJAS IETEKMI UZ CILVĒKU FIZISKO AKTIVITĀTI

Drukāt

20210201 101911 2Februāra sākumā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pētnieki un docētāji, kuri īsteno pētījumus sporta zinātnē un veselības aprūpē, attālināti piedalījās LSPA organizētajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE SPORTĀ 2021”, lai dalītos jaunākajos pētījumos sporta pedagoģijā, vadībā, rekreācijā un veselības aprūpē, tai skaitā, pirmajos secinājumos, par pandēmijas ietekmi uz cilvēku fizisko aktivitāti un digitālo tehnoloģiju patēriņu sportā.

Lasīt tālāk...
 

15. MARTĀ LSPA ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ PREZENTĒS 47 DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU PĒTĪJUMUS SPORTA ZINĀTNĒ UN VESELĪBAS APRŪPĒ

Drukāt

SPORTAM BUT IG png15. martā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) tiešsaistes platformā Zoom (parole: 459659), no pulksten 12.00 – 16.30,notiks Akadēmijas doktorantu un maģistrantu 13. zinātniskā konference „SPORTAM BŪT!”. Konferences tiešsaistei, izmantojot ZOOM platformu, pieslēgties var visi interesenti.

Konferenci atklās un tās plenārsēdē uzstāsies LSPA rektors, profesors Juris Grants, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks un Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Lasīt tālāk...
 

PAGARINĀTA PIETEIKŠANĀS LSPA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNISKAJAI KONFERENCEI. Precizēta 1.rindkopa

Drukāt

SPORTAM BUTPagarināta pieteikšanās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantu un maģistrantu 13. zinātniskajai konferencei „SPORTAM BŪT!”, kas tiešsaistes platformā ZOOM notiks 2021. gada 15. martā, no pulksten 11:30 līdz 16:30. Konferencē iespējams piedalīties ar pētījuma prezentāciju, elektroniski reģistrējoties līdz 8. martam (ieskaitot).

Lasīt tālāk...
 
9 lapa no 51
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv