Uz sākumu Jaunumi Pētniecība

Pētniecība

NOTIKUSI LSPA KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE 2019”

Drukāt

IMG 4613Pagājušās nedēļā, ar plašu tēmu loku sporta zinātnē un veselības aprūpē, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Augstskolas organizēta starptautiskā zinātniskā konference “Sporta zinātne un veselības aprūpe 2019”. Konferences atklāšanas plenārsēdē ziņojumu par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētījumiem un izstrādnēm ziemas sporta veidos sniedza RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna ar kuru LSPA izveidojusies veiksmīga sadarbība.

Lasīt tālāk...
 

SPORTA DARBA VADĪTĀJI AICINA STIPRINĀT SAIKNI STARP AUGSTSKOLĀM UN STUDĒJOŠO PRAKSES VIETĀM

Drukāt

IMG 4662

2019.gada 11.aprīlī LSPA Zinātnes dienu ietvaros notika Eiropas Sporta un nodarbinātības observatorijas (EOSE) pētniecības projekta “Eiropas sporta un fizisko aktivitāšu prasmes un kompetences” (ESSA-Sport”)* apaļā galda diskusija par sporta speciālistu sagatavošanas un nodarbinātības aktualitātēm un problēmjautājumiem Latvijā. Diskusijā piedalījās 16 dalībnieki – sporta darba praktiķi un akadēmiskais personāls.

Lasīt tālāk...
 

PIRMIE REZULTĀTI STARPDISCIPLINĀRAJAM PROJEKTAM PAR FIZISKO AKTIVITĀŠU IETEKMI UZ CUKURA DIABĒTA PACIENTIEM

Drukāt

41084817 467754313722484 3838907684027891712 n 2Staigā vesels – tas palīdz! Zināmi pirmie rezultāti starpdisciplinārajam projektam par fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi uz 2. tipa cukura diabēta pacientiem. Projekts tiek īstenots, sadarbojoties Latvijas Universitātes (LU) Datorikas (DF), Medicīnas fakultātei (MF), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai (LSPA) un P.Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai (PSKUS). Fiziskās aktivitātes, kas viedi pārvaldītas ar mobiliem tehniskiem risinājumiem, var uzlabot 2. tipa cukura diabēta pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti, pārliecināti ziņo projektā iesaistītā pētnieku grupa, kas īstenoja projektu “Staigā vesels”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA NOTIKUSI IZRAĒLAS ĢENĒTISKĀS UN MOLEKULĀRĀS BIOLOĢIJAS SPECIĀLISTU ATKLĀTĀ LEKCIJA PAR ĢENĒTIKU, SPORTU UN VESELĪBU

Drukāt

IMG 4516Programmas "Erasmus+" pasniedzēju mobilitātes ietvaros, 3.aprīlī, LSPA notika Izraēlas Vingeitas fiziskās audzināšanas un sporta institūta atklātā lekcija studentiem, docētājiem un citiem interesentiem, kuru vadīja Vingeitas Ģenētiskās un molekulārās bioloģijas laboratorijas vadītāja, profesore Sigala BEN-ZAKEN un laboratorijas tehniskais menedžeris Rois MORS.

Lasīt tālāk...
 

SPORTA MEDICĪNAS KATEDRAS DOCĒTĀJI LĪDZDARBOJAS RSU MEDICĪNAS UN VESELĪBAS APRŪPES STARPTAUTISKAJĀ KONFERENCĒ

Drukāt

IMG-3969 2LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras docētāji, no 1. līdz 3. aprīlim, aktīvi līdzdarbojušies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskajā konferencē “Zināšanas praksei”, ar fokusu uz sirds un asinsvadu veselību, kā arī traumatoloģiju.

Lasīt tālāk...
 

LSPA PĀRSTĀVES VĀCIJĀ PIEDALĪJUŠĀS STARPTAUTISKAS FIZIOTERAPEITU APVIENĪBAS – ENPHE, DARBA SEMINĀRĀ

Drukāt

IMG 0700 1Šā gada martā LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras pārstāves Vācijā piedalījās starptautiskas fizioterapeitu apvienības – ENPHE (European Network of Physiotherapy in Higher Education), pavasara seminārā, kuru organizēja Bošumas Lietišķo zinātņu universitātes Veselības aprūpes fakultāte. ENPHE apvieno vairāk nekā 150 augstākās izglītības mācību iestādes, tai skaitā LSPA, kas īsteno Fizioterapijas studiju programmas 30 Eiropas valstīs, arī Turcijā, Libānā un Krievijā.

Lasīt tālāk...
 

STARPTAUTISKAJĀ LSPA DOKTORANTU UN MAĢISTRANTU ZINĀTNES KONFERENCĒ PREZENTĒ 40 PĒTĪJUMUS

Drukāt

IMG 4339 2Šogad Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notikušajā doktorantu un maģistrantu 11. starptautiskajā sporta zinātnes konferencē "Sports 2019: darām šodien, domājot par rītdienu" prezentēti 40 pētījumi 4 pētnieciskajos virzienos sporta zinātnē un veselības aprūpē, kuru autori studē augstskolu maģistrantūras un doktorantūras studiju programmās, tai skaitā ārvalstu studenti no Irānas, Čehijas un Turcijas.

Lasīt tālāk...
 

SLĒPOŠANAS KATEDRAS DOCĒTĀJI KLAIPĒDAS UNIVERSITĀTĒ VADA PRAKTISKĀS NODARBĪBAS SPORTA SKOLOTĀJIEM

Drukāt

IMG 20190321 144626Šā gada 21. un 22.martā LSPA Slēpošanas katedras docētāji Ivars Kravalis un Kalvis Ciekurs piedalījās Klaipēdas universitātes Veselības zinātņu fakultātes Sporta izglītības katedras*  rīkotajā starptautiskajā zinātniski – praktiskajā konferencē “Ķermeņa un prāta integrālā aktivitāte”**,vadot praktiskās nodarbības Klaipēdas apgabala sporta skolotājiem.

Lasīt tālāk...
 
5 lapa no 38

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv