Uz sākumu Jaunumi Pētniecība

Pētniecība

Kā uzvarēt gudri

Drukāt

2011.gada 27.maijā žurnālā „Sports” Nr.10(235) publicēta mērķstipendijas piešķiršanas komisijas priekšsēdētāja, LSPA zinātņu prorektora prof.J.Granta intervija „Kā uzvarēt gudri”.

5-Grants-GAUDEAMUS- 06690 gadus māca uzvarēt! Ar šādu devīzi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija sagaida savu rudenī svinamo jubileju. Kā uzvarēt, velti nešķiežot spēkus? To zina tikai gudrie. Bet ne tikai čempioniem un pasaules rekordiem nepieciešams sporta zinātnes atbalsts.

Tās ietekmes sfēra ir daudzkārt plašāka, jo uzvaras cilvēkam jāizcīna ne tikai sacensībās. Divarpus gadus LSPA strādā jauna vadības komanda. Profesoram Jānim Žīdenam kļūstot par rektoru, LSPA zinātņu prorektora amatu ieņēma Juris Grants (Dr. paed.), kurš gandarīts, ka apguvis trīs sporta pedagoģijas sistēmas — padomju, ASV un Skandināvijas, kuras tagad var apvienot vienā. Sports iztaujā Juri Grantu par LSPA iespējām mācīties uzvarēt gudri.
— Kas ir sporta zinātnes balsts?
— Augstskolas mācībspēki ar saviem studentiem. Pēc likuma pasniedzējam ceturtā daļa darbalaika jāvelta pētnieciskajam darbam.
— Viņi tā dara?
— Neapšaubāmi. Mūsu augstskolas moto — uz inovācijām balstīta izglītība. Ja nav pētniecības, nav arī inovāciju. Otra mūsu nostādne — studiju darbs kopā ar zinātnisko darbu. Pasniedzēji savus pētījumus integrē mācību procesā. Trešais — atvērta un radoša studiju vide.

Lasīt tālāk...
 

Mūžizglītības pārrobežu kapacitātes paaugstināšana

Drukāt

Ielūdzam Jūs uz projekta noslēguma konferenci „Mūžizglītības pārrobežu kapacitātes paaugstināšana” šī gada 3. jūnijā plkst. 9:30 Ventspils Augstskolā, B1 auditorijā, Inženieru ielā 101, Ventspilī.

Konference ir aktuāla ikvienam, kas vēlās vairāk uzzināt par:

  • Mūžizglītības politiku
  • Prasmju atzīšanas metodiku
  • Mūžizglītības lomu uzņēmējdarbībā
  • Inženierzinātņu apmācība lomu mūžizglītībā
  • Pārrobežas e-apmācības stratēģijas realizēšanu.

Ja vēlaties vairāk uzzināt kā dzīves laikā uzkrātās zināšanas pārvērst kredītpunktos un par citām ar mūžizglītību saistītām aktuālām tēmām, tad Jums noteikti jāpiedalās.

Lasīt tālāk...
 

Promocijas darba aizstāvēšana 2011.gada 12.maijā

Drukāt

APSVEICAM
Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras
lektori  INTU  BULU-BITENIECI
ar iegūto doktora grādu sporta zinātnē,
2011.gada 12.maijā aizstāvot promocijas darbu "Holistiskā pieeja ģimenes sportā pirmsskolas izglītībā"!

IMG_1417

Lasīt tālāk...
 

Zviedrijas Sporta un veselības zinātnes augstskolas profesoru vieslekcijas

Drukāt

2011.gada 28.aprīlī LSPA viesojās Zviedrijas Sporta un veselības zinātnes augstskolas (GIH) profesors DŽONIJS NILSONS (Johnny Nilsson) un doktorantūras studentiem nolasīja lekciju „Theory and Practice in Applied Sport Science”.

pic1_small

Lasīt tālāk...
 

Promocijas darba aizstāvēšana 2011.gada 12.maijā

Drukāt

2011.gada 12.maijā plkst. 13.00 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA ) Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē Rīgā, Brīvības gatvē 333,  205.auditorijā Inta BULA - BITENIECE aizstāvēs promocijas darbu „Holistiskā pieeja ģimenes sportā pirmsskolas izglītībā”.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti :

  • Dr. asoc.prof. Krzystof Piech (Fiziskās izglītības Josef Pilsudski universitāte, Biala Podlaska, Polija).
  • Dr.paed. asoc.prof. Ilze Miķelsone (Liepājas Universitāte).
  • Ph.D. asoc.prof. Aija Kļaviņa (LSPA).

Ar promocijas darbu var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājas lapā www.lspa.lv.

 

Apvienotais Pasaules latviešu zinātnieku III kongress un Letonikas IV kongress „Zinātne, sabiedrība un nacionālā identitāte” Rīgā, 2011. gada 24.-27. oktobrī

Drukāt

PLZkongressLatvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Latviešu biedrība ielūdz visus zinātniekus un interesentus piedalīties Apvienotajā Pasaules latviešu zinātnieku III un Letonikas IV kongresā.
Kongress norisināsies Rīgā, no 24. līdz 27. oktobrim un tā ietvaros notiks vairākas plenārsēdes, darbosies 45 dažādu zinātņu nozaru sekcijas tai skaitā sporta zinātnē "Inovācijas sporta zinātnē", kura notiks 2011. gada 25. oktobrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Brīvības gatve 333.
Papildus informācija: www.plzk.lv

Lasīt tālāk...
 

OSRESS 2011

Drukāt

 

osress_2011

OSRESS 2011

OUTDOOR SPORTS AND RECREATION EDUCATION SUMMER SCHOOL 2011

Outdoor Games from the

Historical Perspective in Latvia

August 21-26, 2011
Madona, Latvia

Lasīt tālāk...
 

LATVIJAS SPORTA PEDAGOĢIJAS AKADĒMIJAS STUDENTU 63. ZINĀTNISKĀ KONFERENCE 2011.gada 14.aprīlis

Drukāt

jubilejas_logoStudentu 63.Zinātniskajā konferencē piedalījās 13 LSPA studenti, no kuriem deviņi uzstājās ar referātiem, bet četri studenti savu pētījumu izklāstīja stenda referāta veidā.

Šī gada konferences dalībnieki prezentēja pētījumus dažādās sporta zinātnes jomā un tas izraisīja konferences žūrijas komisijas locekļu interesi. Konferenci vadīja LSPA profesionālo studiju programmas 2.studiju gada studente Liene BRŪVELE,.

Referātu žūrijas komisija darbojās prof. L. ČUPRIKA vadībā un gala vērtējumā no 4 – 9.vietai bija ļoti blīvi rezultāti, vienu ziņotāju no otra šķīra tikai punktu desmitdaļas.

Jau pirmā ziņotāja – Valērija Druzjaka ar sava pētījuma izklāstu „pacēla latiņu” pārējiem konferences dalībniekiem pietiekoši augstā līmenī, ko atzina ne tikai žūrijas komisijas priekšsēdētājs, bet arī citi klātesošie.

Lasīt tālāk...
 
38 lapa no 40

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv