Uz sākumu Jaunumi Pētniecība

Pētniecība

PARAKSTĪTS SADARBĪBAS MEMORANDS PAR SPORTA ZINĀTNES UN PRAKSES SKOLAS IZVEIDI

Drukāt

Trešdien – 24.aprīlī, Murjāņu sporta ģimnāzijā (MSĢ) tika parakstīts sadarbības memorands starp Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), MSĢ un Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomi par Sporta zinātnes un prakses skolas izveidi. Sporta izglītības speciālistu iniciatīva domāta sporta skolu audzēkņiem, viņu treneriem un sporta skolotājiem, lai papildinātu viņu zināšanas sporta jomā, veiktu treniņu procesa uzlabojumus un sniegtu jaunu zināšanu pieredzi.

IMG 4756

Lasīt tālāk...
 

IVARS KRAVALIS PĀRSTĀVĒJIS LSPA EIROPAS UN ĶĪNAS SPORTA AUGSTSKOLU SADARBĪBAS VEICINĀŠANAS FORUMĀ

Drukāt

IMG 20190418 141959 2Studiju departamenta vadītājs asociētais profesors Ivars Kravalis,  no 16. līdz 19. aprīlim, Horvātijā pārstāvēja LSPA intereses Zagrebas Universitātes Kinezioloģijas fakultātes un Pekinas Sporta universitātes (Ķīna) organizētajā sadarbības veicināšanas forumā starp Ķīnas un Centālās un Austrumeiropas valstu augstskolām fiziskās audzināšanas un sporta izglītības jomā.

Lasīt tālāk...
 

LSPA DOCĒTĀJI APMEKLĒ VINGEITAS AKADĒMISKO KOLEDŽU IZRAĒLĀ, LAI VIENOTOS PAR KOPĪGIEM IZPĒTES VIRZIENIEM

Drukāt

WhatsApp Image 2019-04-16 at 14.34.17 2No 5. līdz 12. aprīlim, LSPA fizioterapijas un sporta zinātnes docētāji Mārtiņš Čampa,  Agris Liepa un Edgars Bernāns darba vizītē apmeklēja Vingeitas akadēmisko koledžu (The Academic College at Wingate) Izraēlā, kur vadīja teorētiskās un praktiskās nodarbības sporta treneriem un instruktoriem, kā arī apmeklēja koledžas zinātniskās laboratorijas.

Lasīt tālāk...
 

NOTIKUSI LSPA KONFERENCE “SPORTA ZINĀTNE UN VESELĪBAS APRŪPE 2019”

Drukāt

IMG 4613Pagājušās nedēļā, ar plašu tēmu loku sporta zinātnē un veselības aprūpē, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Augstskolas organizēta starptautiskā zinātniskā konference “Sporta zinātne un veselības aprūpe 2019”. Konferences atklāšanas plenārsēdē ziņojumu par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētījumiem un izstrādnēm ziemas sporta veidos sniedza RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna ar kuru LSPA izveidojusies veiksmīga sadarbība.

Lasīt tālāk...
 

SPORTA DARBA VADĪTĀJI AICINA STIPRINĀT SAIKNI STARP AUGSTSKOLĀM UN STUDĒJOŠO PRAKSES VIETĀM

Drukāt

IMG 4662

2019.gada 11.aprīlī LSPA Zinātnes dienu ietvaros notika Eiropas Sporta un nodarbinātības observatorijas (EOSE) pētniecības projekta “Eiropas sporta un fizisko aktivitāšu prasmes un kompetences” (ESSA-Sport”)* apaļā galda diskusija par sporta speciālistu sagatavošanas un nodarbinātības aktualitātēm un problēmjautājumiem Latvijā. Diskusijā piedalījās 16 dalībnieki – sporta darba praktiķi un akadēmiskais personāls.

Lasīt tālāk...
 

PIRMIE REZULTĀTI STARPDISCIPLINĀRAJAM PROJEKTAM PAR FIZISKO AKTIVITĀŠU IETEKMI UZ CUKURA DIABĒTA PACIENTIEM

Drukāt

41084817 467754313722484 3838907684027891712 n 2Staigā vesels – tas palīdz! Zināmi pirmie rezultāti starpdisciplinārajam projektam par fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi uz 2. tipa cukura diabēta pacientiem. Projekts tiek īstenots, sadarbojoties Latvijas Universitātes (LU) Datorikas (DF), Medicīnas fakultātei (MF), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai (LSPA) un P.Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai (PSKUS). Fiziskās aktivitātes, kas viedi pārvaldītas ar mobiliem tehniskiem risinājumiem, var uzlabot 2. tipa cukura diabēta pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti, pārliecināti ziņo projektā iesaistītā pētnieku grupa, kas īstenoja projektu “Staigā vesels”.

Lasīt tālāk...
 

LSPA NOTIKUSI IZRAĒLAS ĢENĒTISKĀS UN MOLEKULĀRĀS BIOLOĢIJAS SPECIĀLISTU ATKLĀTĀ LEKCIJA PAR ĢENĒTIKU, SPORTU UN VESELĪBU

Drukāt

IMG 4516Programmas "Erasmus+" pasniedzēju mobilitātes ietvaros, 3.aprīlī, LSPA notika Izraēlas Vingeitas fiziskās audzināšanas un sporta institūta atklātā lekcija studentiem, docētājiem un citiem interesentiem, kuru vadīja Vingeitas Ģenētiskās un molekulārās bioloģijas laboratorijas vadītāja, profesore Sigala BEN-ZAKEN un laboratorijas tehniskais menedžeris Rois MORS.

Lasīt tālāk...
 

SPORTA MEDICĪNAS KATEDRAS DOCĒTĀJI LĪDZDARBOJAS RSU MEDICĪNAS UN VESELĪBAS APRŪPES STARPTAUTISKAJĀ KONFERENCĒ

Drukāt

IMG-3969 2LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras docētāji, no 1. līdz 3. aprīlim, aktīvi līdzdarbojušies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātniskajā konferencē “Zināšanas praksei”, ar fokusu uz sirds un asinsvadu veselību, kā arī traumatoloģiju.

Lasīt tālāk...
 
4 lapa no 38

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv