Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes

Aktualitātes

17.MAIJĀ UN 21.JŪNIJĀ PROGRAMMAS DIREKTORE INGA LIEPIŅA ZOOMĀ AICINA TIKTIES PAR STUDIJU IESPĒJĀM MAĢISTRA PROGRAMMĀ "SPORTA ZINĀTNE"

Drukāt

Magistrantura ADD 2022Cienījamie LSPA absolventi, topošie absolventi un visi interesenti! 17.maijā un 21.jūnijā programmas direktore, asociētā profesore Inga LIEPIŅA iepazīstinās ar profesionālā MAĢISTRA augstākās izglītības programmas "SPORTA  ZINĀTNE" saturu, norisi, uzņemšanas noteikumiem, kā arī sniegs atbildes uz interesentu jautājumiem. Laipni aicināti pieslēgties ZOOM platformai.

Lasīt tālāk...
 

TOPOŠIE SPORTA SKOLOTĀJI PRAKTISKO KVALIFIKĀCIJAS EKSĀMENU KĀRTO RĪGAS ĢIMEŅU SPORTA SVĒTKOS SARKANDAUGAVĀ

Drukāt

WhatsApp Image 2022-05-11 at 10.52.43 AM 231 LSPA kvalifikācijas “Sporta skolotājs” 2. kursa students sekmīgi nokārtojis profesionālās pilnveides praktisko eksāmenu Sarkandaugavas bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” un reģionālajā sporta centrā “Sarkandaugava”, organizējot un vadot Rīgas atklātos ģimeņu sporta svētkus "Mammu, tēti, gribu sportot!". Sporta svētkos piedalījās bērni, vecumā no 2 līdz 14 gadiem, un viņu vecāki.

Lasīt tālāk...
 

NOTIKUSI LSPA ATVĒRTO DURVJU DIENA

Drukāt

Pēc divu gadu pārtraukuma, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) Atvērto durvju dienu organizēja klātienē. Sestdien – 7.maijā,  to apmeklēja vairāk nekā 100 interesenti. Paldies visiem mūsu viesiem par izrādīto interesi un veltīto laiku saulainajā brīvdienā! Šeit publicētas Atvērto durvju dienas prezentācijas par Akadēmijā apgūstamajām studiju programmām „Sporta zinātnē” un „Veselības aprūpē”, par dokumentu iesniegšanas laikiem un prasībām, kā arī iestājpārbaudījumu norises kārtību.
IMG 2614

Lasīt tālāk...
 

SVEICAM! LSPA PROFESORI VIESTURS LĀRIŅŠ UN ULDIS ŠVINKS SAŅĒMUŠI ATZINĪBAS KRUSTA ORDENI PAR ĪPAŠIEM NOPELNIEM LATVIJAS VALSTS LABĀ

Drukāt

Atzinības krusta virsniekusAtzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadienu, Valsts prezidents Egils LEVITS, par īpašiem nopelniem Latvijas Valsts labā, svinīgi pasniedzis Atzinības krusta ordeni un par Atzinības krusta virsnieku iecēlis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Veselības aprūpes nodaļas profesoru, medicīnas doktoru (Dr. med.) Viesturu LĀRIŅU un Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras viesprofesoru, pedagoģijas doktoru (Dr. paed.) Uldi ŠVINKU.

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna svinīgajā valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā. (03.05.2022.)

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna svinīgajā valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā. (04.05.2022.)

2022.gada 3. un 4.maijā, par izcilu darbu profesijā, mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību Rīgas pilī tika pasniegti 152 augstākie valsts apbalvojumi. 

Ar lepnumu par mūsu kolēģiem, no sirds sveicam Atzinības krusta virsniekus, medicīnas zinātņu doktoru Viesturu LĀRIŅU un pedagoģijas doktoru Uldi ŠVINKU!

VIESTURS LARIŅŠ 1971. gadā beidzis Tartu Universitātes Medicīnas fakultātes Sporta medicīnas nodaļu. Studijas un zinātniskos pētījumus turpinājis Tartu Universitātes aspirantūrā, kur 1982. gadā aizstāvēja doktora disertāciju par tēmu “Submaksimālā spiroergometrijas metode fiziskā darba spēju noteikšanā sportistiem”.

No 1972. gada strādā LSPA (agrāk - Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts) par zinātnisko līdzstrādnieku, lektoru, docentu, no 1994. gada Sporta medicīnas katedras vadītājs, no 2004. gada profesors sporta medicīnā. Izveidojis un vadījis LSPA veselības aprūpes studiju virzienu, augstākās profesionālās izglītības fizioterapijas bakalaura un maģistratūras programmu.

Praktiskajā sporta medicīnas darbā strādājis par sporta ārstu VEF basketbola kluba komandā, Latvijas jaunatnes izlasēs, Latvijas nacionālās vīriešu un sieviešu basketbola izlases komandās, piedalījies Eiropas un Pasaules čempionātos un Olimpiskajās spēlēs.

Vairāk nekā 200 zinātnisko rakstu un publikāciju autors, grāmatu “Fiziskā aktivitāte un skolēnu veselība (2009), “Fiziskās aktivitātes receptes izrakstīšana ģimenes ārsta praksē” (2014), “Vispārizglītojošo skolu skolēnu fiziskās sagatavotības izvērtēšana” (2015) līdzautors un “Sporta medicīna” (2004) autors.

ULDIS ŠVINKSstrādā LSPA (agrāk - Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts) kopš 1969.gada kā pasniedzējs, vecākais pasniedzējs, docents un no 1992.gada - profesors Vingrošanas katedrā.

Paralēli pedagoģiskajam darbam (1977.-1983.) veicis dekāna vietnieka un dekāna pienākumus Akadēmijā. No 1992.gada U.Švinks pildīja LSPA zinātņu prorektora amata pienākumus, bet no 2005.gada līdz 2014.gadam bija sporta un sabiedrisko attiecību prorektors. Paralēli pamatdarbam profesors veica Eiropas Savienības starptautiskās apmaiņas programmas “ERASMUS” koordinatora pienākumus.

Šobrīd Uldis Švinks strādā kā viesprofesors Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedrā. 52 LSPA pavadītajos darba gados profeors ilgstoši un priekšzīmīgi veicis sabiedriskos darbus un pildījis atbildīgus amata pienākumus: 1996.–2012.g. Latvijas Augstskolu sporta savienības priekšsēdētājs (1996.-2012.); Latvijas Zinātnes padomes Terminoloģijas komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs (1996.-2004.); Latvijas Nacionālās sporta padomes loceklis (2010.-2013.); LSPA Sporta nozares Profesoru padomes priekšsēdētājs (2004.-2014.). Kā Latvijas patriots prof. U.Švinks piedalījies Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gadā un apbalvots ar Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi (Nr.2283).

UZZIŅAI
Atzinības krusts – nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir  Pour les honnêtes gens – Godaprāta ļaudīm.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais darbs, pilsoniskais veikums ir pelnījis augstāko valsts atzinību. Katra atsevišķais darbs un ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
FOTO: Valsts prezidenta kanceleja un Andris Pimenovs

 

NOTIKUSI PIRMĀ LSPA PADOMES SĒDE. PAR PADOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJU IEVĒLĒTA SANDRA ROZENŠTOKA, PAR VIETNIECI – DAINA KRAUKSTA

Drukāt

Trešdien- 27.aprīlī, notika pirmā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) padomes sēde. Sanāksmē LSPA rektors, profesors Juris Grants un Senāta priekšsēdētājs, profesors Uldis Grāvītis Padomi iepazīstināja ar Akadēmijas darbības virzieniem un aktualitātēm, kā arī pārrunāja savstarpējo sadarbību. Sanāksmes laikā noritēja vēlēšanas, kurās vienbalsīgi par padomes priekšsēdētāju ievēlēja Sporta medicīnas, sporta traumatoloģijas un rehabilitācijas centra Sporta laboratorijas vadītāju Sandru Rozenštoku, bet par priekšsēdētājas vietnieci – LSPA profesori Dainu Kraukstu.
IMG 2577

Lasīt tālāk...
 

ŠOGAD LSPA APGŪSTAMĀS PROFESIJAS “ĒNO” 14 SKOLĒNI

Drukāt

866f93a6-3190-4812-b425-293693d26e00 2Veiksmīgi noslēgusies biedrības “Junior Achievement Latvia” organizētā “Ēnu diena 2022” arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), kur aicinājām skolēnus ēnot Akadēmijā apgūstamās profesijas un iejusties fizioterapeita, sporta trenera un sporta skolotāja darba ikdienā.

Lasīt tālāk...
 

APSTIPRINĀTI MINISTRU KABINETA VIRZĪTIE KANDIDĀTI LSPA PADOMĒ

Drukāt

lspa5-2020 janvaris

Otrdien, 2022. gada 29. martā, valdības sēdē kā Ministru kabineta (MK) virzītie kandidāti Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas padomē (LSPA) apstiprināti Kaspars Rožkalns un Dace Kārkle. LSPA ir  lietišķo zinātņu augstskola un tās padomi saskaņā ar Augstskolu likumu veido pieci locekļi: MK izvirzītie pārstāvji Kaspars Rožkalns un Dace Kārkle, Valsts prezidenta virzītais pārstāvis Sandra Rozenštoka un LSPA Senāta virzītie pārstāvji Daina Krauksta un Andris Rudzītis. LSPA Senāts jauno Padomi plāno apstiprināt 7.aprīlī.

Lasīt tālāk...
 

6.APRĪLĪ SKOLĒNI “ĒNOS” PIECUS LSPA SPORTA UN VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTUS

Drukāt

Enu diena 2022Pēc divu gadu pārtraukuma, šogad - 6.aprīlī, norisināsies biznesa izglītības biedrības“Junior Achievement Latvia” organizētā Ēnu diena 2022. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) piedāvā skolēniem no 12 gadu vecuma ēnot piecus Akadēmijas speciālistus sportā un fizioterapijā.

Lasīt tālāk...
 
1 lapa no 110
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv