VALSTS SVĒTKOS PIEŠĶIRTI “LSPA PATRIOTS” GODA NOSAUKUMI

VALSTS SVĒTKOS PIEŠĶIRTI “LSPA PATRIOTS” GODA NOSAUKUMI

15.novembrī LSPA Patriotu svētku svinīgajā pasākumā tika atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadiena. Rektors Juris GRANTS sveica jaunās “LSPA patriots” goda nosaukuma ieguvējas – LSPA profesores, katedru vadītājas Ilzi AVOTIŅU un Dainu KRAUKSTU, saimniecības direktori Valdu KURSU un LSPA absolventi, Valmieras Valsts ģimnāzijas sporta skolotājai Maiju PRIEDĪTI.
Svētdiena, 17 novembris 2019 20:23
LSPA PIRMO REIZI PIEDALĀS GAISMAS FESTIVĀLĀ «STARO RĪGA»

LSPA PIRMO REIZI PIEDALĀS GAISMAS FESTIVĀLĀ «STARO RĪGA»

Gaismas festivāla «Staro Rīga» laikā, no 15. līdz 18. novembrim, no plkst. 17.00 līdz 23.00 uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) fasādes skatāma gaismas projekcija “Mūžīgā kustība”. Projekcija ar dažādu sporta veidu attēlojumu simbolizēs attīstību un inovatīvos sasniegumus sporta zinātnē, ko gadsimta garumā vairojusi Akadēmija.
Piektdiena, 15 novembris 2019 13:05
AIGA PAIKENA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ

AIGA PAIKENA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ

14.novembrī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei Aigai PAIKENAI pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta pedagoģijas apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu "Augstu sasniegumu sporta vadība Latvijā".
Piektdiena, 15 novembris 2019 00:50
SPORTA FEDERĀCIJU PADOME AR STIPENDIJĀM ATBALSTĪS 12 LSPA STUDĒJOŠOS SPORTISTUS

SPORTA FEDERĀCIJU PADOME AR STIPENDIJĀM ATBALSTĪS 12 LSPA STUDĒJOŠOS SPORTISTUS

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) Sporta stipendiju konkursā izvēlējusies 41 Latvijā studējošu augstas klases sportistu, kuri šajā studiju gadā saņems stipendijas akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai. Stipendiju komisija saņēma 66 studējošo sportistu pieteikumus. Visvairāk stipendiju ieguvēju studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) un Rīgas Tehniskajā universitātē – katrā 12.
Ceturtdiena, 14 novembris 2019 18:56
VALKAS ĢIMNĀZIJAS  12.KLASES SKOLĒNI APMEKLĒ LSPA

VALKAS ĢIMNĀZIJAS 12.KLASES SKOLĒNI APMEKLĒ LSPA

14.novembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) apmeklēja Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 12.klases skolēni. Uzņemšanas komisijas atbildīgā sekretāre Austra KURKINAITE iepazīstināja skolēnus ar Akadēmijas studiju programmām un nosacījumiem studiju uzsākšanai programmā „Sporta zinātne” un „Fizioterapija”, kā arī atbildēja uz skolēnus interesējošajiem jautājumiem.
Ceturtdiena, 14 novembris 2019 14:13
PATRIOTU NEDĒĻĀ LSPA VIESOJAS ZEMESSARDZES 1.RĪGAS BRIGĀDES 13.KĀJNIEKU BATALJONS

PATRIOTU NEDĒĻĀ LSPA VIESOJAS ZEMESSARDZES 1.RĪGAS BRIGĀDES 13.KĀJNIEKU BATALJONS

13.novembrī, LSPA Patriotu nedēļas ietvaros, Akadēmijā viesojās Zemessardzes (ZS) 1. Rīgas brigādes 13.kājnieku bataljona pārstāvji, kas sniedza informāciju par ZS: iespējām iestāties ZS 13.kājnieku bataljonā un paralēli studijām LSPA apgūt dažādas militārās specialitātes, iegūstot militāro izglītību. Notika arī kaujas ieroču, ekipējuma un tehnikas prezentācija.
Trešdiena, 13 novembris 2019 16:58
LSPA SMAGATLĒTIKAS SPECIĀLISTS EDGARS GETMANČUKS KĻUVIS PAR PASAULES VICEČEMPIONU SVARBUMBU CELŠANĀ

LSPA SMAGATLĒTIKAS SPECIĀLISTS EDGARS GETMANČUKS KĻUVIS PAR PASAULES VICEČEMPIONU SVARBUMBU CELŠANĀ

No 6. līdz 11.novembrim Serbijas pilsēta Novisadā notika Pasaules čempionāts svarbumbu celšanā, kurā startēja teju 600 dalībnieku no 33 valstīm. Sacensībās piedalījās arī LSPA viedocētājs, maģistrantūras 2.kursa students Edgars GETMANČUKS, svara kategorijā +95 kg, izcīnot 2.vietu garā cikla vingrinājumā, piekāpjoties atlētam no Serbijas; trešo vietu ieguva Krievijas sportists. Pagājušajā gadā Getmančuks Pasaules čempionātā izcīnīja 3.vietu.
Trešdiena, 13 novembris 2019 08:53
29.NOVEMBRIS - SEMINĀRS SPORTA TRENERIEM “BALSTA KUSTĪBU SISTĒMAS ANALĪZE. VINGRINĀJUMI ĶERMEŅA DZIĻAJAI MUSKULATŪRAI.”

29.NOVEMBRIS - SEMINĀRS SPORTA TRENERIEM “BALSTA KUSTĪBU SISTĒMAS ANALĪZE. VINGRINĀJUMI ĶERMEŅA DZIĻAJAI MUSKULATŪRAI.”

Piektdien - 29.novembrī, LSPA Profesionālās pilnveides un mūžizglītības centrs organizē mācību semināru sporta treneriem “BALSTA KUSTĪBU SISTĒMAS ANALĪZE. VINGRINĀJUMI ĶERMEŅA DZIĻAJAI MUSKULATŪRAI”. Semināram jāpiesakās līdz 27. novembrim.
Otrdiena, 12 novembris 2019 17:00
SKOLĒNU UN SENIORU AKTIVITĀTES PILSĒTVIDĒ. STARPTAUTISKU PROJEKTU IETVAROS LSPA PĀRSTĀVJI APMEKLĒ LIETUVAS SPORTA UNIVERSITĀTI

SKOLĒNU UN SENIORU AKTIVITĀTES PILSĒTVIDĒ. STARPTAUTISKU PROJEKTU IETVAROS LSPA PĀRSTĀVJI APMEKLĒ LIETUVAS SPORTA UNIVERSITĀTI

Šoruden 14 LSPA studenti un docētāji apmeklēja Lietuvas Sporta universitāti (LSU) Kauņā, lai piedalītos divu, savstarpēji nesaistītu, starptautisku projektu aktivitātēs, kuru pamatā ir dažādu paaudžu – skolas vecuma bērnu un senioru, fiziski aktīvas un radošas darbošanās veicināšana pilsētvidē.
Otrdiena, 12 novembris 2019 12:49
LSPA STUDENTI PRAKTIZĒ PIELĀGOTĀS FIZISKĀS AKTIVITĀTES ĪPAŠĀ SPORTA FESTIVĀLĀ

LSPA STUDENTI PRAKTIZĒ PIELĀGOTĀS FIZISKĀS AKTIVITĀTES ĪPAŠĀ SPORTA FESTIVĀLĀ

Vairāk nekā 80 LSPA veselības aprūpes un sporta zinātnes studiju programmu studenti 7.novembrī piedalījās un veica brīvprātīgā darbu Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija (LBJISF) organizētajā sporta festivāla “Nāc un sporto sev par prieku!”, kā arī guva vērtīgu praktiskā darba pieredzi studiju kursos “Speciālā izglītība sporta stundā” un “Pielāgotās fiziskās aktivitātes rehabilitācijā”.
Pirmdiena, 11 novembris 2019 14:49
Gūst idejas ziemas nodarbībām brīvā dabā Drukāt
Otrdiena, 13 marts 2012 11:27

133095881180056Madonā, Smecrsils 2012.gada 28., 29. februāris Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija sadarbībā ar Telemarka universitāti (Høgskolen i Telemark, Notodden, Norvēģija) un Latvijas Rekreācijas izglītības asociāciju organizēja Pirmsskolas sporta skolotāju semināru. Lektori :  no  Telemarka universitātes (Norvēģija) prof. Nils Sverre Haug un  LSPA prof. Juris Grants, asoc. prof. Ivars Kravalis, doc. Inta Bula-Biteniece piedāvāja idejas un praktiskus padomus fiziskajām aktivitātēm brīvā dabā ziemā pirmsskolā un notika praktiskās nodarbības uz slēpēm.  Skatīti Video materiāli par norvēģu slēpošanas skolu un skolotāju personīgās pieredzes apmaiņa.

Semināra "Slēpošana un ziemas aktivitātes pirmsskolā" Madonas sporta bāzē "Smeceres sils" rīkotajās teorētiskajās nodarbībās runāja gan angļu, gan latviešu valodā, bet, atrodoties uz slēpēm brīvā dabā, valoda bija internacionāla - kustību prieks.

Divas dienas - 28. un 29. februārī - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sadarbībā ar Telemarka universitāti Zviedrijā un Latvijas Rekreācijas izglītības asociāciju Madonā rīkoja pirmsskolas sporta skolotāju semināru. Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" Madonā bija ieradušās pirmsskolas izglītības iestāžu un sākumskolas skolotājas no Vidzemes un Rīgas, pavisam auditorijā - 23 ziemas sportā ieinteresēti pirmsskolas pedagogi no Ropažiem, Cēsīm, Rankas, Iecavas un citām vietām.
Teorētiskās nodarbības vadīja trīs mācībspēki no LSPA - profesors Juris Grants, asoc. prof. Ivars Kravalis, doc. Inta Bula-Biteniece, bet praktiskās - vieslektors, profesors no Telemarka universitātes Norvēģijā - Nils Sverre Haugs. Tika iepazīti videomateriāli par norvēģu slēpošanas skolu, jo mēdz teikt, ka Norvēģijā bērni jau "piedzimst uz slēpēm". Norvēģijas profesors rādīja savu grāmatu, bet Juris Grants iepazīstināja ar izdevumu "Mācīsimies slēpot" angļu valodā.

Kad tika vaicāts profesoram no Norvēģijas, ko slēpošana nozīmē viņa dzīvē, viņš atklāja, ka slēpoša¬nas apmācībām veltī jau 40 gadu, vada kursus un slēpošana ir liela viņa dzīves daļa. — Bērnus var radināt pie kustībām ziemā, sākt ieinteresēt slēpošanā caur rotaļām un atrakcijām jau no trīs gadu ve¬cuma, — uzskatu pauda Nils Sverre Haugs. Viņaprāt, ir tikai jādarbojas, jāļauj bērniem pašiem iepazīt slē¬pes, ieinteresēšanā jāsadarbojas gan vecākiem, gan bērnudārziem. Arī atsauksmes par slēpošanas iespējām Madonā bija ļoti labas, un profesors atklāja, ka varētu te pavadīt vēl pāris dienu, ja nebūtu jādodas prom.
Idejas un praktiski padomi fiziskajām aktivitātēm brīvā dabā ziemā pirmsskolā noderēs bērnu iesaistīšanai slēpošanā. Uz jautāju¬mu "Kā vērtē nodarbības?" Rankas pirmsskolas izglītības iestādes "Ābelīte" skolotāja Evija Dapševiča atbildēja: — Tās vienkārši bija brī¬nišķīgas. Patika nodarbības uz kal¬niņa, kad viss tika pasniegts nevis klasiskā pedagoģiski stingrā stilā, bet gan kā spēle, kā rotaļa. Nevis pārlieka nopietnība, bet prieks, brīvība un jautrība. Pati sen nebiju slēpojusi, arī tāpēc patika. Mūsu bērnudārzam ir sagādātas slēpes, bet tās netika izmantotas, jo nebija pārliecības, kā un ko ziemā labāk darīt. Tagad — idejām pilna galva, atliks tikai darboties.
— Papildināju zināšanas, guvu daudz ideju darbam ar bērniem, satikos ar kolēģiem, — semināru vērtēja pirmsskolas izglītības iestādes "Annele" skolotāja Liene Kukule no Ropažiem. "Anneles" bērni slēpo jau otro ziemu. Nesen skolotāja vadījusi arī atklāto nodarbību, kas veltīta ziemas aktivitātēm, kur apguva slē¬pošanu gan taisnē, gan kāpjot kalnā, spēlēja hokeju, meta ripu vārtos, vizinājās ar ragaviņām. Bērniem patīk nodarbības svaigā gaisā.
Arī mūsu novadnieks, LSPA profesors Juris Grants ar slēpošanu ir uz "tu": — LSPA ar Telemarka universitāti Norvēģijā ir izveidoju¬sies laba sadarbība. Slēpošanai un ziemas aktivitātēm ziemā profesors Nils Sverre Haugs ir viens no piere-dzējušākajiem un zinošākajiem sko¬lotājiem. Viņš strādā ar pirmsskolas skolotājiem un vada šādus kursus. Pagājušajā gadā, kad ar kolēģi satikāmies Tartu universitātē, nolē¬mām, ka būtu labi uzsākt apmācības pirmsskolas sporta skolotājiem, lai viņi būtu radošāki, lai atrastu veidus, kā pieradināt bērnus pie ziemas sporta veidiem. Daudz esam darījuši mēs paši, LSPA mācībspēki, bet Nils Sverre Haugs vēl parādīja klāt jaunas rotaļas.

MADONAS REĢIONĀLAIS LAIKRAKSTS „STARS” IVETA ŠMUGĀ


 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv