Reklāmkarogs
20. SEPTEMBRĪ LSPA STUDENTI UN DARBINIEKI AICINĀTI PIEDALĪTIES OLIMPISKAJĀ DIENĀ. KOMANDU PIETEIKŠANA LĪDZ 19. SEPTEMBRIM!

20. SEPTEMBRĪ LSPA STUDENTI UN DARBINIEKI AICINĀTI PIEDALĪTIES OLIMPISKAJĀ DIENĀ. KOMANDU PIETEIKŠANA LĪDZ 19. SEPTEMBRIM!

Piektdien - 20.septembrī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) vingros  un piedalīsies komandu āra aktivitātēs OLIMPISKAJĀ DIENĀ 2019 – TU VARI, JA TU DARI! Rīta vingrošana un komandu āra aktivitātes risināsies LSPA stadionā. Šajā dienā pilna laika klātienes studentiem pirmā nodarbība notiks līdz pulksten 09.30. Pēc kopīgas vingrošanas, pulksten 10.00, studenti, kuri nav pieteikušies sacensībām, turpina studijas pēc ierastā grafika. Savukārt tie studenti, kuri piedalās sacensībās, no nodarbībām atbrīvoti.
Ceturtdiena, 12 septembris 2019 22:55
19. SEPTEMBRĪ ZEMESSARDZES 13. KĀJNIEKU BATALJONS AICINA LSPA STUDENTUS UN DARBINIEKUS UZ TIKŠANOS

19. SEPTEMBRĪ ZEMESSARDZES 13. KĀJNIEKU BATALJONS AICINA LSPA STUDENTUS UN DARBINIEKUS UZ TIKŠANOS

19.septembrī, sākoties jaunajam studiju gadam, 1. Rīgas brigādes 13. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Kaspars MAZITĀNS aicina LSPA studentus un darbiniekus uz tikšanos, ar mērķi atjaunot Akadēmijas Zemessardzes nodaļu, veidojot 13. kājnieku bataljona zemessargu atbalsta punktu, kurā varēs darboties tieši mūsu Augstskolas studenti un darbinieki.
Trešdiena, 11 septembris 2019 16:57
LSPA VADĪBA AR AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAS UN JAUNSARDZES CENTRA PĀRSTĀVJIEM PĀRRUNĀ VALSTS AIZSARDZĪBAS MĀCĪBAS SKOLOTĀJU SAGATAVOŠANU

LSPA VADĪBA AR AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAS UN JAUNSARDZES CENTRA PĀRSTĀVJIEM PĀRRUNĀ VALSTS AIZSARDZĪBAS MĀCĪBAS SKOLOTĀJU SAGATAVOŠANU

Lai Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) līdz 2020. gada vasarai pilnībā izstrādātu un licencētu jauno profesionālā bakalaura studiju programmu «Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība», kas paredz valsts aizsardzības mācības skolotāju sagatavošanu darbam skolās, 11. septembrī Augstskolā notika LSPA, Aizsardzības ministrijas un Jaunsardzes centra pārstāvju darba sanāksme. Tajā pārrunāti turpmākie institūciju sadarbības plāni un paveiktie darbi valsts aizsardzības mācības ieviešanā un jaunsargu instruktoru izglītošanā.
Trešdiena, 11 septembris 2019 16:23
PROFESORES FERNĀTE UN RUDZINSKA PIEDALĀS EIROPAS IZGLĪTĪBAS PĒTĪJUMU ASOCIĀCIJAS KONFERENCĒ

PROFESORES FERNĀTE UN RUDZINSKA PIEDALĀS EIROPAS IZGLĪTĪBAS PĒTĪJUMU ASOCIĀCIJAS KONFERENCĒ

No 3. līdz 6. septembrim LSPA prorektore profesore Andra Fernāte un Vadības un komunikācijas zinātnes asociētā profesore Ieva Rudzinska piedalījās Eiropas Izglītības pētījumu asociācijas (EERA) organizētājā konferencē „Izglītība riska laikmetā – izglītības pētījumu loma nākotnē”,  Hamburgas Universitātē Vācijā.
Trešdiena, 11 septembris 2019 04:38
LEPOJAMIES! LSPA STUDĒJUŠAIS, PROFESORES SOLOVJOVAS DĒLS UN AUDZĒKNIS, VALĒRIJS KALMIKOVS VEICIS VĒSTURISKU PELDĒJUMU PĀRI LAMANŠAM

LEPOJAMIES! LSPA STUDĒJUŠAIS, PROFESORES SOLOVJOVAS DĒLS UN AUDZĒKNIS, VALĒRIJS KALMIKOVS VEICIS VĒSTURISKU PELDĒJUMU PĀRI LAMANŠAM

90.gadu vidū LSPA studējušais olimpietis un Augstskolas profesores Jeļenas Solovjovas dēls un audzēknis, Valērijs Kalmikovs kļuvis par pirmo Latvijas pārstāvi, kurš pārpeldējis Lamanša jūras šaurumu no Lielbritānijas uz Franciju (34km). Viņš to paveica naktī no 8. uz 9.septembri, distancē pavadot 11 stundas un 13 minūtes.
Pirmdiena, 09 septembris 2019 12:49
PROFESORE KĻAVIŅA LĪDZDARBOJAS STARPTAUTISKĀ ADAPTĒTO FIZISKO AKTIVITĀŠU SIMPOZIJĀ BRAZĪLIJĀ

PROFESORE KĻAVIŅA LĪDZDARBOJAS STARPTAUTISKĀ ADAPTĒTO FIZISKO AKTIVITĀŠU SIMPOZIJĀ BRAZĪLIJĀ

LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesore Aija KĻAVIŅA, no 28. līdz 31. augustam, piedalījusies Sanpaulu Komersantu Sociālā centra (Sao Paulo Social Service of Commerce) organizētajā adaptēto fizisko aktivitāšu starptautiskajā simpozijā, kas Brazīlijā notiek jau 21. reizi un pulcē 300 dalībniekus, galvenokārt speciālistus no Sanpaulu, kuri nodrošina virkni sociālos pakalpojumus, tai skaitā fiziskas aktivitātes Sanpaulu iedzīvotājiem.
Pirmdiena, 09 septembris 2019 11:46
STUDIJAS LSPA SĀK 1.LĪMEŅA PROGRAMMAS STUDENTI, ARĪ AUGSTAS KLASES SPORTISTI

STUDIJAS LSPA SĀK 1.LĪMEŅA PROGRAMMAS STUDENTI, ARĪ AUGSTAS KLASES SPORTISTI

3.septembrī uz informatīvo kopsapulci un studiju līgumu slēgšanu LSPA ieradās 74 pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Izglītības un sporta darba speciālists” studenti. Studijas programmā sākuši arī ilggadējie Latvijas hokeja valstsvienības dalībnieki: aizsargs, ar triju Olimpisko spēļu pieredzi, Georgijs PUJACS; centra uzbrucējs, arī ar triju Olimpisko spēļu pieredzi, Jānis SPRUKTS; aizsargs Aleksandrs JEROFEJEVS; aizsargs Maksims ŠIROKOVS; uzbrucējs, ar divu Olimpisko spēļu pieredzi, Lauris DĀRZIŅŠ; aizsargs Sergejs DURDINS, kā arī Latvijas kamaniņu braucējs Riks...
Otrdiena, 03 septembris 2019 17:42
LSPA SĀK JAUNO STUDIJU GADU!

LSPA SĀK JAUNO STUDIJU GADU!

2. septembrī jau pirms desmitiem no rīta liela rosība bija Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) –jauno studiju gadu sāka bakalaura un maģistra programmu studenti. LSPA kolektīvs īpaši sveica pirmā kursa studentus, organizējot imatrikulētajiem studentiem Herākla svētkus, kas šogad tika ieturēti nacionāli sportiskā garā, ar Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" motīviem.
Pirmdiena, 02 septembris 2019 22:50
AR 2019.GADA 2.SEPTEMBRI MAINĪTI NODARBĪBU LAIKI. PIRMĀ NODARBĪBA SĀKSIES PULKSTEN 8.15!

AR 2019.GADA 2.SEPTEMBRI MAINĪTI NODARBĪBU LAIKI. PIRMĀ NODARBĪBA SĀKSIES PULKSTEN 8.15!

Cienījamie studenti, esiet vērīgi! Sākoties jaunajam studiju gadam, mainīti nodarbību laiki Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā!
Svētdiena, 01 septembris 2019 13:07
LSPA PROFESORU PADOME IEVĒL PROFESŪRU

LSPA PROFESORU PADOME IEVĒL PROFESŪRU

  28.augustā LSPA Profesoru padome, konkursa kārtībā, izvērtējot trīs docētāju akadēmisko darbu, pirmo reizi par asociēto profesori ievēlēja Vadības un komunikāciju zinātnes katedras vadītāju Signi LUIKU.
Ceturtdiena, 29 augusts 2019 14:36
Gūst idejas ziemas nodarbībām brīvā dabā Drukāt
Otrdiena, 13 marts 2012 11:27

133095881180056Madonā, Smecrsils 2012.gada 28., 29. februāris Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija sadarbībā ar Telemarka universitāti (Høgskolen i Telemark, Notodden, Norvēģija) un Latvijas Rekreācijas izglītības asociāciju organizēja Pirmsskolas sporta skolotāju semināru. Lektori :  no  Telemarka universitātes (Norvēģija) prof. Nils Sverre Haug un  LSPA prof. Juris Grants, asoc. prof. Ivars Kravalis, doc. Inta Bula-Biteniece piedāvāja idejas un praktiskus padomus fiziskajām aktivitātēm brīvā dabā ziemā pirmsskolā un notika praktiskās nodarbības uz slēpēm.  Skatīti Video materiāli par norvēģu slēpošanas skolu un skolotāju personīgās pieredzes apmaiņa.

Semināra "Slēpošana un ziemas aktivitātes pirmsskolā" Madonas sporta bāzē "Smeceres sils" rīkotajās teorētiskajās nodarbībās runāja gan angļu, gan latviešu valodā, bet, atrodoties uz slēpēm brīvā dabā, valoda bija internacionāla - kustību prieks.

Divas dienas - 28. un 29. februārī - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sadarbībā ar Telemarka universitāti Zviedrijā un Latvijas Rekreācijas izglītības asociāciju Madonā rīkoja pirmsskolas sporta skolotāju semināru. Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" Madonā bija ieradušās pirmsskolas izglītības iestāžu un sākumskolas skolotājas no Vidzemes un Rīgas, pavisam auditorijā - 23 ziemas sportā ieinteresēti pirmsskolas pedagogi no Ropažiem, Cēsīm, Rankas, Iecavas un citām vietām.
Teorētiskās nodarbības vadīja trīs mācībspēki no LSPA - profesors Juris Grants, asoc. prof. Ivars Kravalis, doc. Inta Bula-Biteniece, bet praktiskās - vieslektors, profesors no Telemarka universitātes Norvēģijā - Nils Sverre Haugs. Tika iepazīti videomateriāli par norvēģu slēpošanas skolu, jo mēdz teikt, ka Norvēģijā bērni jau "piedzimst uz slēpēm". Norvēģijas profesors rādīja savu grāmatu, bet Juris Grants iepazīstināja ar izdevumu "Mācīsimies slēpot" angļu valodā.

Kad tika vaicāts profesoram no Norvēģijas, ko slēpošana nozīmē viņa dzīvē, viņš atklāja, ka slēpoša¬nas apmācībām veltī jau 40 gadu, vada kursus un slēpošana ir liela viņa dzīves daļa. — Bērnus var radināt pie kustībām ziemā, sākt ieinteresēt slēpošanā caur rotaļām un atrakcijām jau no trīs gadu ve¬cuma, — uzskatu pauda Nils Sverre Haugs. Viņaprāt, ir tikai jādarbojas, jāļauj bērniem pašiem iepazīt slē¬pes, ieinteresēšanā jāsadarbojas gan vecākiem, gan bērnudārziem. Arī atsauksmes par slēpošanas iespējām Madonā bija ļoti labas, un profesors atklāja, ka varētu te pavadīt vēl pāris dienu, ja nebūtu jādodas prom.
Idejas un praktiski padomi fiziskajām aktivitātēm brīvā dabā ziemā pirmsskolā noderēs bērnu iesaistīšanai slēpošanā. Uz jautāju¬mu "Kā vērtē nodarbības?" Rankas pirmsskolas izglītības iestādes "Ābelīte" skolotāja Evija Dapševiča atbildēja: — Tās vienkārši bija brī¬nišķīgas. Patika nodarbības uz kal¬niņa, kad viss tika pasniegts nevis klasiskā pedagoģiski stingrā stilā, bet gan kā spēle, kā rotaļa. Nevis pārlieka nopietnība, bet prieks, brīvība un jautrība. Pati sen nebiju slēpojusi, arī tāpēc patika. Mūsu bērnudārzam ir sagādātas slēpes, bet tās netika izmantotas, jo nebija pārliecības, kā un ko ziemā labāk darīt. Tagad — idejām pilna galva, atliks tikai darboties.
— Papildināju zināšanas, guvu daudz ideju darbam ar bērniem, satikos ar kolēģiem, — semināru vērtēja pirmsskolas izglītības iestādes "Annele" skolotāja Liene Kukule no Ropažiem. "Anneles" bērni slēpo jau otro ziemu. Nesen skolotāja vadījusi arī atklāto nodarbību, kas veltīta ziemas aktivitātēm, kur apguva slē¬pošanu gan taisnē, gan kāpjot kalnā, spēlēja hokeju, meta ripu vārtos, vizinājās ar ragaviņām. Bērniem patīk nodarbības svaigā gaisā.
Arī mūsu novadnieks, LSPA profesors Juris Grants ar slēpošanu ir uz "tu": — LSPA ar Telemarka universitāti Norvēģijā ir izveidoju¬sies laba sadarbība. Slēpošanai un ziemas aktivitātēm ziemā profesors Nils Sverre Haugs ir viens no piere-dzējušākajiem un zinošākajiem sko¬lotājiem. Viņš strādā ar pirmsskolas skolotājiem un vada šādus kursus. Pagājušajā gadā, kad ar kolēģi satikāmies Tartu universitātē, nolē¬mām, ka būtu labi uzsākt apmācības pirmsskolas sporta skolotājiem, lai viņi būtu radošāki, lai atrastu veidus, kā pieradināt bērnus pie ziemas sporta veidiem. Daudz esam darījuši mēs paši, LSPA mācībspēki, bet Nils Sverre Haugs vēl parādīja klāt jaunas rotaļas.

MADONAS REĢIONĀLAIS LAIKRAKSTS „STARS” IVETA ŠMUGĀ


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

Autorizēšanās forma

Šī ir autorizēšanās forma LSPA iekštīklam. Problēmu gadījumā rakstiet uz Janis.Nicmanis@lspa.lv.Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Sadarbības partneri

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv