Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā
Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā Drukāt
Otrdiena, 06 marts 2012 10:13

sveiceŠveices sadarbības programmas grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” mērķis ir attīstīt un stiprināt Latvijas augstākās izglītības un pētniecības institūtu potenciālu, palielinot augstas kvalitātes augstākās izglītības un pētniecības pieejamību. 
Grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” īstenošanā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) veic ieviešanas iestādes funkcijas.
Latvijas – Šveices sadarbības programmas projekta līgumu par grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” Šveices Konfederācija, Latvijas Republikas Finanšu ministrija un VIAA parakstīja 2011.gada 30.maijā.

„Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” atbalstāmās aktivitātes

Grantu shēmas finansējums tiek piešķirts Šveices pētnieka mobilitātei Latvijā atsevišķu lekciju vai lekciju kursa pasniegšanai un zinātniskās darbības pieredzes apmaiņai visās zinātnes nozarēs Latvijas augstskolās un Latvijas zinātniskajās institūcijās.

Šveices pētnieks

Šveices pētnieks ir Šveices augstāko izglītības iestāžu un zinātnisko institūciju personāls, kam ir profesora, asociēta profesora, docenta vai vadošā pētnieka akadēmiskais amats.

Pieejamais finansējums

Laika periodā no 2012. līdz 2015.gadam kopējais Šveices pētnieku aktivitātēm Latvijā pieejamais finansējums ir 529 411 Šveices franku (330 000 tūkstoši latu), tai skaitā 79 412 Šveices franku (50 000 tūkstoši latu) liels Latvijas nacionālais līdzfinansējums.

Programmas
darbības laiks

No 2011.gada 1.jūlija līdz 2015.gada 30.septembrim.

Stipendijas ilgums

Šveices pētnieku aktivitātēm Latvijā stipendiju var piešķirt periodam no 5 dienām (kurā ietilpst vismaz 3 darbdienas) līdz 60 dienām. 

Stipendijas apmērs

 Stipendijā ir iekļauta pētnieka dienas nauda, izdevumi par viesnīcu (naktsmītni) un ceļa izdevumi šādā apmērā:

  • dienas nauda: CHF 65.00/dienā;
  • izdevumi par viesnīcu (naktsmītni): CHF 120.00/naktī;
  • ceļa izdevumi: CHF 700.00 (vienreizējs maksājums)

Minimālais stipendijas apmērs par mobilitātes piecām dienām ir CHF 1505.00, savukārt maksimālais stipendijas apmērs par mobilitātes 60 kalendārajām dienām ir CHF 11 680.00.  

Konkursu izsludināšana

Projektu konkursus līdz 2014.gadam paredzēts izsludināt divas reizes gadā (septembrī un martā). Kopumā plānoti seši konkursi. Viena konkursa ilgums būs 2 mēneši.
 2012.gada 17.janvārī Ministru kabinetā tika apstiprināti noteikumi Nr.62 „Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” apakšprojektu iesniegumu atklāta konkursa nolikums”. MK noteikumi pieejami www.likumi.lv
Pirmais konkurss Latvijai tika izsludināts 2012.gada 1. martā. Vairāk par konkursa izsludināšanu: Starpvalstu sadarbība » Šveices sadarbības programma » Konkursi » Izsludinātie konkursi

Pieteikšanās kārtība
un dokumenti

Pieteikties finansējumam var akreditētas Latvijas augstskolas un zinātniskās institūcijas.

Vienā projektā tiek piesaistīts viens Šveices pētnieks. Ja vairākas Latvijas augstskolas un zinātniskās institūcijas vēlas uzņemt vienu un to pašu pētnieku, tad jāiesniedz viens kopīgs sadarbības projekts.
Plānojot piedalīties Šveices pētnieku aktivitātes konkursā, Latvijas uzņemošajai iestādei ir jāvienojas ar Šveices pētnieku par viņa dalību projektā, mobilitātes mērķi, saturu un ilgumu. Aizpildot iesniegumu, jāsniedz detalizēta informācija par plānoto apakšprojektu.
Ja pieteiktais apakšprojekts tiks atbalstīts, stipendija tiks pārskaitīta projekta pieteicējam, kas to tālāk mobilitātes īstenošanai pārskaitīs Šveices pētniekam.
 Lai pretendētu uz finansējuma saņemšanu, apakšprojekta iesniedzējs sagatavo un iesniedz Projekta iesniegumu un tā pielikumus.
 Dokumentācija:

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv