Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Latvijas čempionāts vieglatlētikā 25. – 26.02.2012., Kuldīga
Latvijas čempionāts vieglatlētikā 25. – 26.02.2012., Kuldīga Drukāt
Pirmdiena, 27 februāris 2012 09:04

SSh_0231Klusi un bez liekas ažiotāžas aizvadīts kārtējais Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Nekāda sacensību reklāma nebija manāma, organizatori pat pacentās vairākas reizes mainīt sacensību programmu, pēdējās izmaņas veicot dienu pirms sacensībām, par kurām pat nepabrīdināja, līdz ar to daži sportisti nokavēja startu.

Pirmie sacensības uzsāka lodes grūdēji tad, kad tribīnēs tikai sāka pulcēties sportisti un daži skatītāji. Pirmās un vienīgās šīs sezonas sacensības aizvadīja LSPA 5.st.g. students Māris URTĀNS (treneris G.Gailītis), tālākajā mēģinājumā lode piezemējās 19,13m tālu. Otrais bija Oskars VAISJŪNS (treneri V.Smoča, G.Gailītis) – 17,03m. Māris cīnās ar ceļgala traumu un sacensību laikā par sevi lika manīt arī diskomforts elkonī. Neizpaliek arī psiholoģiska rakstura problēmas. Pirmais pozitīvais mirklis bija apbalvošanas ceremonijā, kad uz pjedestāla tika aicināti ne tikai uzvarētāji, bet arī čempiona treneris G.Gailītis un tā notika visās pārējās apbalvošanas reizēs.

Kā iepriekšējā intervijā, pēc Latvijas studentu ziemas meistarsacīkstēm atzina Oskars, ka tiklīdz sektorā parādīsies Māris, viņam līdera gods būs jāatdod.

Oskara vērtējums Latvijas čempionātam vieglatlētikā: „Tik neinteresantu Latvijas čempionātu sen nebiju redzējis, lodes grūšana sacensību programmā bija pirms pašu sacensību sākuma un līdz ar to sajūtas bija tādas ka esmu treniņā. Pēc sacensību komentētājas sacītā varēja noprast, ka lodes grūšanā startēja tika Māris Urtāns. Kā arī reklāmas par pašu Latvijas čempionātu nekur nebija. Kā tad mēs popularizēsim vieglatlētiku, ko dara atbildīgie cilvēki?
Par pašu startu, kā jau tas bija paredzams, ar M. Urtāna parādīšanos lodes grūšanas sektorā savas līdera pilnvaras nācās nolikt malā. Ar viņu sacensties nav ne manos spēkos ne arī mērķis, sezonas otrs labākais starts. Ar lodes grūšanas startiem ziemas sezonā esmu apmierināts, protams, ar treneri cerējām uz augstākiem rezultātiem, bet šoreiz tas nebija galvenais.”

Savu solījumu pildīja kārtslēcējs LSPA 1.prof. līmeņa students Mareks ĀRENTS (treneris I.Izotovs) – cīnīties par lielākiem augstumiem. Abi ar Paulu Pujātu centās viens otru taktiski apspēlēt, pēc veiktajiem 5,35m, Mareks izlaida 5,40m, kuru savukārt veica Pauls. Lecot ar cietāku kārti 5,45m augstumā visi trīs mēģinājumi M. Ārentam bija neveiksmīgi un otrā vieta. Kārtslēkšanas sacensībās pēc slēpošanas nometnes startēja LSPA 3.st.g. students Edgars ZAHARĀNS (treneris I.Izotovs), diemžēl smagums kājās un ne tas labākais svaigums pēc slēpošanas nometnē pavadītā laika, neveiksmīgs starts, Edgars neveica sākuma augstumu.

Sacensību pirmās dienas vakarā divas reizes uz goda pjedestāla nācās kāpt LSPA 3.st.g. studentam Jānim JANSONAM (trenere L.Olijare), vispirms tāllēkšanā 6,92m tālais lēciens deva 3.vietu un pēc tam piekāpjoties tikai par 0,02sek. Mārim Grēniņam 60m barjerskrējienā otrā vieta – 8,19sek., priekšskrējienā 8,27sek. Līdz ar šo startu Jānim šī gada ziemas sezonā ir visu trīs kalumu medaļas Latvijas čempionātā. Tās nenāca nemaz tik viegli – kritiens kārtslēkšana sektorā daudzcīņas sacensībās janvāra beigās, un Kuldīgā pēdas savainojums liedza sasniegt kvalitatīvāku tehnisko izpildījumu tāllēkšanā, pirmie divi lēcieni ar nelielu pārkāpumu, trešais lēciens ieskaitīts, atlikušajos lēcienos notika „izdzīvošana” jeb netraumēt pēdu pirms barjerskrējiena fināla. Pats Jānis savu startu atzina par labu. Iespējams, ka viņu iepriecināja rezultāts barjerskrējienā.

Tāllēkšanā LSPA maģistratūras studente Lauma GRĪVA (treneris M.Grīva) – 6,30m, otrā vieta aiz lieliski startējošās daudzcīņnieces Aigas Grabustes.

Lauma Grīva: „Savu startu vērtēju, kā stabilu, šai sezonai, bet neizdevās uzrādīt atbilstošu tehnisko sniegumu, divi lēcieni, bija labākā tehniskajā izpildījumā, bet diemžēl bija minimāls pārkāpums, ja attiecīgi trešais un ceturtais būtu skaitīti es būtu apmierināta, ir pie kā strādāt. Biju ļoti koncentrējusies startam, tai brīdī neredzu apkārt notiekošo, bet Jutu atbalstu, atbalsts vienmēr ļoti palīdz. : )Esmu sajūsmā par LSPA plakātu.”

60m skrējienā vīriešiem startēja LSPA 1.st.g. studenti Māris VIGULIS (trenere M.Ārente) – 7,25sek. – 9.vieta un Vairis LEIBOMS (treneri I.Avotiņa, K.Kuplis) – 9,31sek. – 10.vieta. Māra skrējienā startera kļūdas dēļ sportisti distancē devās ar pāragru startu un līdz ar to viens no līderiem E.Misāns neiekļuva finālistu pulkā, arī Māris distances sākumā samazināja skrējiena ātrumu, bet neapstājās.

60 skrējienā sievietēm LSPA 5.st.g. studente Marlēna REIMANE (trenere M.Lūse) finālā finišēja trešā – 7,74sek., priekšskrējienā 7,81sek.

200m skrējienā vīriešiem startēja LSPA 1.st.g. students Māris VIGULIS (trenere M.Ārente) – 23,46sek. – 9.vieta un 3.st.g. students Arnis PAŠĶEVIČS (trenere S.Petrakova) – 24,37sek. – 20.vieta.

200m skrējienā sievietēm priekšskrējienā labāko rezultātu uzrādīja LSPA 5.st.g. studente Marlēna REIMANE (trenere M.Lūse) – 26,01sek. un finālskrējienā 25,21sek., čempiones tituls un kopējā bilde ar treneri uz pjedestāla. LSPA 2.st.g. studente Paula ROZENVALDE (treneres M.Ārente, B.Kaufmane ) – 27,84sek. – 13.vieta.

400m skrējienā vīriešiem startēja LSPA 3.st.g. students Arnis PAŠĶEVIČS (trenere S.Petrakova) – 53,37sek. – 16.vieta, 1.st.g. students Aigars FETERIS (treneris M.R.Gailis) – 53,87sek. – 19.vieta.

400m skrējienā sievietēm LSPA 2.st.g. Gunita ŠALE (treneris M.R.Gailis) – 1:00,06min. – otrā vieta, LSPA 2.st.g. studente Paula ROZENVALDE (treneres M.Ārente, B.Kaufmane ) – 1:02,16min. – 5.vieta.

1500m skrējienā vīriešiem startēja LSPA 5.st.g. students Juris ZILVERS (treneris M.R.Gailis) – 4:08,42min. – 8.vieta.

800m skrējienā vīriešiem LSPA 3.st.g. students Pauls ĀRENTS (trenere M.Ārente) finišēja trešais pēc 1:56,34min., septītais bija LSPA 5.st.g. students Juris ZILVERS (treneris M.R.Gailis) – 1:59,89min., sešpadsmitais finišu sasniedza LSPA 1.st.g. students Aigars FETERIS (treneris M.R.Gailis) – 2:07,23min.

800m skrējienā sievietēm otrā LSPA 2.st.g. studente Gunita ŠALE (treneris M.R.Gailis) – 2:19,20min. Gunitai ziemas sezonas sacensības izdevušās, kā starts, tā goda pjedestāls.

SB „Liesma” sastāvā Vairis Leiboms, Aigars Feteris un Juris Zilvers 4x200m stafetes skrejienā ieguva 5.vietu finišējot pēc 1:35,25min., BJC IK „Auseklis” sastāvā Marlēna Reimane par čempioni 4x200m stafetes skrējienā.

Augstlēkšanā vīriešiem LSPA 1.st.g. students Sergejs BIRJUKOVS (treneris L.Haritonovs) pārvarēja 1,80m augstumā novietoto latiņu un ierindojās dalītajā 8.vietā.

Augstlēkšanā sievietēm LSPA 3.st.g. studente Jeļena FEŅUKA (treneris L.Haritonovs) pārvarēja 1,71m augstumā novietoto latiņu un izcīnīja 2.vietu.

Apsveicam studentus ar veiksmīgi aizvadīto Latvijas čempionu!
Nākošās sacensības vieglatlētiem 4.martā LVS kausa izcīņa un 10.martā Latvijas čempionāts garajās mešanās.


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv