Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Jāņa JANSONA Latvijas Rekorda septiņcīņā mēģinājums 28. – 29.01.2012., Rīga
Jāņa JANSONA Latvijas Rekorda septiņcīņā mēģinājums 28. – 29.01.2012., Rīga Drukāt
Svētdiena, 29 janvāris 2012 20:56

Divas dienas Rīgas Nacionālajā sporta manēžā sacentās daudzcīņnieki dažādās vecuma grupās. Vīriešiem nestartēja LSPA 1.līmeņa profesionālo studiju programmas students Edgars ERIŅŠ (treneris A.Iecelnieks), toties cīņu par otrā čempiona titulu uzsāka LSPA 3.st.g. students limbažnieks Jānis JANSONS (trenere L.Olijare).
Jau ar pirmo veidu J.Jansons izvirzījās vadībā: 60m skrējiens – 7,17sek. (823 punkti), tāllēkšana – 7,51m (937 punkti), lodes grūšana – 14,56m (763 punkti), augstlēkšana – 2,06m (859 punkti), 60m barjerskrējiens – 8.37sek. (891 punkti), kārtslēkšana – 4.30m (702 punkti) un 1000m skrējiens bez rez.. Kopsummā Jānis savāca 4975 punktus.

SSh_736
Ieskatu sacensību norisē veica Eiropas U – 20 junioru čempionāta 2011.gadā 5.vietas ieguvējs Reinis KRĒGERS, LSPA 1.st.g. students.

Pirmā diena

60m skrējiens
1.skrējiens, 4.celiņš. Jansons gatavs rādīt klasi un dot Eriņam brīdinājumu, ka rekords ir apdraudēts. Daudzcīņnieki nespēj iztikt bez pāragra starta, Ar otro mēģinājumu visi četri sportisti dodas distancē (daudzcīņā ir pieļaujams viens pāragrs starts). Bez konkurences uzrāda rezultātu 7,17sek. Pietrūkst Eriņš blakus celiņā.
Tāllēkšana
Buča no draudzenes veiksmei un aiziet sektorā.
1.mēģinājums – 7,35m – jauns personiskais rekords telpās. Izskatās cerīgi, drošība nākamajiem mēģinājumiem. Nu uz visu banku.
2.mēģinājums – neieskaitīts, lēciens tuvu 7,50m, aptuveni 5 centimetru pārkāpums dēlītim.
3.mēģinājums – skatītāji lauž krēslus, 7,51m – jauns personiskais rekords, Janka bļauj, vēl nedzirdējis rezultātu. Lēciens pa rubli! Rekordam (Eriņa LR un savam personiskajam) iet pa priekšu. Iegūts nepieciešamais niknums lodei, tagad galvenais nepārdegt.
„Lūk, tā ir jālec!”, apskatījies tikko uzņemtās bildes, savu tehnisko izpildījumu, komentē Jānis.
Lodes grūšana
Jānis gatavs spridzināt!
Iesildoties grūdiens tuvu 14m atzīmei, tur kaut kam ir jābūt!
1.grūdiens – 14,56m!!! Unbelievable! (Neticami! autora piez.) Jansons uzlabo personisko rekordu uzreiz par 1,5m. Netipiski viņam, rādās, ka lode vairs nebūs viņa vājais veids. Janka ir uzvilcies…
2.grūdiens – lode ieripo plaukstā, izslīd, un grūdiens tiek norauts. Rezultāts 13,49m, vienalga neslikts. 3 mēģinājums uz visu banku, jo pamata bāze jau nodrošināta.
3.grūdiens – pārkāpts, bet problēmu ir nulle, jo par šādu rezultātu Jānis saņem pieklājīgu punktu summu. Jāsaka – beidzot.

J.Jansons pēc trīs disciplīnām 823p. + 937p. + 763p. = 2523 punkti
E. Eriņa LR pēc trīs disciplīnām 868p. + 898p. + 809p. = 2575 punkti

Pēc trīs veidiem Jānis no Edgara Latvijas rekorda atpaliek ~50 punktus, jeb augstumā tie būtu nepilni 5 cm. Eriņš, uzstādot rekordu, pārlēca 1,97m, Jansonam personiskais rekords telpās 2,14m (2010.g.). Rādās, ka būs jālec tuvu personīgajam, lai iegūtu pietiekamu punktu handikapu, jo, kā zināms, Eriņa 1000m rezultātam nav pietuvojies neviens Latvijas daudzcīņnieks.
Augstlēkšana
Jānis sākuma augstumu izvēlas piesardzīgi – 1,88m, viss normāli, tagad mierīgi var izlaist.
… 2m bez problēmām…
2,03m pirmajā mēģinājumā – iegāzās, nedaudz satrakoja…, 2.mēģinājums – ieskaitīts!
2,06m – ar pirmo! Viss notiek!
2,09m – 1.mēģinājums – atspēriens nedaudz par tālu, satrako ieskrējienu.
2.mēģinājums – daudz netrūkst.
3.mēģinājums – nav, bet Jānis nav no tiem, kas nokar degunu. Neies jau raudāt, rīt Jansona veids – barjeras! Ar rezultātu 2,06m Jānis iekrājis ~40 punktus priekšā LR.
Daudzcīņniekiem ir tāds labs teiciens – daudzcīņa sākas tikai no otrās dienas… Gaidīsim rītu.

OTRĀ DIENA

60m/barjerskrējiens
1.skrējiens, 4. celiņš, Jansons jūtas labi un ir gatavs otrajai dienai...
Pārliecinoša uzvara skrējienā, atkal jāsaka – pietrūkst Eriņa solis blakus celiņā.
Jānis uzstāda savu labāko sezonas rezultātu, 8,37sek. un savāc pieklājīgu punktu summu, tomēr Edgars, uzstādot LR, skrējis ātrāk. Pēc piecām disciplīnām Jansons savācis savā kontā, 4273 punktus, kas salīdzinot ar Eriņa rekordu, ir par 12 punktiem mazāk. Būs grūti... Edgara rezultāts 1000m ir liels emocionālais slogs, tomēr, lai nu kā arī notiktu, Jānis ir pieteicis sevi kā nopietnu konkurentu pieredzējušajam Latvijas rekordistam 7 – cīņā un 10 – cīņā, Edgaram Eriņam. Rādās, ka Jānis var uzstādīt vienu no labākajiem rezultātiem Latvijas vēsturē. Tagad nenokārt degunu, jo nākamā disciplīna ir kārtslēkšana.
Kārtslēkšana
Sportisti sāk ar 2,20m augstumu un sacensību līderiem jāgaida, kad latiņa tiks pacelta līdz 3,80 – 4,00m augstumiem, tas var prasīt kādu stundu. Pagājušas 90minūtes un pirmos lēcienus izpilda sacensību līderi Jānis Jansons un Andris Eikens.
Sākuma augstums Jānim 3,80m, manēžas zemā temperatūra, dara savu – pirmais mēģinājums neieskaitīts.

  1. mēģinājums – pārliecinoši, viss kārtībā.

...3.90m izlaiž...
Sektorā paliek tikai divi daudzcīņnieki – bijušais LSPA students Andris Eikens un mūsu Jānis.
Pirmais mēģinājums 4m augstumā bez problēmām ar rezervi, Jansons ir gatavs labot savu personīgo rekordu, kas sasniegts pagājušajā sezonā – 4,20m.
Pirmais mēģinājums 4,10m augstumā – Jānis izskatās pārliecinošs, šo augstumu veic bez problēmām, tomēr nāksies ņemt cietāku kārti.
Pirmais piegājiens uz 4,20m – Eikens sastāda labu kompāniju un šo augstumu veic ar pirmo.
Jānim sākums neveiksmīgs. Netiek līdz vertikālei un nogāž latiņu, drošībai, vertikāli piesaka nedaudz tuvāk.
Otrais mēģinājums „par mata tiesu” sekmīgs, tiek atkārtots personīgais rekords. Nākas ņemt cietāku kārti.
Pirmais mēģinājums 4,30m augstumā. Paņēmis cietāku kārti, droši uzskrējis, sportists pārvar arī šo augstumu, uzstādot jaunu personīgo rekordu, šobrīd LR grafikam Jānis „iet pa priekšu” 73punktus.

Pirmais mēģinājums 4,40m augstumā nav veiksmīgs, prasās cietāku kārti. Arī Eikens pirmajā piegājienā netiek galā.
Otrais mēģinājums abiem neveiksmīgs, Jānim daudz netrūkst, šo augstumu var pārvarēt.
Eikens nepārvar arī ar trešo mēģinājumu, tagad viss sektors „pieder” Jansonam.
Trešais mēģinājums: neveiksmīgs kritiens ārpus sektora----------------------------------------------
...neziņa... ārsti...Cerība uz drīzu atlabšanu! Sacensību informators Andris Staģis paziņo gala rezultātus septiņcīņā vīriešiem: Jānis Jansons 1.vietā ar 4975 punktiem, tā paredz sacensību noteikumi, ja sportists pēc ārstu slēdziena nevar turpināt sacensības, tad iepriekš iekrātā punktu summa saglabājas un sportists var saņemt tai atbilstošu vietu pat neizejot uz starta un neveicot 1000m skrējienu.

Tu mūs pamatīgi sabiedēji, turies, Janka, viss vēl priekšā!
(LSPA komanda)


 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv