Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Sacensības sporta soļošanā trenera Riharda Miškina piemiņai un Latvijas ziemas čempionāts soļošanā 28.01.2012., Rīga
Sacensības sporta soļošanā trenera Riharda Miškina piemiņai un Latvijas ziemas čempionāts soļošanā 28.01.2012., Rīga Drukāt
Svētdiena, 29 janvāris 2012 10:20

Latvijas čempionāta ietvaros Rīgas Nacionālajā sporta manēžā pulcējās soļotāji un soļotājas. Sievietēm un juniorēm 3000m distancē bija pieteiktas 18 dalībnieces, vīriešiem un junioriem 5000m distancē startēja 6 sportisti.
3000m distancē uzvaru izcīnīja Agnese Pastare – 13:06,18min., otrā finišēja LSPA 3.st.g. studente Anita KAŽEMĀKA (treneris A.Rumbenieks) – 13:13,58min., astotā distanci pabeidza LSPA 1.st.g. studente Kristīne VILKASTE (treneris M.R.Gailis) – 17:11,53min.
5000m distancē uzvaru izcīnīja Anitas Kažemākas treniņu partneris Arnis Rumbenieks – 19:59,67min. LSPA 1.st.g. students Artūrs BIKOVSKIS (treneris M.R.Gailis) finišēja pēc 27:20,70min. un junioru konkurencē izcīnīja 3.vietu.
Pēc soļojuma veikšanas ar sportistiem sarunājās LSPA 1.st.g. students Reinis KRĒGERS.
Saruna ar Anitu Kažemāku.
Reinis: Cik veiksmīgi izdevās izsoļot pēc grafika? Sasniedzi aptuveni cerēto rezultātu?
Anita: Gribējās jau nedaudz ātrāk, bet svarīgākais ir tas, ka visu distanci noturēju tempu, tas lieti noderēs vasaras sezonā 20km soļošanā.
Reinis: Kā esi atjaunojusies pēc mēnesi ilgās nometnes Portugālē?
Anita: Fiziski esmu apradusi ar Latvijas laika apstākļiem un treniņiem šeit, jo, kā zināms, soļotāji trenējas ārā pat pie -15°C, tomēr emocionāli vēl nejūtos aklimatizējusies, joprojām esmu Portugālē.
Reinis: Šīm sacensībām gatavojies kaut kā īpaši, vai mači bija treniņa nolūkos?
Anita: Sacensības paliek sacensības, svarīgi, lai sacensību gars nepazustu līdz pat vasaras galvenajiem mačiem.
Reinis: Tavuprāt, konkurencei ir nozīme?
Anita: Protams, konkurence ir ļoti svarīga, tā ir motivācija soļot ātrāk… Priecājos, ka ir tik sīva konkurence, un svarīgi, ka šī konkurence izpaužas, kā draudzīgas attiecības, nevis strīdi vai naids.

Saruna ar Kristīni Vilkasti.
Reinis: Kā vērtē savu startu?
Kristīne: Līdzīgi kā biju prognozējusi. Sagatavošanās periodā izlaidu ļoti garu treniņu posmu. Šis ir pirmais gads sieviešu konkurencē, tādēļ bija grūti konkurēt ar labākajām. Šis mačs ir kā sākums, atsākot treniņus pēc ieilgušās traumas.
Reinis: Kādi plāni vasaras sezonai?
Kristīne: Īpašus plānus neizvirzu, vienīgais plāns ir piedalīties Latvijas Olimpiādē, Latvijas un Baltijas čempionātos.
Reinis: Kā izdodas savienot treniņus ar mācībām?
Kristīne: Viegli nav, īpaši pietrūkst motivācija kompānijas trūkuma dēļ. Principā ir jādarbojas vienai pašai, reizēm pakonsultējos ar docentu Māri Gaili. Vairāk sliecos uz domu, ka nākotni ar nopietno sportu nesaistīšu, vairāk laika atvēlēšu mācībām.
Reinis: Ko Tu novēli pārējiem Sporta akadēmijas vieglatlētiem?
Kristīne: Vēlmi iet uz treniņiem, nepamest to, ko iesākuši.

Saruna ar Artūru Bikovski.
Reinis: Kā vērtē savu dalību Latvijas ziemas čempionātā?
Artūrs: Šis mačs nebija pārāk svarīgs, sacensībām gatavojos atbildīgi tikai pēdējās nedēļas, jo uz vasaras pusi būs sacensības, kas ir krietni svarīgākas par šīm – „neiespringstu” uz ziemas 5km soļošanu.
Reinis: Kā Tev ar traumām, ir sagādājušas galvassāpes?
Artūrs: Un kā vēl, visu rudens posmu mocījos ar pēdas traumu. Liekas, ka ikvienam sportistam varu novēlēt jaunajā sezonā iztikt bez nopietnām traumām.
Reinis: Kādi Tev ir šīs sezonas plāni?
Artūrs: Soļošana ir ļoti specifiska disciplīna, kas prasa daudz laika un nervus. No lielā darba, soļojot treniņos, es nebaidos, bet līdz pavasarim vairāk laika esmu nolēmis atvēlēt mācībām. Tuvāk nāks vasaras galvenie mači, tad arī trenēšos nopietnāk.

Apsveicam soļotājus ar panākumiem!

Informāciju sagatavoja LSPA 1.st.g.students Reinis KRĒGERS


 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv