Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Latvijas ziemas čempionāts daudzcīņā sievietēm 28.01.2012., Rīga
Latvijas ziemas čempionāts daudzcīņā sievietēm 28.01.2012., Rīga Drukāt
Svētdiena, 29 janvāris 2012 10:12

28.janvārī Rīgas Nacionālajā sporta manēžā sievietes sadalīja medaļas Latvijas čempionātā pieccīņā. No vadošajām sportistēm šajā disciplīnā nestartēja Laura Ikauniece, līdz ar to Aigai Grabustei vienatnē nācās cīnīties par augstvērtīgu rezultātu nu uzvaru čempionātā.
No LSPA studentēm arī augstlēcēja Jeļena FEŅUKA (treneris L.Haritonovs), 3.st.g. piedalījās šajās sacensībās.
Pirmā disciplīna 60m barjerskrējiens, jāprot tehniski pareizi skriet ne tikai pāri barjerām, bet arī starp tām. Šoreiz Jeļenai galvenais uzdevums bija tikt līdz finišam, tas izdevās – 12,15sek. un pirmie 363 punkti iekrāti.
Otrā disciplīna – augstlēkšana, Jeļenas spēcīgākais veids un tehniskais izpildījums pieklājīgs, augstums 1,68m veikts un daudzcīņā vēl klāt 830 punkti.
Trešā disciplīna – lodes grūšana, daudzām daudzcīņniecēm ne tā „mīļākā” disciplīna. Jeļena izvēlējās vieglāko no izpildījuma variantiem, lodes grūšana no vietas. Lode īpaši tālu nelidoja – 6,22m un punktu summai pievienojas vēl 285 punkti.
Ceturtā disciplīna – tāllēkšana, dažreiz komandas interesēs Jeļena sacensībās ir lēkusi tālumā un pieklājīgā līmenī apguvusi šo veidu. Pēc trīs lēcienu sērijas 5,04m un 570 punkti.
Piektā disciplīna – 800m skrējiens, Jeļena uz starta neizgāja. Pēc 4 disciplīnām savāktie 2048 punkti nedeva nekādu vietu, jo sacensību noteikumos ir teikts, ka sportistam jāierodas startā un jāuzsāk skrējiens, to var nepabeigt un saņem „0” punktus, bet saglabāt iepriekš iegūtos punktus un iegūt attiecīgu vietu.
Par sacensību uzvarētāju kļuva Aiga Grabuste – 4396 punkti.

Jeļenas FEŅUKAS komentārs par startu.
Tu esi augstlēcēja, kā vērtē savu startu Latvijas čempionātā daudzcīņā?
Jeļena: Pirmo reizi savā sporta dzīvē startēju daudzcīņā. Piekrītu, ka tas ir diezgan grūti, piedalīties 5 dažādās disciplīnās vienā dienā, jābūt riktīgam spēkam un garīgai izturībai. Pirmo reizi skrēju 60m barjerskrējienu un pirmo reizi grūdu lodi (tas tiešām nav mans veids). Varbūt, ja ar laiku piestrādātu pie katras disciplīnas, tad varētu jau kaut kas iznākt no daudzcīņas, bet tas arī atkarīgs no pašas gribasspēka. Man augstlēkšana ir sirdij tuva, un pati gribu piestrādāt pie tās, jo tur ir daudz nianšu, kas jāievēro, lecot pāri latiņai. Būtu pārāk daudz lai vēl startētu daudzcīņā. Uzskatu, ka tas ir diezgan jauki startēt sev nepierastās sacensībās, jāizmēģina taču viss dzīvē!

28. – 29.01.2012. sacensības Latvijas čempionātā daudzcīņā turpina vīrieši.

 


 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv