Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes I Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās Spēlēs arī Latvijai ir savs jaunais vēstnieks
I Jaunatnes Ziemas Olimpiskajās Spēlēs arī Latvijai ir savs jaunais vēstnieks Drukāt
Ceturtdiena, 12 janvāris 2012 00:00

6116011600_l_smallSveiki, mani sauc Einārs Lansmanis un es vēlos jūs iepazīstināt ar sevi un ar projektu kurā esmu iesaistījies.

No sākuma pastāstīšu nedaudz par sevi! No 1994. gada nodarbojos ar kalnu slēpošanu, esmu piedalījies divos Pasaules čempionātos un kļuvis par divkārtēju Baltijas un Latvijas čempionu milzu slalomā. Pēdējos 6 gadus paralēli nodarbojos ar frīstaila slēpošanu, kas ir mans hobijs un sirds lieta. 2009./10. gada sezona man izrādījās neveiksmīga, ne tikai tajā ka neveicu kvalifikāciju olimpiskajām spēlēm bet arī guvu smagu traumu paša sezonas izskaņā.

Līdz šai pat dienai neesmu varējis atsākt nopietnus treniņus, dēļ smagās traumas, bet visā sliktajā ir kaut kas labs. Man atklājās daudz brīvā laika un biju priecīgs uzsākt studijās LSPA šobrīd studēju 2. Kursā. Pagājušas sezonas sākumā tiku pieaicināts būt par atbildīgo personu snovbordam un frīstaila slēpošanai, Latvijas Slēpošanas Savienībā, kur mans pienākums ir popularizēt sporta veidus, komunicēt ar sportistiem un organizēt sacensības. Tā man ir lieliska iespēja pielietot studijās iegūto praksē un otrādāk.

 

Pa šo laiku kamēr esmu iesaistīsies organizēšanā un nedaudz atkāpies no aktīvā sporta esmu uzņēmies daudz jaunus izaicinājumus un par vienu no tiem pastāstīšu vairām. Šī gada vasarā saņēmu piedāvājumu kandidēt Latvijas jaunā vēstnieka amatam Insbrukas jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs. Izturot konkursu tiku pagodināts ar vēstuli no starptautiskās olimpiskās komitejas un kļuvu par jauno vēstnieku. Tas ir milzīgs pagodinājums piedalīties šajā nozīmīgajā sporta pasākumā, būt par liecinieku vēsturiskam notikumam un protams pārstāvēt valsti. Manas uzdevums kā Latvijas jaunajam vēstniekam ir popularizēt šis spēles jauniešu vidū un iesaistīt olimpisko spēļu dalībniekus, jaunos Latvijas olimpiešus SOK izstrādātā kultūras un izglītības programmā, kas realizēsies Insbrukas spēļu laikā. Šī programma ir jauns projekts, kurš tika sākts realizēt jau Singapūras spēļu laikā un tā mērķis ir šīs spēles padarīt par milzīgu kultūras sporta un izglītības pasākumu un veicināt šo mijiedarbību jauniešu vidū.

Septembrī Insbrukā norisinājās kongress priekš jaunajiem vēstniekiem, kura laikā mēs izgājām nelielu apmācību, tuvāk iepazināmies ar spēļu programmu, izmēģinājām kultūras un izglītības programmu, kā arī tuvā iepazinām kolēģus no citām valstīm lai veidotu spēcīgu komandu. Pašas spēles norisināsies 13.-22.janvārim kurās Latviju pārstāvēs vairāki sportisti. Par precīzu komandas sastāv, kas pārstāvēs Latviju pagaidām ziņot vēl nevaru, jo tas nav apstiprināts LOK. Šobrīd piedāvāju apskatīt dažādas fotogrāfijas un video par I Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm.

Paldies ka devāt iespēju padalīties skatieties krāsainos video kuri jūs tuvāk iepazīstinās ar notiekošo spēlēs un kultūras un izglītības programmu.

Ar cieņu,
2. kursa
2. grupas Students
Einārs Lansmanis

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv