Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes Kopsavilkums par III Pasaules latviešu zinātnieku kongresa sekciju „Inovācijas sporta zinātnē”
Kopsavilkums par III Pasaules latviešu zinātnieku kongresa sekciju „Inovācijas sporta zinātnē” Drukāt
Trešdiena, 26 oktobris 2011 15:30

Kongresa sekcijas „Inovācijas sporta zinātnē” darbs 8 stundu garumā norisinājās 25.oktobrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un šajā laikā ar referātiem uzstājās 16 kongresa dalībnieki. Galvenie tematiskie virzieni – sporta izglītība, augstu sasniegumu sports un rekreācija.

Ievadā prof. Uldis Grāvītis sniedza ieskatu par sporta zinātni I un II Pasaules Latviešu zinātnieku kongresu ietvaros. Kongresa dalībnieku klausītāju vidū bija dalībnieki no citām augstskolām, kā arī dažādu nozaru interesenti.


Sporta zinātnes attīstības vēsturiskā apskata rezumējums deva jaunu virzību pētījumiem sporta zinātnē par Latvijas sportistiem raksturīgo fizioloģisko un domāšanas priekšrocību izzināšanu, kas cieši saistīta ar inovācijām augstu sasniegumu sportā :

 1. Duālās karjeras iespēju paplašināšana Latvijā.
 2. Novitātes sieviešu basketbola komandas psiholoģiskajā sagatavošanā Olimpiskajām spēlēm.
 3. Lokālā vibrācija kā inovatīvs risinājums sportistu darbaspēju atjaunošanā.
 4. Ekscentrisku spēka vingrinājumu un treniņu augstkalnu apstākļos simulācijas ietekme uz sportistu skeleta muskuļu attīstību.
 5. Inovatīvi risinājumi treniņu līdzekļu izvēlē svarcelšanā.
 6. Uzturs sporta spēlēs.

Savukārt inovācijas sporta izglītībā saistītas ar aktualitātēm Latvijas izglītības jomā:

 1. Paradigmu maiņas īstenošana sporta izglītībā vērtēšanā.
 2. Problēmu skatījums skolotāju profesionālajā motivācijā un plānošanas kompetencē kā izaicinājums skolotāju turpmākajā profesionālajā izglītošanā.
 3. Paraolimpiskās izglītības īstenošana Latvijā.
 4. Termina „kustību spēles” aktualizācija kā nepieciešama inovācija sporta zinātnē.
 5. Inovācija ģimeņu sportā Latvijā – bērns kā fizisko aktivitāšu veicinātājs ģimenē.

Tika uzsākta diskusija par jaunu sporta zinātnes apakšnozari - rekrealoģiju, kas pēta cilvēka fizisko, garīgo, emocionālo spēju atjaunošanos procesus un metodes.

Kongresa sekcijas „Inovācijas sporta zinātnē” vadītāji           asoc. prof. A.Fernāte, prof. J.Grants
 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv