Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes Sports bez robežām
Sports bez robežām Drukāt
Piektdiena, 19 augusts 2011 09:18

Starptautiskais mediju klubs "Formāts A3" 26. augustā Rīgā rīko tikšanos, veltītu Krievijas un Baltijas sportistu neaizmirstamajai kopīgai sporta pagātnei.
Par rīdzinieku viesi kļūs pazīstams basketbola treneris, lielisks TV komentētājs, sporta eksperts, Krievijas TV Pirmā kanāla Sporta raidījumu direkcijas direktora vietnieks Vladimirs Gomeļskis.
Tikšanās temats – "Sports bez robežām".
Vladimira Gomeļska prognozes par galveno sporta notikumu attīstības gaitu rīdzinieki varēs uzzināt no pirmām rokām, jo tālāk no Rīgas Vladimirs Gomeļskis dosies tieši uz Lietuvu – uz Eiropas 37. meistarsacīkstēm basketbolā.
Komentētājs ir pārliecināts, ka Eirobaskets sola būt viens no interesantākajiem pēdējo 10-15 gadu laikā.


Vladimira Gomeļska ģimenē visi ir bijuši basketbolisti: vecāmāte Ņina Žuravļova – nopelniem bagātā sporta meistare un PSRS nopelniem bagātā trenere ir spēlējusi PSRS izlasē Strādnieku olimpiskajās spēlēs, kas notika Parīzē 1935. gadā; māte Olga Gomeļska – PSRS nopelniem bagātā sporta meistare, PSRS un Eiropas čempione; tēvs – olimpiskais čempions, vairākkārtējs pasaules, Eiropas, PSRS un Krievijas čempions, nopelniem bagātais PSRS, Lietuvas un Krievijas treneris; tēvocis Jevģenijs Gomeļskis kopā ar NVS sieviešu izlasi uzvarēja Olimpiskajās spēlēs Barselonā.
Dzimis šādā ģimenē, kas bija īsts sportistu un treneru zvaigznājs, Vladimirs Gomeļskis nevarēja nenodarboties ar sportu. Viņa bērnības gadi ir pagājuši Rīgā, un pirmos soļus sportā viņš arī ir spēris šeit.
Par Vladimira otrām mājām bija kļuvusi neliela ASK sporta zāle ar vingrošanas soliem trīs rindās skatītāju tribīņu vietā. Šajā zālē notika visas spēles. (Rīgas sporta nams "Daugava" ar 3 tūkstošiem skatītāju vietu tika uzcelta 1961. gadā lielā mērā pateicoties Aleksandram Gomeļskim un kļuva par vienu no pirmajām sporta kompleksiem Padomju Savienībā.)
Vladimirs bija sācis kā spēlētājs, taču trauma pārtrauca viņa karjeru, un kopš 1979. gada Vladimirs Gomeļskis trenējis dažādas komandas, 1986. gadā kļūstot par KPFSR nopelniem bagāto treneri.
Viņa karjerai tālāk virzoties, Vladimirs Gomeļskis ir kļuvis par vadošu basketbola spēļu komentētāju, sporta programmu producentu, vienu no labākajiem Krievijas ekspertiem basketbola jomā. Viņa televīzijas debija notika 1989 gadā programmā "NBA labākās spēles".
Vairākus gadus sporta komentētāju – tēva un dēla Gomeļsku duets ļāva miljoniem sporta interesentu sajust pasaules basketbola skaistumu. Vladimirs vadīja reportāžas no visam Olimpiskajām spēlēm sākot ar 1992. gadu. Patlaban viņš strādā telekompānijā "NTV-Pļus".
V. Gomeļskis ir Krievijas TV Pirmā kanāla Sporta raidījumu direkcijas direktora vietnieks, programmas "Nedēļa NBA ar Vladimiru Gomeļski" autors un vadītājs. Komentējis Krievijas TV Pirmā kanāla ledus šovus "Ledus laikmets" un "Ledus un liesma".
Vladimirs Gomeļskis ir lielisks stāstītājs. Viss viņa mūžs ir saistīts ar basketbolu. Viņš ir spēlējis slavenajā CASK klubā, bet viņa tēvs, leģendārais Aleksandrs Gomeļskis,  trenējis PSRS izlasi, kas uzvarēja Seulas Olimpiskajās spēles.
Pēc Vladimira Gomeļska domām dižajā basketbola izlasē, ko bija trenējis viņa tēvs, tika pārstāvēti visu triju Baltijas republiku, Krievijas, Ukrainas un Kazahstānas iedzīvotāji. Tai skaitā pamatsastāvā ir bijuši četri lietuvieši ar slaveno Arvīdu Saboni priekšgalā.
Visi viņi, kā uzsvēra Gomeļskis, bija un joprojām paliek ne tikai draugi, bet gandrīz radinieki. Toreiz oficiālā himna ir bijusi PSRS himna, taču komandai ir bijusi arī sava neoficiālā himna – "Dziesma par zaķiem" no filmas "Briljantu roka". Centra tēli bija, kā jau centra spēlētājiem pienākas, 222 cm garais Sabonis un 220 cm garais Vladimirs Tkačenko, kas dejoja, ceļot kājas augstu gaisā – kā Ņikuļins filmā.
Tikšanās ar Vladimiru Gomeļski notiks 26. augustā plkst. 17.00 viesnīcas "Tallink" konferenču zālē (Elizabetes ielā 24). Tiek aicināti žurnālisti, sporta pārstāvji, sabiedriskie darbinieki un vienkārši sporta fani.
Ieeja ir par brīvu, taču lūdzam iepriekš reģistrēties pie pasākuma moderatoriem pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .
Tālrunis 67088771 (darba dienās)
http://www.format-a3.ru

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv