Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes XXVII SELL STUDENTU SPĒLES 12. – 15.05.2011. Kauņa VIEGLATLĒTIKA
XXVII SELL STUDENTU SPĒLES 12. – 15.05.2011. Kauņa VIEGLATLĒTIKA Drukāt
Pirmdiena, 16 maijs 2011 07:53

Tradicionāli pēc Latvijas Universiādes vieglatlētikā noslēguma, Latvijas labākie vieglatlēti (uzvarētāji Universiādē) startē Baltijas valstu studentu spēlēs. Šogad SELL Spēles notika 27 reizi, Lietuvas pilsētā Kauņā.

IMG_5210_small

LSPA Sporta klubu pārstāvēja divi bakalaura programmas 2.studiju gada studenti Anita KAŽEMĀKA un Ansis BRŪNS.

Abiem sportistiem starts bija 13.maijā, Kauņā apmācies, +14°C, tuvojoties šķēpa metēju startam (pl.14:50) sāka smidzināt lietus un palika vēsāk. Pirmajā metienā Ansis raida šķēpu 64,07m tālu un pēc pirmās metienu sērijas ir labākais. Otrajā mēģinājumā nesanāk ieskrējiena ritms un Ansis atgriežas ieskrējiena sākumā, lietuviešu studenti tikai paspēj uzsaukt, ka palikušas padsmits sekundes līdz atvēlētā laika beigām. Uz tablo rāda 3 sekundes, kad Ansis sāk atkārtotu ieskrējienu, metiens – 69,41m uz to bridi labākais rezultāts, bet tad seko Timo Moorast (TTU, EST) metiens – 73,07m. Trešais metiens Ansim tikai 67,45m, joprojām sportists „nejūt” sevi pēc krustsoļiem un tehniskajā izpildījumā arī brāķis. Konsultācijā no malas iesaistās treneris Uldis Kurzemnieks (treneris tāllēcējam Jānim Leitim, RSU). Ansis cenšas ieklausīties teiktajā, tomēr ceturtajā mēģinājumā, metot priekšpēdējam, šķēps nelido pietiekami tālu, un apzināti tiek uzkāpts uz izmetiena līnijas. Igauņu sportistam arī ceturtais mēģinājums neveiksmīgs. Pirms piektā metiena līdzjutēji tribīnēs spriež, ka Ansis dabūs brāzienu ne tikai no treneres Valentīnas Eidukas, bet arī no LOV dakteres Valdas Kuģes, ja nemetīs tālāk par 70 metriem. Atliek vien minēt kas notiek sportista galvā pirms piektā metiena, bet tas izdodas, šķēps aplausu pavadīts piezemējas 76,37m tālu. Sesto mēģinājumu Ansis jau veic kā pēdējais. Igauņu sportists cenšas atgūt līderpozīcijas, tomēr jāsamierinās ar neveiksmīgu metienu, tas netiek ieskaitīts. Sestais metiens Ansim, jau kā SELL Spēļu uzvarētajam, izdodas, šķēps lido, liekas, ka būs tālāk par iepriekš iespēto, bet iedarbojas vējš un šķēps strauji piezemējas – 75,08m. Pēc sestā metiena Ansis tik nosaka: „Tagad varētu vēl četrus metienus izmest.” Trešais šķēpa mešanā lietuvietis Nerijus Lučkauskas (LKKA, LTU) – 67,92m.

Kamēr Ansis cīnās ar sevi un šķēpa mešanas tehniku, startē studentes 3000m soļojumā (pl.15:30) un Anita ar pirmajiem metriem izvirzās vadībā. Pēc pirmajiem pārsimts metriem bikli skatoties apkārt Anita konstatē, ka neviena no Lietuvas soļotājam viņai kompāniju nesastādīs un jāiet būs vienai pašai, cīnoties ar lietu, kurš pieņēmies spēkā. Tribīnēs skan daži uzmundrinājuma izsaucieni Anitai, treneris Aivars Rumbenieks koriģē soļojuma tempu. Septiņu ar pusi apļu laikā Anita pamanās paiet garām trim soļotājām, apsteidzot tās par apli. Finišs tiek sasniegts pēc 13:10,75min., otrās vietas ieguvēja lietuviete Inga Mastianica (LKKA, LTU) atpaliek par apmēram 150 metriem un finišē pēc 13:46,96min., trešā Solveiga Ozola – Ozoliņa 15:21,89min. (LU, LAT).

Anitas komentārs dienu pēc sacensībām:„SELL spēlēs piedalījos pirmo reizi, un ar sasniegto rezultātu esmu ļoti priecīga. Kaut arī laika apstākļi nebija tie labākie – lija lietus, bija jūtams pretvējš, bet sacensību plānotais mērķis tika izpildīts. Prieks, ka mums ar Ansi izdevās izpildīt to, ko no mums gaidīja!” Savukārt, Ansis, uzzinājies, ka nākošajā gadā SELL spēles notiks Somijā noteica: „Būs jābrauc aizstāvēt čempiona nosaukums.”

Nenoliegšu, LSPA Vieglatlētikas katedrā no abiem studentiem tika gaidīts rezultāts Latvijas XXI Universiādes līmenī. 2011.gada 13.maija žurnālā „Sports” minēts, ka „Jelgavas stadionā divu dienu sacensībās kļuva zināmi mūsu labākie studenti, kuri šīs nedēļas nogalē piedalīsies Baltijas valstu XXVII SELL spēlēs Kauņā. Lielas cerības studentu sporta draugi saista ar soļotāju Anitu Kažemāku, kura pārliecinoši uzvarēja sacensībās Jelgavā, bet dienu vēlāk izcīnīja uzvaru starptautiskajās sacensībās Valgā.”

Apsveicam Anitu KAŽEMĀKU un Ansi BRŪNU!


 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv