Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes RSU REKTORS IEPAZĪŠANĀS VIZĪTĒ TIKĀS AR LSPA VADĪBU
RSU REKTORS IEPAZĪŠANĀS VIZĪTĒ TIKĀS AR LSPA VADĪBU Drukāt
Pirmdiena, 29 janvāris 2024 13:46

A.Petersons K.Ciekurs 26.01.2024 mPiektdien, 26. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) telpās RSU rektors Aigars Pētersons tikās ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektoru Kalvi Ciekuru un LSPA Padomes priekšsēdētāju Sandru Rozenštoku. Pēc sarunas klātesošie bija vienisprātis, ka abu augstskolu interesēs ir sekmīga sporta pedagoģijas un sporta zinātnes attīstība LSPA, iekļaujoties RSU sastāvā kā atsevišķai struktūrvienībai no 2024. gada 1. jūlija.

Lai pārrunātu sadarbību un kopīgās nākotnes ieceres iepazīšanās vizītē pie RSU rektora Aigara Pētersona bija ieradies LSPA rektors Kalvis Ciekurs un LSPA Padomes priekšsēdētāja Sandra Rozenštoka. Sarunas gaitā vadītāji arī apsprieda publiskajā telpā izskanējušo ziņu par LSPA darbinieku nostāju saistībā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 903, kas paredz konsolidēt LSPA un RSU.

“Lai sekmīgu turpinātos darbs arī konsolidācijas periodā un pēc tās, ir būtiski saglabāt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studiju programmas, akadēmisko personālu, iesāktās tradīcijas un veiksmīgas darbības turpināšanos. Arī studentu uzņemšana konsolidācijas procesu iespaidā netiks ietekmēta. To varēsim īstenot, ieviešot pārejas periodu, kura laikā atrisināsim tehniskos un administratīvos jautājumus,” uzsvēra RSU rektors Aigars Pētersons.

“Sporta izglītība Latvijā tāpat kā līdz šim tiks nodrošināta esošajiem un topošajiem studentiem atbilstoši visaugstākajai iespējamajai kvalitātes latiņai. Jo veiksmīgāka būs sadarbība ar visiem iesaistītajiem sporta izglītības jomā – docētājiem, sporta organizācijām, sporta federācijām – jo kvalitatīvāki būs rezultāti,” atzina LSPA rektors Kalvis Ciekurs.

RSU un LSPA vadība ir pārliecināta, ka nav pamata publiskajā telpā izskanējušajai informācijai saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosināto iestāžu konsolidācijas termiņa saīsināšanu. Lai garantētu Eiropas Savienības Attīstības un noturības mehānisma finansējuma 7 milj. eiro apmērā apgūšanu, termiņš ir pamatots. Šie līdzekļi ir vienīgie, kas pieejami konsolidācijas aktivitāšu finansēšanai, tādēļ nepieciešams pēc iespējas ātrāk uzsākt kopīgu konstruktīvu darbu pie to apgūšanas.

RSU vēlas papildus piesaistīt arī IZM institucionālās attīstības pilotprojekta finansējumu, kas bez minētajiem līdzekļiem no Attīstības un noturības fonda var tikt izmantoti tieši LSPA studiju un zinātniskās darbības rezultātu uzlabošanai.

“LSPA Padome redz, ka ir būtiski, lai LSPA turpina pastāvēt kā atsevišķa struktūrvienība, kas darbiniekiem, studentiem, akadēmiskajam personālam garantē drošību, pēctecības un piederības sajūtu. Priecājos, ka mūsu viedoklis ir uzklausīts un ņemts vērā. To, ka LSPA būs atsevišķa struktūrvienība apliecina gan RSU Senāta, gan RSU padomes lēmums, kas nosaka, ka Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija saglabā savu nosaukumu un ir atsevišķa struktūrvienība RSU prorektora pakļautībā,” skaidroja Sandra Rozenštoka.

Papildu informācijai

Tīna Sidoroviča, RSU ārējās komunikācijas vadītāja, mob. tālr. 29267825, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv