PROJEKTĀ IZSTRĀDĀTĀ ĪSĀ CIKLA PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS STUDJU PROGRAMMA SAŅĒMUSI LICENCI Drukāt
Ceturtdiena, 30 novembris 2023 10:47

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logo

Augstskolas īstenotajā projektā Nr. 8.2.1.0./18/I/006 “Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pedagogu izglītības studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana” atskaites periodā projekta īstenošanas komanda veica saziņu ar valsts pārvaldes iestādēm, veica finanšu saņēmēja tiesisko interešu aizsardzību saistībā ar vienu no projektā izstrādātajām studiju programmām, kā arī nepieciešamās projekta administrēšanas un publicitātes darbības.

Atskaites periodā noslēdzās profesionālās bakalaura studiju programmas “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība” aprobācijas process. LSPA gatavo akreditācijas iesniegumu un to pavadošo dokumentāciju.

Saistībā ar šī projekta ietvaros izstrādāto pirmā līmeņa augstākās izglītības studiju programmu (turpmāk – īsā cikla profesionālā augstākā izglītība) “Sporta un izglītības speciālists” augstskola darbojās divos virzos: no vienas puses īstenoja sākotnēji iesniegtās studiju programmas ar 4 apakšprogrammām tiesiskās aizsardzības pasākumus, lai nodrošinātu projekta interešu aizsardzību, no otras puses pabeidza no jauna iesniegtās studiju programmas ar trim apakšprogrammām licencēšanas procesu, lai nodrošinātu studiju procesa nepārtrauktību. Studiju kvalitātes komisija 2023.gada 4.oktobrī pieņēma lēmumu Nr.2023/35-L licencēt LSPA īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Sporta un izglītības speciālists” ar trim apakšprogrammām. Saskaņā ar lēmumu augstskolai uzdots trīs mēnešu laikā precizēt un iesniegt Kvalitātes komisijai studiju programmas visu apakšprogrammu studiju plānus. Ar šo lēmumu noslēdzies 11 mēnešu ilgs posms, kas bija nepieciešams LSPA, lai tā panāktu jaunās studiju programmas licencēšanu.

Kā zināms, augstskola sākotnēji, t.i., 2022.gada 29.novembrī, nodibinājumā “Akadēmiskās izglītības centrs” (turpmāk AIC) iesniedza studiju programmu “Sporta un izglītības speciālists” ar četrām apakšprogrammām. Centra Studiju kvalitātes komisija ar 2023.gada 29.marta lēmumu Nr.2023/09‑L atteica licencēt minēto studiju programmu. Lemjot par LSPA apstrīdēšanas iesniegumu, centra Apelācijas komisijas 2023.gada 16.jūnijā, “iesaldēja” šī jautājuma izskatīšanu vēl uz 12 mēnešiem. 2023. gada 14. jūlijā LSPA šo lēmumu apstrīdēja Administratīvā rajona tiesā.  22.augustā tika saņemts tiesas lēmums ar kuru tika apmierināta LSPA sūdzība un atcelts AIC Apelācijas komisijas 2023. gada 16.jūnija lēmums un uzdots komisijai mēneša laikā, līdz 2023.gada 21. septembrim, izskatīt augstskolas 2023.gada 15. maijā iesniegto apstrīdēšanas iesniegumu par AIC Studiju kvalitātes komisijas 2023.gada 29.marta lēmumu Nr.2023/09-L. Taču Apelācijas komisija 2023.gada 22.septembrī pieņēma lēmumu Nr.2023/02‑AP ar kuru atstāts negrozīts sākotnējais Studiju kvalitātes komisijas lēmums. Tā kā LSPA ir vienīgā specializētā augstskola, kas iestājas par augstākās izglītības sportā interesēm,  augstskola 2023.gada 23.oktobrī iesniedza pieteikumu tiesā. 2023.gada 27.oktobrī tiesa pieņēma LSPA pieteikumu par labvēlīga administratīva akta izdošanu.

Noslēdzoties projektam ir licencētas abas studiju programmas, tālākās darbības, kas saistītas ar  studiju programmu aprobāciju un/vai akreditāciju tiks īstenotas par augstskolas pašu līdzekļiem.

Atgādināšu, ka augstskola projektu īstenos no 2018.gada 1. oktobra līdz 2023.gada 30.novembrim. Projektā pieejams finansējums 305 561 euro apmērā, no kura 259 726, 85 euro ir ESF finansējums, bet 45 834,15 euro ir valsts līdzfinansējums.

Informāciju sagatavoja:
LSPA projekta koordinatore Iveta Birziņa,   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar LSPA studiju prorektori, profesori Andru Fernāti,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv