Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes NOSLĒDZIES “NORDPLUS” PROJEKTS “INTEGRATĪVĀ APRŪPE SENIORA VECUMA CILVĒKIEM”
NOSLĒDZIES “NORDPLUS” PROJEKTS “INTEGRATĪVĀ APRŪPE SENIORA VECUMA CILVĒKIEM” Drukāt
Trešdiena, 11 oktobris 2023 10:43

PXL 20230929 083800880.MP

Septembrī Rīgā ar intensīvo studiju kursu noslēdzies “Nordplus” finansētais projekts “Integratīvā aprūpe seniora vecuma cilvēkiem”, kas aizsākās 2013. gadā, uzsākot programmas izveidi, bet intensīvo studiju nedēļas notiek kopš 2015. gada. Programmā piedalījās dažādu valstu studējošie un pasniedzēji no veselības aprūpes studiju programmām - medmāsu, ārstu palīgu, ergoterapijas, fizioterapijas un veselības aprūpes sportā. Studenti apguva teorētiskās un praktiskās nodarbības.

No 25. līdz 29.septembrim Rīgā notika intensīvā studiju programma  (3 ECTS apjomā). Programmā piedalījās dalībnieki no Islandes universitātes (Reikjavika), Satakuntas Tehniskās universitātes (Pori, Somija), Lietuvas Sporta universitātes (Kauņa), Rīgas Stradiņa Universitātes, Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas, Latvijas Universitātes Rīgas medicīnas koledžas un Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas.

 No LSPA docents, Ph.D. Agris LIEPA studējošos iepazīstināja ar interaktīvu tehnoloģiju pielietošanu, lai uzlabotu rumpja muskuļu darbību seniora vecuma cilvēkiem. Savukārt vadošā pētniece, Ph.D. Aija KĻAVIŅA vadīja nodarbību par fizisko aktivitāšu izmantošanu seniora vecuma cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām. No LSPA programmu apguva bakalaura programmā “Fizioterapija” 3. kursā studējošās Ilze VAIVADE un Marija JUZOVA.

 Abu studējošo iespaidi par aizvadīto nedēļu Rīgā:

 “Projekta laikā varēja iepazīt cilvēkus no dažādām valstīm. Uzzināt vairāk par ārzemju augstskolām un, kā šajās valstīs rūpējas par senioriem. Katru dienu bija vairākas interesantas lekcijas, kuras vadīja savu jomu speciālisti. Kopumā visa projekta laikā ieguvām dažādas zināšanas un pilnveidojāmies. Bija liels prieks izbaudīt šo pieredzi.”

 Lai arī projekts ir noslēdzies, jau šā gada oktobrī programmas vadības grupa plānos nākamo projekta pieteikumu, piesaistot jaunus partnerus un inovatīvas tēmas saistībā ar digitālām tehnoloģijām un to lietošanas izaicinājumiem seniora vecuma cilvēkiem.  

“Nordplus” projekts “Integrative Care for Elderly”, Nr.ID NPHE-2021/10232

LSPA PIEDALĀS “NORDPLUS” PROJEKTA MĀCĪBU PROGRAMMĀ PAR MULTIDISCIPLINĀRU PIEEJU SENIORU VESELĪBAS APRŪPĒ

TOPOŠIE FIZIOTERAPEITI STARPTAUTISKĀ “NORDPLUS” PROJEKTĀ GUVUŠI ZINĀŠANAS PAR VECU CILVĒKU VESELĪBAS APRŪPI

LSPA FIZIOTERAPIJAS STUDENTI APGUVUŠI STARPTAUTISKU APMĀCĪBAS KURSU PAR STARPDISCIPLINĀRU PIEEJU VECU ĻAUŽU APRŪPĒ

„NORDPLUSS” IETVAROS TOP INTENSĪVAIS STUDIJU KURSS SENIORU APRŪPĒ

PXL 20230929 075638393

PXL 20230927 110625089

PXL 20230928 161050276.MP

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

sadarbībā ar LSPA vadošā pētnieci,
projekta vadītāju, Ph.D. Aiju Kļaviņu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv