Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes STUDENTI UN DOCĒTĀJI DISKUTĒ PAR AKTĪVA DZĪVESVEIDA ILGTSPĒJĪBU LSPA STARPTAUTISKAJĀ REKREĀCIJAS VASARAS SKOLĀ
STUDENTI UN DOCĒTĀJI DISKUTĒ PAR AKTĪVA DZĪVESVEIDA ILGTSPĒJĪBU LSPA STARPTAUTISKAJĀ REKREĀCIJAS VASARAS SKOLĀ Drukāt
Ceturtdiena, 21 septembris 2023 13:24

OSRESS 2023 kopbildeNo 11. līdz 17. septembrim Madonā, aktīvās atpūtas un sporta centrā “Smeceres sils”, jau 12.reizi norisinājās rekreācijas sporta veidu starptautiskā vasaras skola „OSRESS 2023”, šogad par mēķi izvirzot aktīva dzīvesveida ilgtspējību.

Madonas pusē pulcējās 30 studenti un pasniedzēji no 4 valstu – Latvijas, Spānijas, Polijas un Lietuvas augstskolām.

Vasaras skolas mērķis ir sekmēt pieredzes apmaiņu un profesionālo izaugsmi sporta speciālistiem un studentiem rekreācijas jautājumos, kā arī veicināt neformālo izglītību, izglītošanās procesā, vienlīdzīgi iesaistot gan studentus, gan pasniedzējus.

Nodarbību laikā, ar dažādām aktivitātēm, dalībnieki mācījās viens no otra, guva nepieciešamo profesionālo pieredzi un zināšanas, lai veiksmīgi strādātu aktīvās atpūtas un rekreācijas jomā savās valstīs.

Nometnes laikā dalībnieki piedalījās gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbībās. Divas programmas dienas dalībnieki pavadīja ārpus “Smeceres sila” bāzes – Madonas un Cesvaines vidusskolās, pirmo reizi “Vasaras skolas” ietvaros veicot pētījumu, kurā tika testētas un analizētas bērnu pamata motorās kustību spējas dažādos vingrinājumos.  Tāpat, dalībnieki devās iepazīt vietējos uzņēmējus Madonas novadā – bišu saimniecību “Mežgaļi”, brīvdienu māju “Pie Sievasmātes”, Cesvaines alus darītavu un izšūto attēlu galeriju. Neizpalika arī katras dalībvalsts kultūras iepazīšana caur dažādām spēlēm, dejām un rotaļām, kas notika Madonas pirmsskoolas izglītības iestādē “Saulīte”. Nometnes pēdējā dienā dalībnieki izmēģināja nūjošanas prasmes Smeceres sila mežos.

Šī gada Vasaras skolas – OSRESS 2023, organizāciju uzņēmās LSPA mācībspēki  - Juris Grants, Ivars Kravalis, Ingrīda Smukā, Inta Bula-Biteniece, Kalvis Ciekurs, Irēna Dravniece un Andra Fernāte. Savukārt no studējošo vidus OSRESS pasākumos piedalījās 4.kursā studējošās Amanda Kapture un Una Selīna Muižniece, kā arī Kitija Kaņepe no 2. kursa, Anastasija Ločmele no 1. kursa un  Behnams Boobani, kurš šovasar aizstāvēja promocijas darbu LSPA un strādā Akadēmijas Strptautisko sakaru daļā.

2024.gadā OSRESS komandu uzņems Bulgārijas vai Polijas kolēģi. Līdz šīm vasaras skolas notikušas Polijā, Spānijā, Latvijā un Itālijā.

Informāciju sagatvoja:
LSPA 4.kursā studējošā Una Selīna Muižniece, 26648749
sadarbībā ar “OSRESS 2023” dalībniekiem

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv