Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LSPA KOMANDAI BRONZA LATVIJAS UNIVERSIĀDĒ 3X3 BASKETBOLĀ
LSPA KOMANDAI BRONZA LATVIJAS UNIVERSIĀDĒ 3X3 BASKETBOLĀ Drukāt
Pirmdiena, 19 decembris 2022 18:24

3x3 basketbols17.decembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Latvijas 33.Universiādes 3×3 basketbola turnīrs, kurā medaļas tika sadalītas vīriešu un sieviešu grupā. Vīriešu konkurencē LSPA pārstāvēja šī gada absolventi Tomass Sparāns un Armands Jakušenoks un studenti Kristians Birznieks un Raivo Mauriņš.

LSPA vīriešu komanda šajās sacensībās pēc oficiāla FIBA 3x3 ranga bija izlikta ar trešo numuru. Latvijas augstāko izglītības iestāžu spēcīgākā komanda 3×3 basketbolā vīriešu grupā tika noskaidrota starp 6 komandām – Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), LSPA, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU) un Latvijas Universitāti (LU), kuru pārstāvēja 2 komandas. Visas 6 komandas tika sadalītas 2 grupās, katrā grupā pa 3 komandām. A grupā tika iedalītas LU, LU2 un RTU komandas, bet B grupā - RSU, LBTU un LSPA. Grupas uzvarētājas pusfinālā tika automātiski, bet grupas 2. un 3. vietas ieguvējām bija jāsacenšas ceturtdaļfinālā.

LSPA pirmajā grupas spēlē ar rezultātu 19:16 pieveica LBTU komandu, bet otrajā spēlē piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret spēcīgo RSU komandu. Grupu sacensības mūsu puiši noslēdza otrajā vietā un cīņu turpināja ceturtdaļfinālā, sacenšoties ar otras grupas 3.vietas ieguvējiem - RTU komandu. Spēle izvērtās spraiga, un sīvā cīņā tika izcīnīta uzvara ar rezultātu 22:17. Uzvara tika nodrošināta tikai spēles pēdējā minūtē, kad mūsu puiši nospēlēja meistarīgāk un veiksmīgāk. Pusfinālā pretī stājās visa turnīra galvenie favorīti LU pirmā komanda. Pēc spēles veiksmīgā sākuma, kad LSPA pat spēja atrasties vadībā ar 8:6, pārsvaru ilgi noturēt neizdevās un spēles beigās piedzīvots zaudējums - 10:21. Spēlē par trešo vietu pretī stājās ne mazāk spēcīgā LU otrā komanda. Aizraujošā un interesantā cīņā, pateicoties spēlētāju individuālām un komandas pūlēm, ar rezultātu 19:16 uzvaru svinēja LSPA komanda, izcīnot Latvijas Universiādes 3×3 basketbola turnīra bronzas medaļas.

Turnīra otrajā vietā ierindojās RSU komanda, bet pirmo vietu, apliecinot savu favorītu statusu, izcīnīja LU pirmā komanda.

Individuāli mūsu Tomass Sparāns un Armands Jakušenoks ar attiecīgi 27 un 26 gūtajiem punktiem bija turnīra piektais un sestais rezultatīvākais spēlētājs.

Informāciju sagatavoja:
LSPA komandas spēlētājs, LSPA 2022.g. absolvents Tomass Sparāns

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv