Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes 20 LSPA SPORTA DEJU PĀRU KONKURENCĒ UZVAR ARTA LOGINA UN RAINERS IKVILDS
20 LSPA SPORTA DEJU PĀRU KONKURENCĒ UZVAR ARTA LOGINA UN RAINERS IKVILDS Drukāt
Ceturtdiena, 15 decembris 2022 11:00

13.decembrī jau 23.reizi norisinājās LSPA Studentu sporta deju ieskaites sacensības, kurās piedalījās 20 studiju programmā “Sporta zinātne” 4. kursa deju pāri. Par konkursa absolūtajiem uzvarētājiem, iegūstot Akadēmijas rektora Jura Granta kausu, kļuva Rainers Ikvilds un Arta Logina. Elegantākā pāra titulu žūrijas pārstāvji piešķīra Vladislavam Tretjakovam un Endijai Džindžai. Savukārt skatītāju simpātiju balvu ieguva Matīss Matigars Ezeriņš un Janita Dzelme. Sirsnīgi sveicam laureātus!

IMG 5195

No kreisās: Marta Kalēja-Irbe, Juris Grants, Arta Logina, Rainers Ikvilds, Aleksandra Ķeizāne

Sacensību kopvērtējumā finālā iekļuva 7 pāri. Otro vietu izcīnīja Vladislavs Tretjakovs un Endija Džindža. Trešo vietu, tikai par vienu punktu apsteidzot ceturto, izcīnīja Krists Krūmiņš un Amanda Reihmane. Pārējās vietas finālā sarindojās sekojoši - ceturtā un piektā vieta saņēma vienādu punktu skaitu, taču 4.vietu ieguva Matīss Matigars Ezeriņš un Janita Dzelme, 5.vietā - Sandis Armīns Frienbergs un Jekaterina Sidorova, 6.vietā Leo Ritvars Dalbiņš un Anete Riekstiņa, taču finālu noslēdza - Ņikita Skļarenko un Aleksandra Tukiša. 

Šoreiz sešas solo dejas (bez deju partnera) dejoja studente Anna Onufrijeva, kuru dejā Vīnes valsis pārsteidza tiesnešu kolēģijas pārstāvis Haralds Lūkins, pievienojoties un nodejojot šo deju, skatītāju ovāciju pavadītu, kopā ar Annu. Paldies par šo galanto un cēlo gājienu. 

Šajā gadā LSPA 4.kursa studenti krāšņi atklāja sporta deju sacensības, vienojoties kopīgā dejā. Sacensībās studenti izpildīja 6 dejas. Trīs no tām bija standartdejas - lēnais valsis, Vīnes valsis, kviksteps, turpretī trīs bija latīņamerikas dejas - samba, ča ča ča un džaivs. Dejotājus vērtēja pēc pamata kritērijiem, kādus izvirza arī profesionālās sporta deju sacensībās - ritmiskās un muzikālās izpildījuma kvalitātes jeb kustību atbilstība mūzikai, kustību tehnika un mehānika, pēdu darbība, dejas rakstura atspoguļošana atbilstoši katrai dejai, partnerība, kas sevī ietver spēju vadīt un sekot, pārvaldīt situāciju uz deju laukuma. 

Sacensības organizēja LSPA Aciklisko sporta veidu katedra sadarbībā ar LSPA Sporta klubu. Savu ieguldījumu deva arī sporta deju sacensību tradīcijas iedibinātāja Līga Freimane. Sacensības vadīja un lielu darbu šo sacensību organizēšanā ieguldīja sporta deju kursa viesdocētāja Marta Kalēja-Irbe

Marta Kalēja-Irbe: "Esmu neizsakāmi laimīga par studentu iesaisti, ieinteresētību šī priekšmeta mācību procesā. Studenti ar lielu prieku metās iekšā nezināmajā, cītīgi gatavojoties sacensībām, sastopoties gan ar kāpumiem, gan kritumiem, taču noslēgumā - pārvarot sevi, parādot drosmi un nodejojot sacensības, cenšoties parādīt precīzi iemācītos soļus mūzikas ritmā, prezentējot savu pāri no labākās puses. Mācību procesam paralēli norisinājās skatītākais deju šovs Latvijā “Dejo ar Zvaigzni”, kas papildus motivēja studentus skatīties un analizēt šovā redzēto, lai pēc tam pārrunātu lekcijā un mēģinātu apgūt jaunus soļus īsā laikā, parādot,- uz ko viņi ir spējīgi. Sacensība ir fantastisks veids, kā iepazīt sevi no citas puses un domāju, ka 4.kursa studenti turpinās dejot un nekad nepazaudēs šo saikni ar kustību, ko apguvuši sporta deju priekšmetā. Tas būs noderīgi visai dzīvei. Manās acīs visi ir uzvarētāji un es ar mūsu studentiem ļoti lepojos!”

Paldies jāsaka arī sacensību tiesnešiem - Violai Abramovai-Mailītei, Inesei Ļubinskai, Amandai Loginovai, Ksenijai Šorņikovai un Haraldam Lūkinam.

Elegantāko pāri noteica žūrijas pārrstāvji: Senāta priekšsēdētājs, profesors Uldis Grāvītis, LSPA rektors, profesors Juris Grants, attīstības un zinātnes prorektors, profesors Jānis Žīdens, Studiju departamenta vadītājs, asociētais profesors Ivars Kravalis, Aciklisko sporta veidu katedras vadītāja, docente Aleksandra Ķeizāne un Sporta kluba vadītājs, docents Sergejs Saulīte.

Uz tikšanos nākamajā gadā! 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
ciešā sadarbībā ar LSPA docētāju Martu Kalēju-Irbi

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv