Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes POPULĀRĀKĀ APMAIŅAS PROGRAMMA “ERASMUS+” JOPROJĀM PIEPRASĪTA STUDENTU UN DOCĒTĀJU VIDŪ
POPULĀRĀKĀ APMAIŅAS PROGRAMMA “ERASMUS+” JOPROJĀM PIEPRASĪTA STUDENTU UN DOCĒTĀJU VIDŪ Drukāt
Otrdiena, 29 novembris 2022 18:33

20210424 132213 2Kvalitatīva izglītība un plašs redzes loks ir būtiski priekšnosacījumi veiksmīgas karjeras attīstībai. Tamdēļ jaunieši aktīvi meklē izglītības iespējas ārvalstīs. Arī LSPA pārstāvji no 2020.gada jūlija līdz 2022.gada oktobrim devās studentu un docētāju “Erasmus+” mobilitātē. Projekta ietvaros īstenojās 15 studentu un 14 docētāju mobilitātes Eiropas augstskolās. Arī šobrīd noslēgusies  pieteikšanās studiju gada pavasara semestrim. Tālāko dokumentu kārtošanu studijām ārvalstīs turpinās 6 LSPA studējošie.

Studenti vēlās doties uz Valensijas un Malagas universitātēm Spānijā, kā arī Kārļa universitāti Čehijā.

Iepriekšējā “Erasmus+” projektā (Nr.2020-1-LV01-KA103-077150) studenti studijām un praksei bija izvēlējušies tādas valstis, kā Spānija, Čehija, Portugāle, Vācija un Somija. Šajā projektā tika realizētas arī trīs neseno Akadēmijas absolventu prakses Spānijā un Čehijā. Jāatzīmē, ka visiem trijiem absolventiem bija iepriekšēja “Erasmus” studiju vai prakses pieredze, studējot LSPA. Savukārt docētāji par savām mobilitātes valstīm izvelējās Poliju, Bulgāriju, Somiju, Igauniju un Spāniju.

Mobilitātes dalībnieki atzīst, ka “Erasmus+” viņiem devusi jaunas zināšanas un iepriekš nepieredzētu mācību, komunikācijas  un citu kultūru pieredzi.     

Ance Anete Fimbaure: “Viennozīmīgi varu apgalvot, ka prakse man deva sniedza lielu pieredzi! Protams, prakses laikā Malagā ieguvu jaunus kontaktus ar dažādiem sporta speciālistiem, kā arī citu valstu studentiem, kurus satiku dažādos rekreācijas pasākumus. Pozitīvi, ka brīvajā laikā varēju izmantot sporta centru, kas man, kā aktīvam cilvēkam, bija liels papildus bonuss.”

Laura Svarinska: “Pēc dalības “Erasmus+” projektos mana dzīve ir kardināli mainījusies. Esmu ieguvusi lieliskus draugus no dažādām pasaules malām, ar kuriem mēs regulāri sarakstāmies, sazvanāmies un pat satiekamies. Pēc projekta pie manis ciemojušies draugi no Ukrainas, Krievijas, Čehijas un arī es esmu braukusi pie draugiem ciemos. Neskatoties uz to, ka projekts jau sen beidzies, mēs joprojām uzturam kontaktus. Pateicoties tam, ka studēju un izgāju praksi ārzemēs, esmu kļuvusi ļoti patsāvīga, nebaidos pieņemt lēmumus un risināt sarežģītās situācijās.”

Paldies visiem projekta dalībniekiem un uz tikšanos jaunos projektos!

FPJT Tafisa estudantes

IMG-20210628-WA0059

IMG-20220419-WA0005 1

Informāciju sagatavoja:
ERASMUS+ programmas koordinatore, asoc. prof. Ingrīda Smukā
67543422,  
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju
Ilzi Āķi-Vīksni

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv