Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes VALTERA BASKETBOLA SKOLA, LSPA UN LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA SĀK SARUNAS PAR JAUNU VESELĪBAS UN FIZISKO ĪPAŠĪBU TESTU SISTĒMU SPORTISTIEM
VALTERA BASKETBOLA SKOLA, LSPA UN LATVIJAS OLIMPISKĀ KOMITEJA SĀK SARUNAS PAR JAUNU VESELĪBAS UN FIZISKO ĪPAŠĪBU TESTU SISTĒMU SPORTISTIEM Drukāt
Piektdiena, 14 oktobris 2022 15:53

IMG 4721 2“”Valtera basketbola skola” sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) ir gatavi izstrādāt pilnīgi jaunu veselības un fizisko īpašību testu sistēmu sportistiem,” tiekoties ar LSPA vadību un LOK prezidentu Žoržu Tikmeru uzsvēra basketbola eksperts Valdis Valters.

14.oktobrī “Valtera basketbola skolas” vadītājs, leģendārais basketbolists Valdis Valters un LOK prezidents Žoržs Tikmers apmeklēja LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centru, kurā apskatīja pieejamo aparatūru, kā arī pārrunāja sadarbības iespējas jauno sportistu testēšanā, lai noteiktu jauniešu organisma darbspējas un veiktu funkcionālo diagnostiku.

LSPA rektors Juris Grants, attīstības un zinātnes prorektors Jānis Žīdens, Veselības aprūpes nodaļas profesors, medicīnas doktors (Dr.med.) Viesturs Lāriņš un Veselības aprūpes sportā izpētes centra vadītāja Anna Zuša ar centra pētniekiem uzmanīgi uzklausīja V.Valtera un Ž.Tikmera redzējumu par jauno sportistu medicīniski bioloģiskā nodrošinājuma vajadzībām, kuras daļēji varētu veikt LSPA pētnieku komanda.

Profesors Lāriņš norādīja, ka Akadēmijā varētu noteikt jauno sportistu roku un kāju muskuļu spēku, antropometriskos rādītājus, kā arī testēt psihofizioloģiskās un kognitīvās spējas un veikt elpošanas sistēmas funkcionālā stāvokļa analīzi, kā arī strādāt pie citām sporta zinātnes un veselības aprūpes testēšanas iespējām.

Jau ziņots, ka šā gada jūnijā LSPA pārstāvji tikās arī ar Latvijas Biatlona un Slēpošanas federāciju vadītājiem, kuri LSPA pētniekus mudināja testēt pēc iespējas lielāku skaitu sportistu noteiktos sporta veidos, kā arī piedāvāja pētīt viņu fizisko sagatavotību, tehniku, ķermeņa uzbūves rādītājus, kustību mehāniskās īpašības un citus parametrus, kas īpaši nepieciešami augstu sasniegumu sportā.

Federāciju pārstāvji uzsvēra, ka Akadēmijā veidotos sportistu vidējo rādītāju datu bāze, kas nākotnē palīdzētu kvalitatīvāk novērtēt sportistu piemērotību un potenciālās iespējas sportā un dažādos sporta veidos.

LSPA vadība un Zinātnes daļa turpinās attīstīt jaunas sadarbības formas ar sporta organizācijām veselības un sporta zinātnes jomā, lai ar savām rekomendācijām palīdzētu sporta praktiķiem treniņu plānošanā un sportisko rezultātu izaugsmē.

ZINĀŠANAI

LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centrs atklāts 2020.gada 6.septembrī. Tā izveidē ieguldīti 1,2 miljoni eiro, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), valsts budžeta un LSPA finansējumu.

LSPA speciālisti izpētes centrā, izmantojot mūsdienīgas testēšanas ierīces, trenažierus, rehabilitācijas un sporta medicīnas aparatūru, veic pētījumus, kas vērsti uz cilvēku, jo īpaši sportistu, fiziskās labsajūtas uzlabošanu un organisma spēju pilnveidi. Tāpat tiek pētīta dažādu slodžu ietekme uz cilvēka organismu, skābekļa daudzuma izmaiņu nozīme organisma darba spēju optimālai darbībai, kā arī veikti daudzi citi starpdisciplināri zinātnes pētījumi.

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv