Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA PIEDALĪJUSIES 11. REKREĀCIJAS SPORTA VEIDU VASARAS SKOLĀ – OSRESS 2022
LSPA PIEDALĪJUSIES 11. REKREĀCIJAS SPORTA VEIDU VASARAS SKOLĀ – OSRESS 2022 Drukāt
Trešdiena, 05 oktobris 2022 12:45

LSPA 2022IMG-20220920-WA0033Starptautiskā Rekreācijas sporta veidu vasaras skola (OSRESS) šogad no 14. līdz 21. septembrim notika Itālijā Veronas Universitātē, ar tēmu “Tradicionālās spēles, tendences un jaunas idejas āra aktivitātēs”. LSPA pētnieciskajā pasākumā pārstāvēja rektors, profesors un OSRESS direktors Juris Grants, Studiju departamenta vadītājs, asociētais profesors Ivars Kravalis, ERASMUS+ programmas koordinatore, asociētā profesore Ingrīda Smukā, kā arī sporta zinātnes doktorantūras programmas students Behnam Boobani un 4. kursa profesionālā bakalaura programmas studente Inna Portnova.

Galvenie atbildīgie par vasaras skolas norisi bija Veronas Universitātes profesors Federiko Šena (Federico Schena) un LSPA pētniece un Veronas Universitātes viesdocētāja Alīna Kļonova. “OSRESS 2022” organizatori bija parūpējušies par interesantām un daudzveidīgām rekreatīvajām aktivitātēm, dalībniekiem piedāvājot iepazīt daudzveidīgās rekreācijas iespējas Veronā un tās apkārtnē.

Vasaras skolā piedalījās akadēmiskie mācībspēki un studenti no Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Spānijas, Portugāles un Polijas. Dalībnieki iepazinās ar Veronas universitāti, studiju programmām un universitātes zinātnisko laboratoriju. Vasaras skolas laikā dalībnieki demonstrēja savas prezentācijas un dalījās pieredzē par rekreatīvu aktivitāšu organizēšanas aspektiem un jaunākajiem projektiem dažādās valstīs.

Viens no interesantākajiem vasaras skolas notikumiem Veronā bija Starptautiskā brīvdabas aktivitāšu un tradicionālo spēļu festivāla apmeklējums (TOCATI). Festivālā ar savām nacionālajām spēlēm dalījās tādas valstis, kā - Meksika, Itālija, Irāna, Grieķija, Serbija, Horvātija un citas.

Plānots, ka nākamā OSRESS Vasaras skola notiks 2023.gada septembrī, Latvijā.

ZINĀŠANAI:

2010.gadā OSRESS tradīciju iedibināja LSPA sadarbībā ar Jozefa Pilsudska Varšavas Fiziskās izglītības universitāti. Šajā laikā vasaras skolas piecas reizes notikušas Latvijā, trīs reizes Polijā, vienreiz Spānijā un Lietuvā. Tagad arī Itālijā.

Starptautiskās vasaras skolas mērķis ir sekmēt pieredzes apmaiņu un profesionālo izaugsmi Eiropas sporta speciālistiem un studentiem rekreācijas jautājumos, kā arī veicināt neformālo izglītību, izglītošanās procesā vienlīdzīgi iesaistot gan studentus, gan pasniedzējus. Tā ir lieliska iespēja papildināt savas zināšanas studentiem no pasniedzējiem un pasniedzējiem no studentiem.

 

Informāciju sagatavoja:
“OSRESS 2022” dalībnieki no LSPA
Behnam Boobanī Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu un Inna Portnova Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv