Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes ZINĀTNIEKU NAKTĪ LSPA STARTĒS AR PROGRAMMU LIELIEM UN MAZIEM!
ZINĀTNIEKU NAKTĪ LSPA STARTĒS AR PROGRAMMU LIELIEM UN MAZIEM! Drukāt
Trešdiena, 07 septembris 2022 15:09

PIEDZIVO ZINATNIEKU NAKTI LSPA 2022“Eiropas Zinātnieku nakts 2022” laikā - 30. septembrī, no pulksten 17:00 līdz 22:00, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) aicina ikvienu interesentu piedalīties zinātniski atraktīvās un izzinošās aktivitātēs, veicot dažādus pētnieciskos pārbaudījumus astoņos pieturas punktos, kas būs izvietoti LSPA galvenās ēkas piecos stāvos (Rīgā, Brīvības gatvē 333). Aktivitātes būs saistošas gan ģimenēm ar bērniem, gan skolēniem un studentiem, gan sporta un veselīga dzīves veida entuziastiem.

LSPA 1. stāvā atradīsies trīs pieturas punkti.

- Sadarbībā ar Akadēmijas pētniekiem un studentiem būs iespēja iepazīties ar LSPA Veselības aprūpes sportā izpētes centra aparatūru, kas vērtē cilvēka fiziskās darbspējas, elpošanas sistēmas parametrus, muskuļu spēku, soļošanas un skriešanas raksturlielumus, kā arī būs pieejama aparatūra, kas mēra cilvēka stresa līmeni, reakcijas ātrumu un lokālās vibrostimulācijas ietekmi uz muskuļiem.

- Fitstore.lv punktā varēs apzināt dažādas novitātes fitnesā un testēt aprīkojumu. Piemēram, izmēģināt kādu no Theragun perkusīvās terapijas pašmasāžas rīkiem vai iekāpt Therabody kompresijas zābakos. Būs iespēja pārbaudīt arī savu ātrumu un reakciju spēles formātā ar Blazepod, izmēģināt vairākkārt apbalvotus YBell 4in1. Konsultanti ar prieku palīdzēs rast atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar sporta un fitnesa aprīkojumu!

- Savukārt apgāda “JUMAVA” punktā būs skatāmas un arī nopērkamas grāmatas par sporta un veselīga dzīves veida tēmām, kā arī citi izdevumi.

2. stāvā - divi pieturas punkti.

-Punktā "Izdejo stresu" interesenti aicināti iepazīties un izdejot džaivu. Zinātne un deja. Vai tie ir savienojami jēdzieni? Zinātnei nav jābūt sarežģītai, tā var būt viegla, ritmiska un uzlādēta pozitīvām emocijām. Mūzikas un kustības izpratne jau izsenis ir inteliģenta cilvēka pazīme. 

- Punktā “Sports skolās” LSPA sporta pedagoģijas eksperti piedāvās fiziski aktīvus uzdevumus, kas bērnos un jauniešos attīstakritisko domāšanu un problēmu risināšanu, jaunradi un uzņēmējdarbību, kā arī lietderīgas digitālo ierīču izmantošanas prasmes.

- 2.stāvā varēs satikt LSPA vadību, lai pārrunātu sadarbības iespējas sporta un veselības aprūpes jomā.

3. stāvā LSPA sadarbības partneris Latvijas Olimpiskā akadēmija “Zinātnieku nakts” apmeklētājus aicinās piedalīties “Olimpiskajā viktorīnā”, lai pārbaudītu savas zināšanas par olimpisko kustību, olimpiskajām spēlēm, Latvijas Olimpisko komiteju un Latvijas Olimpisko akadēmiju. Labākajiem būs arī pārsteiguma balvas.

4. stāvā izvietosies LSPA rotaļu un spēļu punkts “Domā darot!”, kuru koordinēs Akadēmijas studenti. Gaidāmās spēles būs pietiekami liels izaicinājums dalībnieku ātrumam, veiklībai, prātam un apķērībai, kura nepieciešama arī zinātnē.

5. stāvā LSPA bibliotekāri, ekskursijas veidā, piedāvās iepazīties ar Sporta nozares bibliotēku un datu bāzēm.

Visi aicināti baudīt un piedzīvot Zinātnieku nakti Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā!

30.SEPTEMBRĪ IKVIENS AICINĀTS PIEDALĪTIES PASĀKUMĀ „ZINĀTNIEKU NAKTS 2022”       

Vairāk infomācijas:
LSPA Zinātnes daļas vadītāja Una Gūtmane
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar LSPA Zinātnes daļu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv