Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes 15 LATVIJAS AUGSTSKOLAS, TAI SKAITĀ LSPA, UN MINISTRIJAS VIENOJAS PAR LABU PRAKSI ĀRVALSTU STUDĒJOŠO PIESAISTĒ
15 LATVIJAS AUGSTSKOLAS, TAI SKAITĀ LSPA, UN MINISTRIJAS VIENOJAS PAR LABU PRAKSI ĀRVALSTU STUDĒJOŠO PIESAISTĒ Drukāt
Piektdiena, 23 septembris 2022 11:00

vienosanas parakstisana 2
22.septembrī Izglītības un zinātnes ministrija, Ārlietu ministrija, Iekšlietu ministrija un 15 Latvijas augstskolas, tai skaitā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija studiju prorektores Andras Fernātes personā, parakstīja vienošanos par labu praksi ārvalstu studējošo piesaistē un studiju nodrošināšanā. Augstskolas saņēma Labās prakses augstskolas (Best Practice University) sertifikātus, kas apliecina, ka tās izpilda labas pārvaldības un ministriju noteiktos kritērijus atbildīgā ārvalstu studentu piesaistē un kvalitatīvu studiju nodrošināšanā. 

Vislielākā pateicība par ieguldīto darbu šī procesa nodrošināšanā LSPA Starptautisko sakaru centru darbiniekiem, visiem docētājiem, kas strādā ar ārvalstu studentiem, administrācijai un darbiniekiem!

Parakstot vienošanos, augstskolas apstiprina, ka turpinās darbu pie Latvijas augstākās izglītības starptautiskās atzīšanas, kā arī sekmēs studiju kvalitāti un konkurētspēju. Savukārt valsts sektors īstenos nepieciešamos pasākumus augstākās izglītības nodrošināšanā, konsulāro pakalpojumu sniegšanā, Latvijas ārpolitikas sekmēšanas jomā, kā arī nodrošinās skaidrus principus migrācijai un ieceļošanai Latvijā.

Vienošanās noslēgta uz trim gadiem un starpinstitūciju komisija, kas pieņēma lēmumu par vienošanās slēgšanu ar augstskolām, uzraudzīs dokumentā pausto principu un kritēriju izpildi, to pārskatot reizi gadā. Augstskolām, kuras vēl nav pievienojušās iniciatīvai, ir iespēja tai pievienoties, izpildot noteiktos kritērijus.

“Vienošanās ir nozīmīgs instruments augstskolu un valsts sadarbībā, lai piesaistītu  konkurētspējīgus un talantīgus ārvalstu studentus, kā arī pilnveidotu ar studijām saistītos procesus. Svarīgi, ka šī mērķa sasniegšanā sadarbojamies arī ar citiem sektoriem, kopā ar augstskolām uzņemoties atbildību un rūpes par Latvijas augstākās izglītības kvalitāti,” uzsvēra IZM valsts sekretāre Līga Lejiņa.

Savukārt Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs atzina: “Sadarbība izglītībā ir valstiska prioritāte. Ārlietu ministrija vienmēr uzsvērusi, ka izglītība ir sekmīga eksporta prece. Ar šo vienošanos sekmēsim valsts institūciju sadarbību, atbildīgi piesaistot  studentus un stiprinot Latvijas augstākās izglītības iestāžu reputāciju ārvalstīs”.

“Vienošanās parakstīšana un grozījumu Imigrācijas likumā pieņemšana ir nozīmīgi soļi Latvijas migrācijas politikas pilnveidošanā, kas būs nozīmīgs faktors uzturēšanās tiesību ļaunprātīgas izmantošanas risku novēršanai Šengenas dalībvalstu teritorijā,” norādīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire.

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās uzsvēra, ka vienošanās noslēgšana VIAA un Study in Latvia darbam definē konkrētu partneru loku, ar kuriem tiks veidota sadarbība kopīgi ar IZM noteiktajās mērķa valstīs. “Study in Latvia Labās prakses augstskolas sertifikāts liecina par kvalitatīvu darbu, ko 15 augstskolas jau veic. Aicinām arī citas Latvijas augstskolas pievienoties šai iniciatīvai, lai sadarbotos kopēju mērķu sasniegšanai,” sacīja D.Traidās. Līdzīga satura vienošanās augstākās izglītības kvalitātes zīmola uzturēšanai ir izmantotas arī Francijā, Dānijā un Igaunijā.

Augstskolām, kas noslēgušas vienošanos, VIAA īstenotā Study in Latvia iniciatīva sniegs atbalstu Latvijas kā studiju izvēles vietas popularizēšanā starptautisko studentu piesaistes pasākumos – izstādēs, individuālajās konsultācijās ar studentiem un viņu vecākiem. Tāpat atbalsts tiks sniegts digitālajā komunikācijā. VIAA arī turpinās administrēt Latvijas valsts stipendijas ārzemniekiem studijām un dalībai vasaras skolās Latvijas augstskolās. Study in Latvia administrē arī stipendijas Ukrainas civiliedzīvotājiem un sniedz ieguldījumu augstākās izglītības internacionalizācijas plānošanā.

Vienošanos parakstījušas 11 valsts un 4 privātās augstskolas (uzskaitītas alfabēta secībā):

 Baltijas Starptautiskā akadēmija

 Banku augstskola

 Biznesa augstskola “Turība”

 Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”

 Daugavpils Universitāte

 Eiropas Kristīgā akadēmija

 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte

 Latvijas Kultūras akadēmija

 Latvijas Mākslas akadēmija

 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija

 Latvijas Universitāte

 Liepājas Universitāte

 Rīgas Ekonomikas augstskola (Stockholm School of Economics in Riga)

 Rīgas Stradiņa universitāte

 Rīgas Tehniskā universitāte

Šobrīd Latvijas augstskolas piedāvā vairāk nekā 100 studiju programmu angļu valodā. Ārvalstu studenti veido gandrīz 13% no kopējā studentu skaita (aptuveni 77 376 studenti) Latvijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati par 2021. gadu. Ārvalstu studenti sniedz nozīmīgu ieguldījumu Latvijas ekonomikā, ne tikai sedzot studiju maksu, bet arī izmantojot privātā sektorā piedāvātos pakalpojumus, piemēram, dzīvesvietas īri, ēdināšanu, tūrismu.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Preses centru

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv