Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes STUDIJAS LSPA SĀKUŠI 9 JAUNIEŠI, KAS LATVIJĀ PATVĒRUŠIES NO KARA UKRAINĀ
STUDIJAS LSPA SĀKUŠI 9 JAUNIEŠI, KAS LATVIJĀ PATVĒRUŠIES NO KARA UKRAINĀ Drukāt
Ceturtdiena, 08 septembris 2022 15:31

IMG 4455

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) šonedēļ studijas sākuši jaunieši, kas Latvijā patvērušies no kara Ukrainā. Akadēmijā uzņemts iespējami lielākais ukraiņu audzēkņu skaits, ko tā finansiāli varēja atļauties. Lai sniegtu atbalstu Ukrainas tautai, LSPA jūlijā pieņēma lēmumu 2022./2023.studiju gadā piešķirt valsts finansētās budžeta vietas 9 studējošajiem Ukrainas jauniešiem, kuri turpmāk zināšanas apgūs profesionālā bakalaura programmā "SPORTA  ZINĀTNE", kas tiek īstenota angļu valodā.

Ukrainas studentu grupā ir piecas meitenes un četri puiši, kuri Krievijas sāktā kara dēļ jau pavasarī ar saviem tuviniekiem ieradās Latvijā. Divi no jaunajiem studentiem pavasara semestrī LSPA studēja “Erasmus+” mobilitātes programmā, bet jaunajā studiju gadā pieņēma lēmumu studijas LSPA sākt no pirmā kursa un apgūt “Sporta zinātni” ar kvalifikāciju treneris un vadītājs sporta jomā.

Savukārt divi jaunieši studijas LSPA izvēlējās, jo spēlē basketbolu un hokeju. Vienam no viņiem Latvijā ierasties palīdzēja Latvijas basketbola speciālists Ainars Bagatskis, kurš ir Ukrainas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris.

Jaunie studenti iepriekš dzīvoja Ukrainā - Kijivas, Doņeckas, Mikolaivas, Dņipropetrovskas, Kirovohradas un Harkivas apgabalos.

Šobrīd jaunie studenti ir adaptējušies dzīvei Latvijā un sirsnīgi pateicas Akadēmijas kolektīvam par doto iespēju turpināt sevi izglītot un attīstīt, tādējādi palīdzot cilvēkiem, kuri meklē patvērumu no kara.

Īpaša pateicība LSPA Starptautisko sakaru centra Ārējo sakaru studiju koordinētājai, asociētajai profesorei Ivetai Bogei par dokumentācijas sakārtošanu un komunikāciju ar studentiem no Ukrainas.

#StandWithUkraine

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja

Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv