Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes EINĀRS PIMENOVS IEGUVIS DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARES SPORTA PEDAGOĢIJAS APAKŠNOZARĒ
EINĀRS PIMENOVS IEGUVIS DOKTORA GRĀDU VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNES NOZARES SPORTA PEDAGOĢIJAS APAKŠNOZARĒ Drukāt
Otrdiena, 26 jūlijs 2022 14:14

IMG 4200 226.jūlijā Sporta zinātnes promocijas padome pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu piešķirt Eināram PIMENOVAM - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantam, džudo trenerim un Eiropas Sociālā fonda projekta “Akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā” dalībniekam, zinātniskā doktora grādu (Ph.D.) Veselības un sporta zinātnes nozares sporta pedagoģijas apakšnozarē par promocijas darbu “Džudo sarežģīto un daudzveidīgo stāvus cīņas pamattehnikas paņēmienu mācīšanās optimizācija 7- 12 gadus veciem džudistiem”, kurā izstrādātās rekomendācijas džudo treneri var izmantot savā praktiskajā darbībā.

Einārs Pimenovs ir adaptējis džudo stāvus cīņas pamattehnikas terminus no japāņu valodas, kā arī izveidojis īsus to skaidrojumus un klasifikāciju latviešu valodā. Darbā ir arī stāvus cīņas pamattehnikas galvenās metienu fāzes principu skaidrošana un 12 treniņu algoritmu ķēdes to mācīšanai. Modeļa īstenošana ietver 40  paņēmienus no visām stāvus cīņas metienu klasifikācijas grupām.

Darba autors, pēc sekmīgās darba aizstāvēšanas, norādīja: “Esmu izstrādājis nolikumu par džudo pamattehnikas vērtēšanas nosacījumiem. Tā saturā ir džudo stāvus cīņas pamattehnikas vērtēšanas sarežģītības pakāpes, tehnisko paņēmienu vērtēšanas kritēriji un vērtēšanas protokolu paraugi džudo stāvus cīņas pamattehnikas skolnieku no 5. līdz 1. meistarības pakāpei.”

Promocijas darbs (pdf)

Kopsavilkums (pdf)

Kopsavilkums angļu val. (pdf)

Darba zinātniskā vadītāja ir LSPA Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras profesore, Dr. paed. Andra FERNĀTE; konsultants ilggadējs LSPA džudo eksperts un docents, Mg. paed. Andris PIMENOVS.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: profesors, Dr. habil. paed. Antanas SKARBALIUS no Lietuvas Sporta universitātes; profesore, Dr.med. Anita VILLERUŠA no Rīgas Stradiņa universitātes un rektors, profesors, Dr. paed. Juris GRANTS no LSPA.

Eiropas Socialais fonds LSPA jaunais logo

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv