Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LSPA STUDENTI SELL SPĒLĒS IZCĪNA 4 ZELTA, 2 SUDRABA un 7 BRONZAS MEDAĻAS
LSPA STUDENTI SELL SPĒLĒS IZCĪNA 4 ZELTA, 2 SUDRABA un 7 BRONZAS MEDAĻAS Drukāt
Piektdiena, 27 maijs 2022 23:47

IMG 20220521 214419 411 - CopyLatvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studenti no 20. līdz 22.maijam piedalījās Latvijā notikušajās 32. Baltijas jūras valstu studentu sporta spēlēs (SELL), kur uzrādīja labu sniegumu, izcīnot 13 medaļas - 4 zelta, 2 sudraba un 7 bronzas medaļas. Kopvērtējumā LSPA ierindojās 9.vietā starp 29 augstskolām. APSVEICAM MŪSU AKADĒMIJAS STUDENTUS UN TRENERUS AR TEICAMO STARTU SACENSĪBĀS!

Spēlēs piedalījās vairāk nekā 1255 studējošie no 5 pasaules valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Slovākijas. LSPA starptautiskajās studentu spēlēs piedalījās 9 sporta veidos ar 57 cilvēku delegāciju.

Studenti sacentās 15 sporta veidos - basketbols, 3x3 basketbols, florbols, 7x7 futbols, volejbols, pludmales volejbols, vieglatlētika, peldēšana, spēka trīscīņa, galda teniss, džudo, orientēšanās, badmintons un šahs.

Kuplākā delegācija, ar 145 dalībniekiem, bija Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), kas izcīnīja 40 medaļas, tai skaitā 7 zelta. RTU sacensībās uzrādīja labāko sniegumu starp 13 Latvijas augstskolām. Savukārt Lietuva šogad SELL studentu spēlēs tika pārstāvēta ar deviņām augstskolām, kas kopumā izcīnīja 161 medaļu, kamēr latvieši kopējiem spēkiem nopelnīja 101 godalgu. 

32. SELL spēļu medaļu kopvērtējumā pārliecinoši veiksmīgākā augstskola bija Vitautas Magnusa universitāte, kas izcīnīja 20 zelta godalgas, 7 sudraba un 6 bronzas medaļas. 2.vietā, ar 15 zelta, 17 sudraba un 6 bronzas medaļām, ierindojās Lietuvas Sports universitāte. 3.vietu ieguva Viļņas Universitāte - 13 zelta, 12 sudraba un 14 bronzas medaļas.

Rīgā notikušajās studentu spēlēs LSPA individuālo sporta veidu atlēti un sporta spēļu komandas sarūpēja saviem līdzjutējiem virkni patīkamu pārsteigumu.

LSPA vīriešu minifutbola komandaizcīnīja pārliecinošu uzvaru 37. SELL Studentu spēlēs, šosezon nopelnot jau trešo čempionu trofeju. Arī sieviešu turnīrā par čempioni kronēta LSPA vienība.

Pirmo reizi LSPA sieviešu futbola komandas vēsturē meitenes izcīnīja pārliecinošu uzvaru futbolā 7x7, pārspējot Lietuvas Sporta universitātes komandu ar rezultātu 4:1, kā arī Valsts Policijas koledžas komandu ar 16:0. LSPA sieviešu komandā spēlēja: Asnate LINDERMANE, Linda KAZLAUSKA, Ieva KRASNOVA, Anastasija ČEMIRTĀNE, Anastasija FJODOROVA, Līga BRIGMANE, Nika DADZĪTE, Jūlija CVETKOVA un Linda STĀMERE.

LSPA vīriešu futbola komanda izcīna pārliecinošu, bet grūtu uzvaru futbolā 7x7. LSPA vīriešu komandas varoņi: Leo Ritvars DALBIŅŠ, Edgars STRAUTIŅŠ, Maksims MUZAFAROVS, Ņikita SKĻARENKO, Erlands MERCS, Marks UDOVIČENKO, Dāvis VALMIERS, Andris DEKLAVS, Baruhs REZŅIKOVS, Issam DAOUDI un treneri Kristaps SLAIDIŅŠ un Atis KOVAĻOVS.

Pirmo reizi SELL iekļautajā 3x3 basketbola turnīrā  LSPA komanda neizcīnīja godalgotas vietas.

LSPA vieglatlētes atnesa LSPA divas zelta medaļas - lodes grūdēja Anna GULBE, ar rezultātu 14.34m, un sprintere Krista SPRŪDE 100m/b, ar rezultātu 14,46 sekundes, kļuva par SELL čempionēm. LSPA fizioterapiju studējošais Ralfs GAUJA lodi aizgrūda 15.76m tālumā, disku aizmeta - 45.87m; Krista SPRŪDE šķēpu raidīja 41.51m tālumā, tādējādi izcīnot SELL bronzas medaļas.

Peldēšanā Veronika GORŠKOVA 100m brīvajā stilā, ar rezultātu 1:25.74, ieguva sudrabu un 100m brasā uz muguras, ar rezultātu 1:12:47, izcīnīja bronzas medaļu. Savukārt 100m peldējumā brasā Fjodors MJASOJEDOVS, ar rezultātu 1:08.24, ierindojās 3.vietā, bet Klims PENZEJEVS, atpaliekot no Mjasojedova par 1 sekundi, izcīnīja 4.vietu.

Pludmales volejbolā Akadēmijas studenti ieguva milzīgu pieredzi starptautiskajās sacencībās. Vīrieši ierindojās dalītajā 5.-8.vietā, bet divas LSPA sieviešu komandas dalīja SELL spēļu 5.-8.vietu un 9.-16.vietu.

SELL spēka trīscīņas sacensību sudrabu, svara kategorijā līdz 57kg, izcīnīja Danīna Dace KRŪMIŅA.

Džudo sacensībās 4.vietā palika LSPA studējošais Adriāns KRAUZE, svara kategorijā līdz 100kg.

Naurim NEIMANIM un Kasparam RADZIŅAM nedaudz pietrūka līdz godalgotai vietai orientēšanās sportā. Nauris atpalika no 3.vietas tikai vienu sekundi.

Galda tenisa sacensībās sieviešu dubultspēlēs uz bronzas pjedestāla stājās LSPA duets - Margrita SMIRNOVA un Inta ĶUDA.

LSPA Sporta klubs pateicas LSPA par finansiālo atbalstu, kā arī Latvijas pašvaldībām, kuras finansiāli atbalsta savus studējošos sportistus – Ventspils, Valmiera, Rūjiena, Pārgaujas novads, Rucavas novads,  Kuldīgas novads un Krimuldas novads.

Sacensību rezultāti: https://sellgames2022.com/results

Foto: https://sellgames2022.com/gallery

Jau vēstīts, ka lielākā valsts delegācija SELL spēlēs bija Latvijai. No Latvijas startēja 19 augstskolu 554 studenti. Kuplākā ārvalstu delegācija bija mūsu kaimiņiem - Lietuvai, kas startēja ar 397 studentiem no 11 augstskolām. Lietuvas Sporta universitāte uz SELL ieradās ar 74 studentiem. No Igaunijas startēja 107 dalībnieki, bet no Somijas 98 dalībnieki.

37. SELL studentu spēles organizēja Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Sporta federāciju padomi, Rīgas domi, Latvijas Olimpisko komiteju un Latvijas augstskolām. Sacensību norisi atbalstīja "Baltic Travel Group", Rīgas Tūrisma un investīciju aģentūra, Jāņa Rozes apgāds, "Gigants", "Sporta punkts", Cēsu gaļas kombināts, "Muesli Gracia", "Orccan" un citi individuālie atbalstītāji.

ZINĀŠANAI:

- Studentu sporta spēļu nosaukumu – SELL – veido četru valstu pirmie burti (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva). Par SELL spēļu aizsākumu uzskata četru Baltijas jūras valstu studentu sporta spēles, kas pirmo reizi norisinājās 1923.gadā Tērbatā (šobrīd – Tartu, Igaunija).

- Pirmajās SELL spēlēs kopvērtējumā uzvarēja Igaunijas sportisti, bet Latvijas komanda toreiz ierindojās 2.vietā.

- 1997.gadā Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas augstskolu pārstāvji parakstīja deklarāciju par SELL sporta spēļu atjaunošanu, un jau 1998.gada maijā tika atsākta SELL sporta spēļu organizēšana. Mūsdienās šajās spēlēs var piedalīties dažādu pasaules valstu augstskolu studentu komandas.

- 2009.gadā SELL sporta spēles notika Latvijas studentu pilsētā Jelgavā, bet 2013.gadā – Rīgā.

- 2017.gadā SELL spēles notika Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kur LSPA izcīnīja 2.vietu 64 augstskolu konkurencē.

- XXXVIII SELL Studentu sporta spēles 2023.gadā norisināsies Tartu, Igaunijā.

Informāciju apkopoja:
LSPA Sporta kluba priekšsēdētājs,
LSPA delegācijas vadītājs SELL spēlēs
Sergejs Saulīte,
izmantojot www.sellgames2022.com un www.studentusports.lv ziņas

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv