Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes SVEICAM! LSPA PROFESORI VIESTURS LĀRIŅŠ UN ULDIS ŠVINKS SAŅĒMUŠI ATZINĪBAS KRUSTA ORDENI PAR ĪPAŠIEM NOPELNIEM LATVIJAS VALSTS LABĀ
SVEICAM! LSPA PROFESORI VIESTURS LĀRIŅŠ UN ULDIS ŠVINKS SAŅĒMUŠI ATZINĪBAS KRUSTA ORDENI PAR ĪPAŠIEM NOPELNIEM LATVIJAS VALSTS LABĀ Drukāt
Trešdiena, 04 maijs 2022 21:03

Atzinības krusta virsniekusAtzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadienu, Valsts prezidents Egils LEVITS, par īpašiem nopelniem Latvijas Valsts labā, svinīgi pasniedzis Atzinības krusta ordeni un par Atzinības krusta virsnieku iecēlis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Veselības aprūpes nodaļas profesoru, medicīnas doktoru (Dr. med.) Viesturu LĀRIŅU un Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras viesprofesoru, pedagoģijas doktoru (Dr. paed.) Uldi ŠVINKU.

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna svinīgajā valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā. (03.05.2022.)

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna svinīgajā valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā. (04.05.2022.)

2022.gada 3. un 4.maijā, par izcilu darbu profesijā, mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību Rīgas pilī tika pasniegti 152 augstākie valsts apbalvojumi. 

Ar lepnumu par mūsu kolēģiem, no sirds sveicam Atzinības krusta virsniekus, medicīnas zinātņu doktoru Viesturu LĀRIŅU un pedagoģijas doktoru Uldi ŠVINKU!

VIESTURS LARIŅŠ 1971. gadā beidzis Tartu Universitātes Medicīnas fakultātes Sporta medicīnas nodaļu. Studijas un zinātniskos pētījumus turpinājis Tartu Universitātes aspirantūrā, kur 1982. gadā aizstāvēja doktora disertāciju par tēmu “Submaksimālā spiroergometrijas metode fiziskā darba spēju noteikšanā sportistiem”.

No 1972. gada strādā LSPA (agrāk - Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts) par zinātnisko līdzstrādnieku, lektoru, docentu, no 1994. gada Sporta medicīnas katedras vadītājs, no 2004. gada profesors sporta medicīnā. Izveidojis un vadījis LSPA veselības aprūpes studiju virzienu, augstākās profesionālās izglītības fizioterapijas bakalaura un maģistratūras programmu.

Praktiskajā sporta medicīnas darbā strādājis par sporta ārstu VEF basketbola kluba komandā, Latvijas jaunatnes izlasēs, Latvijas nacionālās vīriešu un sieviešu basketbola izlases komandās, piedalījies Eiropas un Pasaules čempionātos un Olimpiskajās spēlēs.

Vairāk nekā 200 zinātnisko rakstu un publikāciju autors, grāmatu “Fiziskā aktivitāte un skolēnu veselība (2009), “Fiziskās aktivitātes receptes izrakstīšana ģimenes ārsta praksē” (2014), “Vispārizglītojošo skolu skolēnu fiziskās sagatavotības izvērtēšana” (2015) līdzautors un “Sporta medicīna” (2004) autors.

ULDIS ŠVINKSstrādā LSPA (agrāk - Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts) kopš 1969.gada kā pasniedzējs, vecākais pasniedzējs, docents un no 1992.gada - profesors Vingrošanas katedrā.

Paralēli pedagoģiskajam darbam (1977.-1983.) veicis dekāna vietnieka un dekāna pienākumus Akadēmijā. No 1992.gada U.Švinks pildīja LSPA zinātņu prorektora amata pienākumus, bet no 2005.gada līdz 2014.gadam bija sporta un sabiedrisko attiecību prorektors. Paralēli pamatdarbam profesors veica Eiropas Savienības starptautiskās apmaiņas programmas “ERASMUS” koordinatora pienākumus.

Šobrīd Uldis Švinks strādā kā viesprofesors Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedrā. 52 LSPA pavadītajos darba gados profeors ilgstoši un priekšzīmīgi veicis sabiedriskos darbus un pildījis atbildīgus amata pienākumus: 1996.–2012.g. Latvijas Augstskolu sporta savienības priekšsēdētājs (1996.-2012.); Latvijas Zinātnes padomes Terminoloģijas komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs (1996.-2004.); Latvijas Nacionālās sporta padomes loceklis (2010.-2013.); LSPA Sporta nozares Profesoru padomes priekšsēdētājs (2004.-2014.). Kā Latvijas patriots prof. U.Švinks piedalījies Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gadā un apbalvots ar Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi (Nr.2283).

UZZIŅAI
Atzinības krusts – nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir  Pour les honnêtes gens – Godaprāta ļaudīm.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais darbs, pilsoniskais veikums ir pelnījis augstāko valsts atzinību. Katra atsevišķais darbs un ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
FOTO: Valsts prezidenta kanceleja un Andris Pimenovs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv