Uz sākumu Jaunumi Studentiem LSPA STUDENTI ZVIEDRIJĀ PIEDALĪJUŠIES “NORDPLUS” SPORTA VADĪBAS MĀCĪBU SEMINĀRĀ
LSPA STUDENTI ZVIEDRIJĀ PIEDALĪJUŠIES “NORDPLUS” SPORTA VADĪBAS MĀCĪBU SEMINĀRĀ Drukāt
Pirmdiena, 02 maijs 2022 17:18

Malme 2022 2

Aizvadītajā nedēļā, no 24. - 28. aprīlim, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studenti Andra Brinkmane, Elīza Zemitāne, Krišjānis Āķītis, Emīls Putniņš un asociētā profesore Antra Gulbe apmeklēja Zviedriju, lai Malmes Sporta akadēmijā piedalītos Ziemeļvalstu Ministru padomes programmas “Nordplus” starptautiskajā sporta vadības seminārā “Sporta uzņēmējdarbība: ilgtspējīgs un gudrs sporta bizness”, kurā darbojās vairāk nekā 30 dalībnieki no deviņu Baltijas un Ziemeļvalstu augstskolām un partnerorganizācijām, tai skaitā 23 studenti.

Praktiskā semināra laikā četras studentu komandas sacensības veidā izstrādāja ilgtspējīgu sporta biznesa ideju, kuras pamatā ir dizaina domāšanas modelis, kas balstās metožu kopumā radošu alternatīvu ģenerēšanai. Tā ir uz izpēti un datiem balstīta nelineāra metode problēmu identificēšanai, risinājumu radīšanai, to testēšanai, kā arī risinājumu ieviešanai un nemitīgai uzlabošanai, izmantojot lietotāja sniegto informāciju.

Emīls Putniņš: ““Nordplus” projekts deva pieredzi, kuru nevarētu iegūt citur. Trīs dienu laikā bija intensīvi jāstrādā komandā ar citu valsts studentiem. Tas radīja lielāku pārliecību par sevi gan valodas ziņā, gan sporta vadītāja kompetences ziņā. Svarīga atziņa, ko guvu šī projekta laikā - strādājot komandā var paveikt visu, neskatoties uz to, cik grūti neliktos.”

Elīza Zemitāne: “Pārbaudīju savas ideju ģenerēšanas spējas. Apguvu arī jaunas metodes, kas man palīdzēs kļūt par kvalificētāku un fokusētāku vadītāju. Šobrīd, pateicoties projektam, esmu apguvusi un apskatījusi jaunu ideju ģenerēšanas modeli, kas ļauj  nonākt pie skaidras, jēgpilnas un realizējamas idejas.”

Andra Brinkmane: “Seminārā guvu neaizmirstamu pieredzi, kuru pielietošu savas karjeras attīstībā kā vadītāja sporta jomā. Projekta ietvaros iemācījos uzticēties sev un savai komandai, lai mēs kopā nonāktu pie vienota rezultāta. Pats svarīgākais, ko iemācījos – nepadoties visgrūtākajā brīdī, jo tieši tad, pateicoties komandas darbam, tu tiec atpakaļ virsotnē!”

Krišjānis Āķītis: “Projekts man, kā topošajam vadītājam sporta jomā, bija ļoti laba pieredze, lai apgūtu domāšanu ārpus rāmjiem, meklējot vienkāršu risinājumu sarežģītai situācijai. Projekta laikā iemācījos jaunu veidu kā pakāpeniski, soli pa solim, tikt pie risinājuma biznesa idejas īstenošanai, kā atrast kopsaucēju un nostiprināt spēju darboties komandā. Protams, jāpiebilst, ka cilvēki ar kuriem devos šajā piedzīvojumā ir superīgi, atraktīvi un pats galvenais - atvērti.”

Seminārs notika “Nordplus” projekta (NPHZ-2020/10068) “Sportpreneurship: sustainable & smart sport business” (Sporta uzņēmējdarbība: ilgtspējīgs un gudrs sporta bizness) projekta ietvaros. Projektu koordinē Lietuvas Sporta universitāte sadarbībā ar partneriem no Moldes Universitātes koledžas Norvēģijā, Jiveskiles Lietišķo zinātņu universitātes Somijā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Malmes Sporta akadēmijas Zviedrijā, kā arī Lietuvas Sportistu asociācijas un Zviedrijas sporta federāciju apvienības.

Projekta mērķis ir līdz 2023. gada augustam izveidot sporta uzņēmējdarbības tīklu starp augstākās izglītības iestādēm un sporta organizācijām Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, kas nodrošinās studentu apmācību projekta darbnīcās, izmantojot viedās tehnoloģijas un inovatīvu izglītības platformu. Sistemātiski apmainoties ar pieredzi un paraugpraksi,  tiks attīstīta sadarbība starp izglītību un darba tirgu, lai aizpildītu vajadzības un nepilnības sporta vadības jomā.

WhatsApp Image 2022-05-02 at 2.27.04 PM 2
WhatsApp Image 2022-05-02 at 2.28.04 PM 2

Sekojiet projekta aktivitātēm:https://www.lsu.lt/en/hub/about-project/

Instagram: https://www.instagram.com/sportpreneurship/

Informāciju sagatavoja:
LSPA asoc. prof. Antra Gulbe  
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju
Ilzi Āķi-Vīksni, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv