Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes NOTIKUSI PIRMĀ LSPA PADOMES SĒDE. PAR PADOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJU IEVĒLĒTA SANDRA ROZENŠTOKA, PAR VIETNIECI – DAINA KRAUKSTA
NOTIKUSI PIRMĀ LSPA PADOMES SĒDE. PAR PADOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJU IEVĒLĒTA SANDRA ROZENŠTOKA, PAR VIETNIECI – DAINA KRAUKSTA Drukāt
Trešdiena, 27 aprīlis 2022 21:08

Trešdien- 27.aprīlī, notika pirmā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) padomes sēde. Sanāksmē LSPA rektors, profesors Juris Grants un Senāta priekšsēdētājs, profesors Uldis Grāvītis Padomi iepazīstināja ar Akadēmijas darbības virzieniem un aktualitātēm, kā arī pārrunāja savstarpējo sadarbību. Sanāksmes laikā noritēja vēlēšanas, kurās vienbalsīgi par padomes priekšsēdētāju ievēlēja Sporta medicīnas, sporta traumatoloģijas un rehabilitācijas centra Sporta laboratorijas vadītāju Sandru Rozenštoku, bet par priekšsēdētājas vietnieci – LSPA profesori Dainu Kraukstu.
IMG 2577

No kreisās: Kaspars Rožkalns, Daina Krauksta, Sandra Rozenštoka, Dace Kārkle, Andris Rudzītis

Sēdē piedalījās pieci jaunizveidotās LSPA padomes locekļi, kā arī LSPA rektors Juris Grants, Senāta priekšsēdētājs Uldis Grāvītis un Akadēmijas prorektori, profesori Jānis Žīdens un Andra Fernāte.

Nākamā LSPA padomes sēde klātienē paredzēta 9.maijā, kurā notiks Akadēmijas infrastruktūras apskate.

Jau ziņots, ka LSPA padomē ievēlēti:
Sandra ROZENŠTOKA, Sporta medicīnas, sporta traumatoloģijas un rehabilitācijas centra Sporta laboratorijas vadītāja (Valsts Prezidenta izvirzīta pārstāve)
Kaspars ROŽKALNS, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors (MK apstiprināts pārstāvis)
Dace KĀRKLE, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktora vietniece finanšu, administratīvajos un juridiskajos jautājumos (MK apstiprināta pārstāve)
Daina KRAUKSTA, LSPA Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, airēšanas, tūrisma un rekreācijas katedras profesore (LSPA Senāta izvirzīta pārstāve)
Andris RUDZĪTIS, LSPA Sporta spēļu katedras profesors (LSPA Senāta izvirzīts pārstāvis)

Savukārt par LSPA Padomes sekretāri, ar LSPA rektora rīkojumu, iecelta asociētā profesore Irēna DRAVNIECE.

Augstskolu likums paredz, ka MK virzītie augstskolas padomes locekļi ir sabiedrības vai industriju pārstāvji, kuri nav profesionāli saistīti ar darbu augstskolā, bet kuru klātbūtne ļauj augstskolām elastīgāk reaģēt uz ārējām izmaiņām un paplašināt stratēģisko redzējumu, lai veidotu mūsdienīgu, efektīvi pārvaldītu augstākās izglītības procesu, kas balstīts zinātnē un pētniecībā, ir starptautiski konkurētspējīgs un stimulē valsts ekonomisko attīstību. Šo pārstāvju ievēlēšana notiek saskaņā ar Ministru kabineta apstiprinātiem noteikumiem, kas garantē procesa caurspīdīgumu un politisko neitralitāti.

Augstskolu padome ir jauna augstskolu iekšējās pārvaldības institūcija, kas tiek veidota saskaņā 2021. gada jūnijā Saeimas apstiprinātajām izmaiņām Augstskolu likumā.  Augstskolas padome ir  koleģiāla augstākā lēmējinstitūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. Padomei jānodrošina arī valsts augstskolas darbība atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv