Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes APSTIPRINĀTI MINISTRU KABINETA VIRZĪTIE KANDIDĀTI LSPA PADOMĒ
APSTIPRINĀTI MINISTRU KABINETA VIRZĪTIE KANDIDĀTI LSPA PADOMĒ Drukāt
Trešdiena, 30 marts 2022 11:22

lspa5-2020 janvaris

Otrdien, 2022. gada 29. martā, valdības sēdē kā Ministru kabineta (MK) virzītie kandidāti Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas padomē (LSPA) apstiprināti Kaspars Rožkalns un Dace Kārkle. LSPA ir  lietišķo zinātņu augstskola un tās padomi saskaņā ar Augstskolu likumu veido pieci locekļi: MK izvirzītie pārstāvji Kaspars Rožkalns un Dace Kārkle, Valsts prezidenta virzītais pārstāvis Sandra Rozenštoka un LSPA Senāta virzītie pārstāvji Daina Krauksta un Andris Rudzītis. LSPA Senāts jauno Padomi plāno apstiprināt 7.aprīlī.

Uz divām MK virzītām augstskolas padomes locekļu vietām LSPA padomē bija pieteicies 21 kandidāts, un kandidātu atlasē augstāko vērtējumu saņēma Kaspars Rožkalns un Dace Kārkle. Augstskolu likums nosaka, ka atlases procesā tiek ievēlētas personas, kurām ir profesionālās kompetences tādās jomās kā, piemēram, finanses, risku vadība, stratēģiskā attīstība, kultūra, māksla un starptautiskā sadarbība, un kuras kopumā nodrošina augstskolas stratēģiskajai vadībai nepieciešamās kompetences.

Kaspars Rožkalns kopš 2020. gada ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors, starptautisku vadības pieredzi ieguvis, vadot LIAA pārstāvniecības Vācijā un Ķīnā, kur iepriekš strādājis vadošos amatos starptautiskā uzņēmumā. K.Rožkalnam ir profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (biznesa augstskolā „Turība”),  šobrīd studē Executive MBA programmā Riga Business School, lai iegūtu vēl vienu maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.

Dace Kārkle ir absolvējusi Rīgas Ekonomikas augstskolu, kur studēja ekonomiku un uzņēmējdarbību. Padziļināta izglītība finansēs un ar tām saistītās tiesībās iegūta, pabeidzot Chartered Financial Analyst (CFA) programmu, kā arī maģistratūras programmu Tiesības un Finanses Rīgas Juridiskajā augstskolā. Latvijas Organiskās sintēzes institūtā (OSI) kā direktora vietniece finanšu, administratīvajos un juridiskajos jautājumos strādā kopš 2004. gada. D.Kārkle ir Eiropas Zinātnes menedžeru un administratoru asociācijas (EARMA) Finanšu un pārvaldības komitejas locekle.

Augstskolu likums paredz, ka MK virzītie augstskolas padomes locekļi ir sabiedrības vai industriju pārstāvji, kuri nav profesionāli saistīti ar darbu augstskolā, bet kuru klātbūtne ļauj augstskolām elastīgāk reaģēt uz ārējām izmaiņām un paplašināt stratēģisko redzējumu, lai veidotu mūsdienīgu, efektīvi pārvaldītu augstākās izglītības procesu, kas balstīts zinātnē un pētniecībā, ir starptautiski konkurētspējīgs un stimulē valsts ekonomisko attīstību. Šo pārstāvju ievēlēšana notiek saskaņā ar Ministru kabineta apstiprinātiem noteikumiem, kas garantē procesa caurspīdīgumu un politisko neitralitāti.

Augstskolu padome ir jauna augstskolu iekšējās pārvaldības institūcija, kas tiek veidota saskaņā 2021. gada jūnijā Saeimas apstiprinātajām izmaiņām Augstskolu likumā.  Augstskolas padome ir  koleģiāla augstākā lēmējinstitūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. Padomei jānodrošina arī valsts augstskolas darbība atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

Papildu informācija. VALSTS PREZIDENTS EGILS LEVITS DARBAM LSPA PADOMĒ IZVIRZĪJIS LATVIJAS SPORTA MEDICĪNAS ASOCIĀCIJAS PREZIDENTI SANDRU ROZENŠTOKU

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Preses centru

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv