Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes Papildināts ar ZOOM linku. AGRIS LIEPA AIZSTĀVĒS PROMOCIJAS DARBU PAR VIRTUĀLĀS REALITĀTES IESPĒJĀM SENIORU LĪDZSVARA UN PRĀTA SPĒJU UZLABOŠANĀ
Papildināts ar ZOOM linku. AGRIS LIEPA AIZSTĀVĒS PROMOCIJAS DARBU PAR VIRTUĀLĀS REALITĀTES IESPĒJĀM SENIORU LĪDZSVARA UN PRĀTA SPĒJU UZLABOŠANĀ Drukāt
Piektdiena, 25 marts 2022 10:18

Agris Liepaa IG21.aprīlī, pulksten 15:00, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Veselības un Sporta zinātnes promocijas padomes atklātā sēdē, kas notiks Rīgā, Brīvības gatvē 333,  205.auditorijā, LSPA  doktorants, lektors un praktizējošs fizioterapeits Agris LIEPA aizstāvēs promocijas darbu “Virtuālās realitātes (ar 3D brillēm) spēles satura izmantošanas ietekme uz senioru kognitīvās un sensomotorās sistēmas funkcijas attīstīšanu”. Sēdei iespējams pieslēgties ZOOM platformā.

Interesentus aicinām reģistrēties attālinātai dalībai LSPA Promocijas padomes sēdē līdz 21.aprīļa pulksten 13:00 ZOOM platformā. Pēc reģistrēšanās jūs saņemsit apstiprinājuma e-pastu ar informāciju par pievienošanos sapulcei.

 

Reģistrēšanās: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZModeGppj0sGdPgctPQ4aWvMGH3rWiGB1Jt

Promocijas darbs (pdf)

Kopsavilkums (pdf)

Aizstāvot promocijas darbu Agris Liepa pretendē uz zinātniskā doktora grāda (Ph.D.) iegūšanu Veselības un sporta zinātnes nozares sporta pedagoģijas apakšnozarē.

Daloties ar sava pētījuma rezultātiem, promocijas darba autors pastāstīja, ka cilvēka novecošanās procesā rodas virkne sensomotorās (koordinācijas) sistēmas traucējumi, kas var rezultēties krišanas riska paaugstināšanā.

“Padziļināti pētot šo novecošanās problēmu, esam izstrādājuši 3D virtuālā satura spēli, ar mērķi aktivizēt rumpja dziļo muskulatūru un kognitīvo (prāta spēju) funkciju fiziski aktīviem senioriem. Rezultātus esam salīdzinājuši ar senioru grupām, kuri nodarbojās ar līdzīgām fiziskām aktivitātēm – vieni to pašu spēli spēlēja uz plakanā ekrāna, otri gāja uz dejošanas pulciņiem, vai darīja cita veida aktivitātes. Gala rezultātā jāsecina, ka 3D spēles grupa vienīgā uzrādīja statistiski nozīmīgus uzlabojumus dažos kognitīvās funkcijas parametros. Šie rezultāti ir daudzsološi, tādēļ ir rekomendējami vairāk pētījumu šajā laukā”, uzsvēra Liepa.

Darba zinātniskais vadītājs ir LSPA Veselības aprūpes nodaļas profesors, medicīnas doktors (Dr. med.) Viesturs LĀRIŅŠ.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: profesors,  Dr.habil.paed. Antanas SKARBALIUS no Lietuvas Sporta universitātes; profesore, Dr.med. Anita VĒTRA no Rīgas Stradiņa universitātes un asociētā profesore, Dr. med. Signe TOMSONE no Rīgas Stradiņa universitātes.

Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas valstī promocijas padomes sēde var tikt organizēta tiešsaistē.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv