Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes NOSLĒGUSIES LSPA STARPTAUTISKĀ KONFERENCE “VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNE 2022”
NOSLĒGUSIES LSPA STARPTAUTISKĀ KONFERENCE “VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNE 2022” Drukāt
Trešdiena, 02 februāris 2022 11:28

WhatsApp Image 2022-01-31 at 17.30.14 231.janvārī tiešsaistes platformā ZOOM notika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 14. starptautiskā zinātniskā konference “VESELĪBAS UN SPORTA ZINĀTNE 2022”, kurā piedalījās 66 sporta zinātnes un veselības aprūpes pētnieki, Akadēmijas docētāji un studenti. Konferences plenārsēdē un četrās darba sekcijā tika prezentēts 31 pētījums par sporta attīstības virzieniem, veselības aprūpi; sniegti ziņojumi par pandēmijas ietekmi uz sportu un izglītību, kā arī Olimpisko spēļu priekšvakarā analizēti Olimpiskās kustības vēsturiskie aspekti.

Konferences plenārsēdē LSPA attīstības un zinātnes prorektors, profesors Jānis Žīdens vadīja diskusiju par LSPA dalību pētījumu projektos. LSPA docētāji dalījās pieredzē par pieteikšanos sešos Latvijas Zinātnes padomes administrētajos Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas (FLPP) projektos 2022.gadam. Diskusijas laikā tika sniegta informācija par projektu sagatavošanas gaitu un niansēm, kā arī atgriezenisko saiti, kuru sniedza FLPP projektu vērtēšanas komisija.

J.Žīdens arī informēja par LSPA līdzdalību vairāk nekā desmit starptautiskajos un nacionālā mēroga zinātniskajos, izglītības un programmas “Erasmus+” projektos, par to norisi un īstenošanas gaitu.

Plenārsēdes laikā ar ziņojumu par kustību un kognitīvo funkciju sakarību pusaudžiem saistībā ar problemātisku interneta lietošanu uzstājās LSPA vadošā pētniece Aija Kļaviņa, kura vada FLPP projektu “Kompleksa novērtēšanas un atbalsta programma, lai samazinātu ar ekrānos pavadīto laiku saistītos veselības riskus pusaudžiem” (lzp-2019/1-0152).

Savukārt Vācijas Glukera Sporta institūta docents Pēteris Priedītis sniedza ziņojumu par sporta terapijas ietekmi uz metabolisko sindromu.

Konferences laikā norisinājās četras sporta zinātnes un veselības aprūpes virzienu sekcijas, divas par sporta pedagoģiju, vadību, psiholoģiju un tehnoloģijām sportā, viena par sporta un veselības medicīniskajiem, bioloģiskajiem un biomehāniskajiem aspektiemun, bet viena sekcija notika tikai angļu valodā, kurā ar plašu ziņojumu spektru līdzdarbojās ārvalstu pētnieki no Lietuvas, Irānas un Latvijas.

Arī šis gads LSPA ikgadējās konferences vēsturē bija īpašs ar to, ka visas sekciju sēdes notika attālināti.

Konferencei noslēdzoties, LSPA piedāvā atskatīties uz sekciju sēdēs pārrunātajām tēmām. Tēmas apkopotas tabulā.

Šogad sekciju vadītāji īpaši izcēla ziņojumus, kas saistīti ar studiju procesu izmaņām un situāciju augstskolās pandēmijas laikā, akcentēja pētījumus par psiholoģisko stresu COVID-19 apstākļos un stresa noturību šajā periodā.

Atzinīgi tika vērtēts Veselības aprūpes nodaļas docentes Alīnas Kurmeļevas pētījums par COVID-19 pārslimojušo rehabilitāciju ar peldēšanas palīdzību.

Rezumējot konferences norisi, profesore Ilze Avotiņa norādīja uz nepieciešamību atjaunot sporta terminoloģijas izdevumus, bet doktoranti Ieva Stecenko un Aleksandrs Iļjins apkopoja informāciju par sporta ietekmi uz ekonomikas attīstības iespējām Latvijā.

Pateicamies konferences organizētājiem - LSPA Zinātnes daļai, jo īpaši tās vadītājai Unai Gūtmanei, par konferences darba nodrošināšanu un atbalstu konferences tapšanā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv