Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes VALSTS PREZIDENTS EGILS LEVITS DARBAM LSPA PADOMĒ IZVIRZĪJIS LATVIJAS SPORTA MEDICĪNAS ASOCIĀCIJAS PREZIDENTI SANDRU ROZENŠTOKU
VALSTS PREZIDENTS EGILS LEVITS DARBAM LSPA PADOMĒ IZVIRZĪJIS LATVIJAS SPORTA MEDICĪNAS ASOCIĀCIJAS PREZIDENTI SANDRU ROZENŠTOKU Drukāt
Pirmdiena, 31 janvāris 2022 16:46

Sandra Rozenštoka 231. janvārī Valsts prezidents Egils Levits ir nominējis pārstāvjus padomes sastāva veidošanai 14 valsts augstskolās. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) padomes sastāva veidošanai izvirzīta Sandra Rozenštoka.

Sandra Rozenštoka vada Sporta laboratoriju – Starptautiskās Sporta medicīnas federācijas sadarbības centru Sporta medicīnā. S.Rozenštoka ir Latvijas Sporta medicīnas asociācijas prezidente un valdes priekšsēdētāja, vada Rīgas Stradiņa universitātes Sporta ārstu rezidentūras programmu, Latvijas Paralimpiskajā komitejā pilda galvenās sporta ārstes pienākumus, bet Starptautiskajā Paralimpiskajā komitejā – starptautiskās klasifikatores pienākumus. Sandra Rozenštoka ir piedalījusies vairākās Paralimpiskajās spēlēs, Latvijas Paralimpiskās vienības sastāvā pildot galvenās sporta ārstes pienākumus.

Valsts prezidents Egils Levits: “Augstākā izglītība un zinātne ir galvenais valsts attīstības dzinējspēks.” Valsts prezidents uzsver, ka viens no svarīgākajiem augstskolu padomju uzdevumiem būs noteikt katras augstskolas attīstības stratēģiju: “Zinātnes universitāšu galvenais uzdevums ir nodrošināt starptautiski konkurētspējīgu un izcilu augstāko izglītību un zinātnisko jaunradi, sabalansējot fundamentālos un lietišķos pētījumus. Latvijas Universitātei papildus tam ir arī noteikta nacionālā misija – stiprināt un sekmēt Latvijas kā nacionālas valsts attīstību, īpašu uzmanību pievēršot sociālām, humanitārām un tiesību zinātnēm.  Šajā ziņā mākslu un kultūras universitātēm ir līdzīgs uzdevums – rūpēties par latviešu kultūras attīstību, tālāk nodot nacionālās tradīcijas un veicināt jaunradi. Savukārt lietišķo zinātņu universitāšu un augstskolu galvenais uzdevums ir gatavot kvalitatīvus speciālistus mūsu sabiedrībai un tautsaimniecībai, kā arī attīstīt savu zinātnisko kapacitāti, it sevišķi lietišķo pētījumu jomā.”

Valsts prezidents savu izvēli izdarījis, uzrunājot un personīgi tiekoties ar vairākiem desmitiem kandidātu, kā arī apspriežoties ar nozares pārstāvjiem. Kā paredz likums, Valsts prezidenta izvirzītie pārstāvji nevar būt saistīti ar konkrētās augstskolas darbību un viņiem ir jābūt izciliem savā pārstāvētajā nozarē. 

“Izvērtējot kandidātus, man bija svarīgi uzklausīt viņu redzējumu par turpmāko augstskolas attīstību. Esmu pārliecināts, ka izvirzīto personu darbība augstskolu padomēs veicinās augstākās izglītības modernizāciju un konkurētspēju,” norāda Valsts prezidents E.Levits.

Saskaņā ar Augstskolu likumu, Valsts prezidents izvirza vienu pārstāvi padomes locekļa amatam katrā no valsts augstskolām, savukārt attiecīgās augstskolas Senāts un Ministru kabinets katrs virza no diviem līdz pieciem padomes locekļiem atkarībā no augstskolas tipa.

Jau ziņots, ka 17. janvārī, noslēdzoties otrajam pieteikšanās termiņam uz LSPA padomes Ministru kabineta (MK) virzītajiem kandidātiem, saņemts 21 pieteikums uz 2 amata vietām. Savukārt 2021.gada 2.decembrī LSPA Senāts par jaunās Padomes locekļiem ievēlējis un apstiprinājis LSPA akadēmiskā personāla pārstāvjus - profesorus Dainu Kraukstu un Andri Rudzīti

LSPA padome būs koleģiāla akadēmijas augstākā lēmējinstitūcija, kurai darbs jāuzsāk 2022. gada 1.februārī. To paredz Latvijā īstenotā augstskolu pārvaldības reforma, kas 2021.gadā nostiprināta Augstskolu likumā.Valsts augstskolas padomes izveidi un kompetences nosaka Augstskolu likuma 14.1  un 14.2 panti.

Valsts augstskolas padome aizsargās tās autonomiju, kā arī respektēs akadēmiskā personāla un studējošo akadēmisko brīvību un veicinās tās īstenošanu. Padomes atbildībā būs LSPA ilgtspējīga attīstība, stratēģiskā un finanšu uzraudzība, kā arī LSPA darbības nodrošināšana atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

LSPA padomi veidos 5 locekļi, no kuriem divus virza LSPA Senāts, vienu - Valsts prezidents, un divus sabiedrības pārstāvjus Ministru kabinets. Ministru kabineta izvirzītie padomes locekļi šobrīd vēl nav zināmi.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv