Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES ASOCIĀCIJAS VALDE SPRIEŽ PAR NORISES VIETU 15. BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCEI
BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES ASOCIĀCIJAS VALDE SPRIEŽ PAR NORISES VIETU 15. BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCEI Drukāt
Pirmdiena, 31 janvāris 2022 13:16

BSZA valdes sede2022 IG28.janvārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) daļēji klātienē un attālināti organizēja gadskārtējo Baltijas Sporta zinātnes asociācijas valdes sēdi. Baltijas valstu un Polijas sporta augstskolu pārstāvji apsprieda 2021. gadā īstenotos pētniecības projektus un studiju procesu sporta zinātnē un veselības aprūpē; analizēja asociācijā iekļauto sporta augstskolu attīstības virzienus, kā arī vienojās par nākamajiem darbības soļiem, gatavojoties 15. Baltijas sporta zinātnes konferencei.

Valdes sēdes darba gaitā LSPA prorektori Jānis Žīdens un Andra Fernāte aktualizēja jautājumu par gatavošanos šā gada 15. Baltijas sporta zinātnes konferencei, kuras organizēšanu attālinātā formā varētu uzņemties Lietuvas Sporta universitāte Kauņā. Par konferences norisi precīzāka informācija būs zināma pēc šā gada 11.februāra, kad notiks atkārtota Baltijas Sporta zinātnes asociācijas valdes sēde.

Savukārt LSPA studiju prorektore, profesore Andra Fernāte informēja par nepieciešamajiem darbības soļiem starptautiskās doktorantūras studiju programmu “Sporta zinātne” tālākai izveidei un veiksmīgai licencēšanai LR Izglītības un zinātnes ministrijā (LSPA/ESF projekts Nr. 8.2.1.0/18/A/020). Programmu attīsta LSPA, Lietuvas Sporta universitāte, Tartu Universitāte un Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitāte ar mērķi paaugstināt sporta zinātnes attīstību Baltijas reģionā un veicināt ciešāku kontaktu veidošanos starp jaunajiem sporta zinātnes pētniekiem.

Piecu augstskolu pārstāvji no LSPA, Tartu Universitātes,  Lietuvas Sporta universitātes,  Lietuvas Vitautas Magnusa universitātes un Jozefa Pilsudska Varšavas Fiziskās izglītības universitātes Biala Podlaskas filiāles informēja asociācijas valdi par savu augstskolu zinātnisko darbību 2021.gadā, prezentējot apkopoto informāciju par doktorantu, mācībspēku un pētnieku zinātniskā darba rezultātiem un publikācijām ar augstu zinātniskās ietekmes  līmeni. Ziņojumu laikā pārrunāja jautājums par augstskolu doktorantūras darbību, augstākajās izglītības iestādēs īstenoto pētnieciskā darba politiku, kā arī sporta augstskolu tālākajiem mērķiem un uzdevumiem, kurus ietekmējusi ilgstošā pandēmija Eiropā un pasaulē.

Valdes sēdē piedalījās LSPA attīstības un zinātņu prorektors, profesors Jānis Žīdens, studiju prorektore, profesore Andra Fernāte, Zinātnes daļas vadītāja Una Gūtmane, Lietuvas Sporta universitātes prorektors, profesors Edmundas Jasinskas, profesori Arvidas Stasiulis un Jonas Poderis, Lietuvas Vitautas Magnusa universitātes pārstāve, Dr. Ausra Lisinskiene un profesors Rutenis Paulauskas, Tartu Universitātes profesori Mati Pasuke un Andre Koka, kā arī Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitātes Biala Podlaskas filiāleszinātnes prorektors, profesors Pāvels Tomaševskis, profesors  Jirži Sadovskis un asociētais profesors Pāvels Piečs.

Baltijas sporta zinātnes asociācija apvieno četras Baltijas valstu sporta augstskolas - LSPA, Lietuvas Sporta universitāti, Lietuvas Vitautas Magnusa universitāti (iepriekš Lietuvas Pedagoģiskā universitāte) un Tartu universitāti, kā arī Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitāti Polijā (asociācijai pievienojās 2017.gadā). Biedrības mērķis ir sekmēt sporta zinātnes attīstību Baltijas reģionā, kā arī attīstīt labāku sadarbību starp sporta augstskolām Baltijā un kopīgi integrēties Eiropas un pasaules sporta zinātnes apritē.

Baltijas Sporta zinātnes asociācija (Baltic Sport Science Society) dibināta 2009.gadā.

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv