Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA STUDENTI UN ABSOLVENTI STARTĒS ZIEMAS OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS PEKINĀ. #KOPĀSTIPRĀKI
LSPA STUDENTI UN ABSOLVENTI STARTĒS ZIEMAS OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS PEKINĀ. #KOPĀSTIPRĀKI Drukāt
Ceturtdiena, 03 februāris 2022 11:26

Kopastipraki 2022 IG 2Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK) apstiprināts Olimpiskās delegācijas “Pekina 2022” sastāvs startam 24. ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 4.  līdz 20. februārim notiks Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Pašlaik Latvijas delegācijā apstiprināti 57 sportisti  11 sporta veidos.  29 no Olimpiskās delegācijas pārstāvjiem ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studenti un absolventi. Savukārt profesore Agita Ābele tiesās daiļslidošanas turnīru vīriešiem.

Olimpiskajās spēlēs startēs 11 LSPA studiju programmās studējoši Latvijas olimpieši, kā arī 18 Akadēmiju absolvējuši Olimpiskās delegācijas sportisti, vadības, treneru un medicīniskā personāla pārstāvji.

LSPA rektors, profesors Juris Grants uzsver, ka LSPA pamatoti lepojas ar saviem studentiem un absolventiem. Akadēmijas absolventu vidū ir ne tikai daudzi izcili sportisti, bet arī savas jomas profesionāļi, un daudzi citi sabiedrībā zināmi un cienījami cilvēki, kuru zināšanas un redzējums ietekmē Latvijas sporta izaugsmi un nākotni. Rektors Akadēmijas vārdā vēl Latvijas Olimpiskajai komandai sekmīgus startus un augstus rezultātus Pekinā.

Šobrīd LSPA sporta zinātnes un  veselības aprūpes programmās studē bobslejists Emīls Cipulis; kamaniņu braucējs Roberts Plūme un kamaniņu sporta treneris Daniels Fogelis; šorttrekists Roberts Krūzbergs un viņa trenere Evita Krievāne; distanču slēpotāja Kitija Auziņa;hokejisti Ralfs Freibergs un Mārtiņš Karsums, kā arī Latvijas hokeja izlases menedžeris Renārs Freibergs; fizioterapeiti Oskars Urbanovičs un Kristaps Zelčs.

Starp mūsu Olimpiskās izlases sportistiem LSPA absolvējuši kamaniņu braucēji Kendija Aparjode, Artūrs Dārznieks, brāļi Juris un Andris Šici; bobslejists Matīss Miknis un hokejists Lauris Dārziņš.

Akadēmiju absolvējuši arī divi Latvijas Olimpiskās delegācijas vadības pārstāvji – delegācijas vadītāja vietnieks Andris Lupiks un preses atašeje Marita Vilciņa.

Kopā ar Olimpiešiem uz spēlēm dosies viņu treneri – LSPA absolventi: bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis; biatlona treneris Ilmārs Bricis; kamaniņu sporta treneris un Olimpisko bronzas medaļu laureāts Mārtiņš Rubenis, kamaniņu sporta treneri Sandris Bērziņš un Kristaps Mauriņš; treneri distanču slēpošanā Dainis Vuškāns un Ineta Kravale, kā arī hokeja vārtsargu treneris Juris Klodāns.

LSPA absolvējuši arī Olimpiskās izlases fizioterapeiti Ēriks Visockis un Kaspars Jakušs.

Savukārt LSPA profesore Agita Ābele dosies uz Pekinu, lai tiesātu daiļslidošanas sacensības divās disciplīnās.

Pirms četriem gadiem Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā (2018) piedalījās 31 LSPA students, darbinieks un absolvents, bet Šočos (2014) 30 LSPA pārstāvji.

Veiksmīgus startus mūsu Olimpiskajai izlasei! #KOPĀSTIPRĀKI

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv