Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes NOSLĒDZIES LSPA PĒTNIEKU DARBS BANKU AUGSTSKOLAS KOORDNINĒTAJĀ PĒTĪJUMĀ “COVID-19 IETEKME UZ ILGTSPĒJĪGA PATĒRIŅA UZVEDĪBU UN APRITES EKONOMIKU”
NOSLĒDZIES LSPA PĒTNIEKU DARBS BANKU AUGSTSKOLAS KOORDNINĒTAJĀ PĒTĪJUMĀ “COVID-19 IETEKME UZ ILGTSPĒJĪGA PATĒRIŅA UZVEDĪBU UN APRITES EKONOMIKU” Drukāt
Piektdiena, 07 janvāris 2022 10:49

COVID-19 ietekme uz ilgtspējīga patēriņa uzvedību un aprites ekonomikuBanku Augstskolas (BA) pētnieku grupa sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un Liepājas Universitātes kolēģiem sekmīgi noslēgusi darbu Latvijas Zinātnes padomes administrētajā Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas (FLPP) projektā “COVID-19 ietekme uz ilgtspējīga patēriņa uzvedību un aprites ekonomiku” (Nr. lzp-2020/2-0317), secinot, ka Covid 19 pandēmija rosina vēsturisku sabiedrības sociālekonomisko transformāciju.

Pētījums notika laikā no 2020. gada 1. decembra līdz 2021. gada 31. decembrim. Izpēte aptvēra ikvienam indivīdam un organizācijai būtiskas jomas: atbildīgu un saprātīgu patēriņu; pietiekamības un aprites ekonomikas principus; personīgās finanšu ilgtspējas un finanšu pratības; veselīgu dzīvesveidu, fizisko labklājību un drošību.  

FLPP projektu vadīja un koordinēja BA profesore, vadībzinātnes doktore Inese Mavļutova. Savukārt no LSPA projektā strādāja trīs pētnieki: asociētie profesori Ivars Kravalis un Kalvis Ciekurs, kā arī Akadēmijas vadošā pētniece Anastasija Ropa.

Vairāk šeit:

Pētniecības projekta noslēguma fāzē - 16. decembrī, BA notika konference–vebinārs “Ilgtspējīga patēriņš un aprites ekonomika – COVID 19 radītās pārmaiņas, iespējas un izaicinājumi”. Konferencē prezentēti un analizēti pētījumu rezultāti, secinājumi un rekomendācijām saistībā ar Covid 19 ietekmi uz mazo un vidējo uzņēmu (MVU) digitālo pratību un kompetenci, kā arī tehnoloģiju pielietošanas prasmēm.

Vairāk šeit:

BA rektore Līga Peiseniece, novērtējot pētnieku darbu, uzsvēra:  “Mums ir būtiski izprast to, kā pēdējo gadu notikumi mainījuši mūsu dzīvi, darba vidi, sabiedrības veselību; kādi pandēmijas radītie izaicinājumi būtu izmantojami turpmākajā uzņēmējdarbībā. Šīs pētniecības īstenošana ir apliecinājums zinātniskai varēšanai arī sarežģītos darba apstākļos, kas iespējama tikai labā partnerībā ar augstskolām un aktīvā studentu iesaistē pētniecības darbā.”

konference-linkedin-event-1-1024x256

IMG-20220106-WA0004

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar LSPA asoc.prof. Ivaru Kravali
un Banku Augstskolu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv