Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA STUDENTI PIEDALĀS PROJEKTA “NORD PLUS” SEMINĀRĀ
LSPA STUDENTI PIEDALĀS PROJEKTA “NORD PLUS” SEMINĀRĀ Drukāt
Sestdiena, 13 novembris 2021 11:38

No 3. līdz 6.novembrim mūsu studentes Megija Stalberga, Anna Onufrijeva,Jekaterina Sidorova, Eilina Antapsone un Juta Borska piedalījās seminārā projekta “Nord Plus” ietvaros, kas norisinājās Lietuvas pilsētā Druskininkos. Seminārā piedalījās 30 studenti un 8 augstskolu docētāji no Somijas, Lietuvas, Dānijas un Latvijas.

 

Par projektu

LSPA sadarbība šinī projektā ilgst kopš 2009.gada. Projektā kā LSPA pārstāves ir koordinatore un lektore profesore Jeļena Solovjova bet projekta īstenošanā no 2019.g. līdz 2021.g. piedalās arī profesore Agita Abele.

Nord Plus projekta (Nordic-Baltic Up-dated Coaching Development (NBUCE) NPHZ-2019/10042) gaitā 2009.gadā tika izveidots Ziemeļvalstu un Baltijas valstu topošo un jauno treneru apmācības tīkls, kas ir paplašināts ar diviem galvenajiem projektiem “NB Coach Training Network” un “Coaching true generation’’. Projekta īstenošanas mērķis ir pilnveidot Ziemeļvalstu un Baltijas valstu treneru apmācības procesus un sporta treneru izglītošanas programmu, kas aptver visus sportista attīstības aspektus: fiziskās īpašības, vecuma grupu treniņu specifiku, psiho sociālo vidi, motivāciju, uzturu, menedžmentu un dažādas trenera filozofijas.

Katrs posms ilgst trīs gadus, pirmo divu gadu laikā tiks organizēti 6-7 semināri, kuros uzstāsies pamata pasniedzēju darba grupa, tiks veidoti mācības programmu plāni, programmu moduļi, mājaslapa, materiāli studentiem. Trešajā gadā notiks programmu apstiprināšana, kā arī 3-5 dienu seminārs studentiem - jaunajiem treneriem, kurā plānota 30-35 studentu piedalīšanās no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu augstskolām un sporta organizācijām. Semināri tiek organizēti katru gadu kādā no partnervalstī.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu augstskolu un sporta konfederāciju starpnozaru sadarbība notiek ar mērķi izstrādāt unikālu, uz jaunākiem pētījumiem balstītu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu treneru mācību programmu, kas pilnībā tiek apvienota ar praktiķu pieredzi un idejām. Tādā veidā topošie treneri gūst vispusīgu un precīzu informatīvo materiālu, kas noderēs viņiem praktiskajā trenera darbā. Visos Ziemeļvalstu un Baltijas valstu īstenotā projekra posmos studiju programma tika atjaunota un papildināta ar jauniem pētījumu rezultātiem, kā arī no sadarbības partneriem iegūto pieredzi.

Mūsu Akadēmijas studentu komentārs par dalību 2021.gada seminārā:

‘’Piedaloties šajā seminārā, mēs nodibinām jaunus kontaktus, iegūstam plašāku paziņu loku nākotnei, iepazīstam citu valstu jaunatnes sportistu attīstības modeļus un dalāmies ar trenēšanas veidiem un vingrinājumiem. Semināra laikā sapratām, ka virzāmies vairāk uz holistisko pieeju bērnu un jaunatnes attīstībā, kuras mērķis ir attīstīt sportistu ne tikai sportā, bet arī dzīvē. Paldies Lietuvas Sporta universitātei par semināra organizēšanu, uzņemot mūs jaunveidotajā Sporta kompleksā “DRUSKININKAI”, kur ir tiešām viss, lai rīkotu treniņu nometnes un sacensības. Paldies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai par šo lielisko iespēju piedalīties šajā seminārā’’.

Informāciju sagatavoja
prof. Jeļena Solovjova sadarbībā ar LSPA studentēm-semināra dalībniecēm

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv