Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PROFESORAM ULDIM ŠVINKAM PIEŠĶIRTS VALSTS APBALVOJUMS – ATZINĪBAS KRUSTS
PROFESORAM ULDIM ŠVINKAM PIEŠĶIRTS VALSTS APBALVOJUMS – ATZINĪBAS KRUSTS Drukāt
Ceturtdiena, 11 novembris 2021 17:03

Apsveicam un lepojamies ar mūsu kolēģi, profesoru ULDI ŠVINKU, kuram Latvijas Republikas dibināšanas 103.gadadienas priekšvakarā Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas Valsts labā piešķīris Atzinības krustu un iecēlis par Atzinības krusta virsnieku.

Profesors Uldis Švinks strādā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā kopš 1969.gada kā pasniedzējs, vecākais pasniedzējs, docents un no 1992.gada - profesors Vingrošanas katedrā. Paralēli pedagoģiskajam darbam (1977.-1983.) veicis dekāna vietnieka un dekāna pienākumus Akadēmijā. No 1992.gada U.Švinks pildīja LSPA zinātņu prorektora amata pienākumus, bet laika periodā no 2005.gada līdz 2014.gadam bija sporta un sabiedrisko attiecību prorektors. Paralēli pamata darbam profesors Uldis Švinks veica ERASMUS starptautiskās apmaiņas programmas koordinatora pienākumus. Šobrīd prof. U.Švinks strādā kā profesors Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedrā. 52 gadu darba periodā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā Uldis Švinks ilgstoši un priekšzīmīgi veicis sabiedriskos darbus un pildījis atbildīgus amata pienākumus: 1996.–2012.g. Latvijas Augstskolu sporta savienības priekšsēdētājs (1996.-2012.); Latvijas Zinātnes padomes Terminoloģijas komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs (1996.-2004.); Latvijas Nacionālās sporta padomes loceklis (2010.-2013.); LSPA Sporta nozares Profesoru padomes priekšsēdētājs (2004.-2014.). Kā Latvijas patriots prof. U.Švinks piedalījies Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gadā un apbalvots ar barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi (Nr.2283).

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru pašaizliedzīgais, profesionālais un sabiedriskais darbs, pilsoniskais veikums ir pelnījis augstāko valsts atzinību. Katra atsevišķais darbs un ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2021. gada 22. oktobra lēmumu piešķirti 60 augstākie Latvijas valsts apbalvojumi. Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 33 personībām, Viestura ordenis – 11 personībām un Atzinības krusts – 16 personībām.

Pieteikumu Latvijas Valsts Ordeņu kapitulam par Valsts apbalvojuma piešķiršanu profesoram Uldim Švinkam LSPA kolektīva un Senāta vārdā iesniedza rektors prof.Juris Grants un Senāta priekšsēdētājs prof.Uldis Grāvītis.

Informāciju sagatavoja:
Rektora palīdze M.Rimbeniece  

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv